Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Konkurs Nasze Dobre Podkarpackie 2010 - Szynka swojska z Górna

Józef Lonczak
Nadszedł czas na kolejną prezentację produktu rywalizującego o zwycięstwo w konkursie „Nasze Dobre Podkarpackie – znak jakości Nowin”.

Liczne regionalne i ogólnopolskie sukcesy inspirują do ciągłej dbałości o jakość i wzbogacania oferty o kolejne przysmaki. W tym roku do naszego konkursu zakład „Smak-Górno” zgłosił szynkę swojską.

Z górnej półki Jest to jeden z grupy wyrobów z wyższej półki do produkcji których wykorzystuje się naturalne przyprawy i tradycyjny polski sposób przyrządzania wędliny. Niepowtarzalny smak szynki swojskiej to efekt odpowiedniego przygotowania najcenniejszych elementów z tuszy wieprzowej oraz tradycyjnego sposobu marynowania. Jeśli chodzi o przyprawy smakowe, to są to ziele angielskie, liść laurowy oraz szczypta soli i pieprzu.

Jak powstaje wyrób? Zacznijmy od surowca, który pochodzi ze świnek hodowanych przez podkarpackich rolników, a nie przez wielkopowierzchniowe fermy – mówi Mieczysław Miazga, prezes „Smak-Górno”.

- Po drugie, wyselekcjonowane mięso szynkowe jest marynowane w zalewie przypraw i ziół, następnie wędzone w komorze tradycyjnej opalanej drewnem liściastym, tyle mogę powiedzieć – dodaje szef firmy.

Powściągliwość prezesa jest zrozumiała, gdyż opracowana własna oryginalna receptura wytwarzania szynki swojskiej jest tajemnicą firmy.

Nowoczesność i tradycja

Oparta na tradycyjnych metodach produkcja żywności nie musi się kłócić z unijnymi normami. Zakład w Górnie został dostosowany do ostrych wymagań sanitarno-weterynaryjnych. Wdrożono tam System Kontroli Jakości HACCP. Firma posiada też uprawnienia do sprzedaży swych wyrobów na unijnym rynku. Co się akurat przydaje, ponieważ część naszych wyrobów trafia do odbiorców we Włoszech i na Wyspy Brytyjskie.

Oczywiście najwięcej wyrobów z Górna trafia na stoły mieszkańców woj.: podkarpackiego, małopolskiego, lubelskiego, świętokrzyskiego.

Laury m.in. w naszym konkursie Wyroby ZM „Smak-Górno” zdobywają od lat nagrody i wyróżnienia na targach i konkursach. Także w naszym konkursie Nasze Dobre Podkarpackie mięsne przysmaki zdobywały laury m.in.

- Certyfikaty jakości Nowin za: Najlepszy Produkt Podkarpacia i „Najpopularniejszy Produkt Czytelników Nowin 2007”.

- Tytuł „Nasze Dobre Podkarpackie – znak jakości Nowin 2006” – zakład zdobył za kiełbasę suchą pieczoną z Górna.

- W 2005 r. Czytelnicy Nowin za „Najpopularniejszy produkt Podkarpacia” uznali szynkę laurową wędzonkę wytwarzaną w Górnie.

- „Nasze Dobre Podkarpackie – znak jakości Nowin 2004”, otrzymało „Górno” za szynkę marszałkowską – wędzonkę. Wyrób ten otrzymał od Czytelników tytuł: „Najpopularniejszy produkt Podkarpacia 2004”.

Ponadto prezes Miazga odebrał w 26 maja br.. statuetkę AGRO POLSKA i godła dla kolejnych swoich wyrobów "swojskie z Górna". Łącznie 20 produktów jak kiełbasy suche, wiejskie, pieczone, boczki, kabanosy, golonki, schaby pieczone, polędwiczki, karczki, szynki wiejskie i swojskie posiada godła AGRO POLSKA.

Natomiast przed kilkoma dniami „Smak -Górno” otrzymało Certyfikat Perłowy Firma Roku 2010. Z kolei 13 bm., na tegorocznej Polagrze „Smak-Górno” otrzymało z rąk ministra rolnictwa dyplom i puchar „Polski Producent Żywności 2010”.

Firma oprócz dbałości o podniebienia konsumentów nie zapomina także działania społeczne. Sponsoruje imprezy i kluby sportowe jak Górnovię i nie tylko. Firma także wspiera imprezy kulturalne, ale również, co warte podkreślenia, pomaga poszkodowanym przez los, w tym tegorocznym powodzianom.

 

Dlaczego warto startować w konkursie

Laureaci naszego konkursu otrzymują: tytuły i nagrody:

1. Główny – „Nasze Dobre Podkarpackie – Znak Jakości Gazety Codziennej Nowiny". Kapituła konkursu może przyznać takich tytułów nie więcej niż 10. Zwycięzcy otrzymują – prawo do znaku jakości, oryginalną statuetkę i dyplom.

2. NAJPOPULARNIEJSZY PRODUKT PODKARPACIA (tylko 1 tytuł – decydują głosy Czytelników). Zwycięzca otrzymuje prawo do znaku jakości, statuetkę i dyplom.

 

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Zwolnienia grupowe w Polsce. Ekspert uspokaja

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24