MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Koniec kwarantanny dla trzech oddziałów szpitala w Krośnie. Testy nie wykazały zakażeń koronawirusem

Ewa Gorczyca
szpital Krosno
Znane są już wyniki testów pod kątem koronawirusa pacjentów i personelu kolejnego objętego kwarantanną oddziału krośnieńskiego szpitala. Nie wykazały zakażeń. Od piątku oddział kardiologiczny będzie mógł normalnie funkcjonować.

- Od 29 maja wznawiamy udzielanie konsultacji kardiologicznych i dermatologicznych dla potrzeb pacjentów leczonych w SOR oraz w innych oddziałach szpitalnych, a także przyjęcia do oddziału kardiologicznego z ośrodkiem implantacji stymulatorów serca, oddziału dermatologicznego, oddziału medycyny paliatywnej, poradni kardiologicznej i poradni dermatologicznej – informuje Piotr Czerwiński, dyrektor szpitala.

Cztery oddziały szpitala w Krośnie wstrzymały przyjęcia w ub. tygodniu – Poza kardiologią w głównym obiekcie szpitala przy ul. Korczyńskiej były to trzy oddziały funkcjonujące w starym szpitalu przy ul. Grodzkiej – paliatywny, dermatologia i Zakład Opiekuńczo-Leczniczy. Z tymi czterema oddziałami miała kontakt pracownica, u której wykryto zakażenie koronawirusem. Lekarce wykonano trzy testy. Pierwszy był pozytywny, dwa kolejne negatywne.

Zgodnie z procedurą testom został poddany cały personel i osoby hospitalizowane z czterech oddziałów a do czasu poznania wyników pracownicy i pacjenci zostali objęci kwarantanną w szpitalu (cześć personelu odbywała ją w domu). Pierwsze testy nie wykazały obecności koronawirusa. Po 7 dnach wymazy pobrano po raz kolejny.

25 maja szpital otrzymał wyniki z dermatologii i oddziału paliatywnego. Dziś – z kardiologii.

- Nie ma zakażeń, ani pacjentów, ani pracowników. W piątek oddziały wracają do normalnego funkcjonowania. Przywracamy też wstrzymane konsultacje

– mówi dyrektor Czerwiński.

W czwartek pobrano wymazy do powtórnych badań od pacjentów i personelu Zakładu Opiekuńczo-Leczniczego. Wyniki testów będą znane w piątek po południu.

– To nasz największy oddział, przebywa tu 55 pacjentów. Jednak jest to specyficzny oddział, opieka nad nimi ma charakter długoterminowy. Tak więc kwarantanna w zasadzie nie zakłóca jego funkcjonowania. Personel został na miejscu. Pacjenci czują się dobrze – mówi dyrektor.


ZOBACZ TEŻ: Ozdrowieniec z pow. lubaczowskiego drugi raz oddaje osocze, aby pomóc w walce z koronawirusem

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24