Kolarze z Podkarpacia wygrywali w wyścigach przełajowych na Śląsku

Mikołaj Klaczkowski wygrał kolejne dwa wyścigi w kolarstwie przełajowym
Mikołaj Klaczkowski wygrał kolejne dwa wyścigi w kolarstwie przełajowym Sebastian Klaczkowski
Krzysztof Gdula (Pho3nix Cycling Team) i Mikołaj Klaczkowski (Smak Górno Poltino Azalia Brzóza Królewska) wygrali w weekend po dwa wyścigi w kolarstwie przełajowym.

Kolarze z Podkarpacia startowali najpierw w Koziegłowach (woj. Śląskie), gdzie rywalizowali w 45. Międzynarodowym Wyścigu pod Patronatem Burmistrza Gminy i miasta Koziegłowy Jacka Ślęczki (ranga Puchar Polski).

Krzysztof Gdula, były zawodnik Stali Rzeszów i Akademii Kolarstwa Głogów Młp. (obecny klub ma siedzibę w Wielkopolsce), okazał się najlepszy w kategorii juniora młodszego. Z kolei Mikołaj Klaczkowski triumfował w gronie młodzików.

W tej samej kategorii na 11. pozycji wylądował Ignacy Surmacz (niezrzeszony), 15. miejsce zajął Jan Szczepanik, a 34. Michał Lipiński, klubowi koledzy Mikołaja.

Wśród żaków 4. lokatę wywalczył Tymoteusz Gajdek, u juniorek młodszych 16. była Lena Ożóg (oboje Azalia), a u juniorów 15. był Leon Łodej (Akademia Kolarska Głogów Małopolski), a 32. Borys Klaczkowski (wszyscy Azalia).

Dzień później nasi kolarze startowali w XXVII Międzynarodowym Wyścigu w kolarstwie przełajowym w Szczekocinach. Krzysztof i Mikołaj ponownie nie mieli sobie równych. Wśród młodzików 7. miejsce zajął Ignacy Surmacz, 14. Jan Szczepanik, a 39. Michał Lipiński.

Leon Łodej okazał się 14., a Borys Klaczkowski 24. juniorem. Lena Ożóg zajęła 15. Miejsce u juniorek młodszych, a Tymoteusz Gajdek był tym razem piąty w gronie żaków.