Młody krośnianin mistrzem Austrii w karate

Przemysław Markocki
Michał Półchłopek wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych w Wiedniu Międzynarodowych Mistrzostw Austrii. ARCHIWUM KLUBU
Michał Półchłopek z Krośnieńskiego Klubu Kyokushin Karate wywalczył złoty medal podczas rozgrywanych w Wiedniu Międzynarodowych Mistrzostw Austrii Austrian Open 2011.

Michał Półchłopek startował w kata i w swojej kategorii (11-14 lat) już po pierwszej turze wywalczył sobie pierwsze miejsce.

W drugiej turze utrzymał swoją pozycję pewnie pokonując reprezentanta Węgier i Chorwacji.

W Krośnieńskim Klubie Kyokushin Karate Michał trenuje już siedem lat. Jest m.in. pięciokrotnym mistrzem Podkarpacia i mistrzem Makroregionu Południowego.

Tym razem powtórzył swój sukces sprzed roku, kiedy to też wywalczył w Wiedniu najwyższe miejsce na podium.

W zawodach udział wzięło 216 zawodników reprezentujących 9 państw: Szwecję, Polskę, Norwegię, Węgry, Holandię, Niemcy, Chorwację, Ukrainę, i Austrię.