Miasto Szkła Krosno i OPTeam Resovia celują w ósme wygrane z rzędu. Rzeszowianom powinno być łatwiej

Resoviacy mają do pokonania MCKS Czeladź, a potem mają tydzień na przygotowanie się do starcia z bytomskim liderem resoviakoszykówka/facebook
Kontynuowanie serii zwycięstw i przerwanie pasma porażek to cele naszych ekip w 24. kolejce 1 ligi. O to pierwsze postara się Miasto Szkła, o drugie powalczą Niedźwiadki. W 2 lidze należy się spodziewać ósmej z rzędu wygranej ekipy OPTeam Resovii

Z łatwego przez 30 minut w IV kwarcie mecz zrobił się nerwowy, ale na koniec krośnianie wygrali w Pelplinie 75:68 i zapisali na konto siódmą wygraną z kolei. Szklany Team wskoczył na pozycję wicelidera, ale Śląsk II Wrocław rozegrał mecz mniej, toteż nasza ekipa nie może być pewna swego. Wypadałoby, aby piękna passa trwała.

W sobotę będzie szansa na kontynuację, bo Miasto Szkła podejmie GKS Tychy, z którym ma do wyrównania rachunki z I rundy (87:93). Ślązacy zajmują 9. miejsce, jednak są nieobliczalni. Dowodem ostatnia gra, w której pokonali Astorię Bydgoszcz, jednego z kandydatów do awansu. Zwycięstwo byłoby dla naszej ekipy tym bardziej cenne, że w 25. kolejce czeka ją wyjazd... nad Brdę.

Liderem naszego przeciwnika jest Maciej Koperski (15,9 pkt, 4,6 zb, 3,9 asyst). Na rozegraniu wspiera go Sebastian Bożenko. Na desce naszym podkoszowym przyjdzie zmierzyć się z Szymonem Walskim i bardzo doświadczonym Pawłem Zmarlakiem. Obrońcy Szklanego Teamu powinni także uważać na Szymona Szmita oraz Karola Kamińskiego.

W przerwie meczu na Kibiców czeka konkurs rzutu z połowy z nagrodą 1000 zł ufundowaną przez salon Pasja Hair & Beauty . Przez całe spotkanie do dyspozycji naszych najmłodszych Kibiców będzie dostępny kącik zabaw. Przerwy pomiędzy kwartami umilą występy cheerleaderek z Akademii Fragolin. Oprawę muzyczną w trakcie meczu gwarantuje DJ Kusy.

W 2 lidze OPTeam Resovia zagra ósmy raz z kolei w hali przy Towarnickiego i jeśli nie nastąpi jakiś kataklizm, ósmy raz wygra. Rzeszowianie w 7 ostanich meczach 5 razy zdobywali ponad 100 punktów, toteż nie będzie zaskoczeniem, gdy taką dawkę zaaplikują też MCKS-owi Czeladź. Mecz stanowi ostatnie przetarcie przed wizytą w Rzeszowie Polonii Bytom, lidera tabeli.

Rezerwy Niedźwiadków Chemart mecz z Inter Budem Kraków mają przełożony na 7 lutego (środa, SP 14, g. 16).