Niedźwiadki Chemart II Przemyśl wygrały derby z OPTeam Resovią

Wojciech Szpyrka zdobył nad Sanem 20 punktów, a Kacper Majka rozdał kolegom 9 asyst Łukasz Solski
Już w 6. kolejce 2 ligi doszło do derbów Podkarpacia, w których Niedźwiadki Chemart II Przemyśl zagrały u siebie z OPTeam Resovią. Gospodarze solidnie wzmocnili się pierwszoligowcami, ale w hali SP nr 14 nie mieli spacerku. Ostatecznie wygrali 84:76.

Pierwsza drużyna Niedźwiadków przełożyła środowy mecz ze Śląskiem II Wrocław (26.10), toteż trener Daniel Puchalski mógł niemal dowolnie wzmocnić rezerwy. Ostatecznie, poza Maximillianem Egnerem i Szymonem Janczakiem, miał do dyspozycji wszystkich zawodników (Edi Sinadinović-Stojiljković nie może grać w 2 lidze).

Rzeszowianie nie zrobili niespodzianki, ale nie sprzedali tanio skóry. W mecz weszli lepiej gospodarze (9:3), ale Gabiński i Wątroba, wysocy resoviaków, trafili kilka rzutów i po I kwarcie był prawie remis.

Na otwarcie II ćwiartki zza łuku wycelował Szpyrka, po stronie miejscowych tym samym tropem poszedł Bal (2x3), Puchalski i przemyślanie odskoczyli na kilka punktów. Końcówka tej części należała do Niedźwiadków, które po rzutach Rompy i Chraboty zbudowały 10 punktów zaliczki (44:34).

W III kwarcie nadsańska drużyna kontrolowała mecz, ale powiększyć zapasu nie zdołała. Na finiszu kwarty kolejne „trójki” sprzedał Szpyrka, trafił tak Gabiński i „Bieszczadzkie Wilki” przegrywały po 30 minutach nieznacznie (57:61).

W kwarcie nr 4 resoviakom chyba zabrakło już paliwa, bo przez pierwsze 5 minut zdobyli tylko 4 punkty (Bręk, Gabiński). W tym samym czasie drużyna z Przemyśla nie miała problemów w ataku. Trafiali m.in. Chrabota, Serwański, a po „trójce” tego drugiego wynik brzmiał 81:66.

Resoviacy nie zwieszali głów, grali ambitnie do końca. Ostatnie 5 punktów w tym meczu zdobył Wróbel, dzięki czemu goście zmniejszyli rozmiary porażki.

Niedźwiadki Chemart II Przemyśl – OPTeam Resovia 84:76 (20:19, 24:15, 17:23, 23:19)

Niedźwiadki Chemart II: Uberna 7, Serwański 12 (2x3, 5 as., 5 str., 6 prz.), K. Majka 4 (9 as., 5 str., 2 prz.), Puchalski 10 (3x3), Rompa 13 (3 prz., 9 zb., 2 bl.) oraz Skubiński 8 (9 zb.), Kindlik 3 (1x3), Bal 8 (2x3), W. Majka 0, Chrabota 16 (3x3), Kucharski 1, Marek 2. Trener Daniel Puchalski.

OPTeam Resovia: Bręk 8 (5 as.), Ziółko 2, Jędrzejewski 4 (6 as., 2 bl.), Wątroba 15 (2 str., 4 prz.), Warszawski 7 (4 str.) oraz Żukowski 0, Szpyrka 20 (5x3, 4 str., 3 prz.), Wróbel 5 (1x3), Gabiński 15 (2x3, 10 zb.), Tabor 0. Trener Łukasz Lewkowicz.