31 marca rzeszowski oddział Nestlé Polska S.A. po raz kolejny zgasi światło w ramach międzynarodowej inicjatywy „Godzina dla Ziemi 2012” organizowanej przez WWF.

Na 60 minut, od 20.30 do 21.30, w rzeszowskiej fabryce wyłączone zostanie wybrane oświetlenie zewnętrzne, tj. 156 lamp o łącznej mocy 35 kW. Działania będą przeprowadzone przy zachowaniu wszelkich standardów bezpieczeństwa.

Celem akcji jest propagowanie zrównoważonego podejścia do środowiska, akcentowanie roli każdego z nas w procesie jego ochrony oraz znaczenia oszczędzania zasobów naturalnych.

Po co gasić światło

Tym symbolicznym gestem dołączamy do milionów ludzi na całym świecie, którzy apelują o konieczność ograniczenia zmian klimatycznych.

Jako firma, która na co dzień mierzy i nieustannie redukuje poziom poboru wody, energii czy też wpływu floty samochodowej na środowisko wiemy jak ważne jest wypracowanie odpowiednich proekologicznych nawyków w codziennym życiu i pracy.

Tym chętniej też angażujemy się we wszelkie inicjatywy, które są na to ukierunkowane. Każda nasza czynność ma znaczenie w kontekście ekologii – pamiętajmy o tym! W trosce o nas samych oraz kolejne pokolenia – zauważa Katarzyna Granat, specjalista ds. środowiska w firmie Nestlé Polska S.A.

Wspólne gaszenie świateł podczas „Godziny dla Ziemi” WWF to globalna inicjatywa na rzecz ochrony środowiska naturalnego. Jej celem jest symboliczne przeciwstawienie się przez osoby prywatne oraz instytucje degradacji naszej planety. W 2011 roku światła zgasiły setki milionów ludzi w ponad 5 200 miast, w 135 krajach na wszystkich kontynentach. W tym roku „Godzina dla Ziemi” będzie realizowana już po raz szósty.

Rzeszowskie Nestle dla ekologii

To niejedyne działania na rzecz środowiska oddziału Nestlé w Rzeszowie. W celu redukcji zużycia energii zakład odzyskuje ciepło z kondensatu pary wodnej, który używany jest do ogrzewania wody na potrzeby produkcji.

Wykorzystuje również wtórnie zasoby wodne do dalszych procesów energetycznych, prowadzi szczegółową segregację odpadów m.in. w podziale na plastik, szkło i papier, które poddawane są odzyskowi oraz posiada własną oczyszczalnię ścieków technologicznych.