Niedźwiadki Chemart II wystawiły pierwszoligową piątkę, ale po dogrywce cieszyli się goście

Rezerwy Niedźwiadków poniosły irytującą przegraną. Nz. w akcji Michał Chrabota
Rezerwy Niedźwiadków poniosły irytującą przegraną. Nz. w akcji Michał Chrabota Niedźwiadki Chemart/facebook
Rezerwy Niedźwiadków Chemart chciały w swej hali zrobić krok w kierunku ósemki, wystawiły bardzo mocny skład, ale nie wyszło - po dogrywce 84:80 w Przemyślu wygrał Ragor Tarnowskie Góry

W pierwszej piątce gospodarzy wyszło czterech koszykarzy, których można nazwać podstawowymi graczami pierwszoligowej drużyny znad Sanu. Zgodnie z oczekiwaniami przemyślanie dobrze weszli w mecz, ale goście w I kwarcie trafili pięć trójek, nie stracili za dużo dystansu i dobrze nastroili się na dalszą część pojedynku.

W II kwarcie nasza ekipa początkowo utrzymywała zapas w okolicach 10-punktów, ale Ragor dorzucił cztery kolejne rzuty zza łuku i po 20 minutach przemyślanie nadal prowadzili tylko czterema punktami (43:39).

W III kwarcie punktowali Uberna, Janczak, ale przyjezdni nie próżnowali, skutecznie walczyli na deskach i na tablicy zaczęły zapalać się remisy (58:58, 60:60 i 62:62 na koniec „ćwiartki”).

W IV odsłonie nikt nie oddawał ławo pola, ale 2 minuty przed syreną zapachniało wygraną Niedźwiadków – po trafieniu Chraboty prowadziły 75:69. Trener Ragoru poprosił o czas i miejscowych przytkało w ataku. U gości trafiał Maślanka, a 6 sekund przed syreną Kowalski doprowadził do remisu.

Overtime lepiej rozpoczął Ragor, ale gdy została minuta gry, Janczak trafił „trójkę” i Niedźwiadki przegrywały tylko 80:81. 40 sekund przed syreną Maślanka przymierzył zza linii 6.75 i o czas poprosili gospodarze. Po nim za 2 rzucał Janczak, za 3 Chalicki, Uberna, ale wszystko na próżno – Ragor wygrał, podskoczył na 7. miejsce, a przemyślanie zajmują 11. lokatę.

Statystyczna ciekawostka jest taka, że aż pięciu zawodników zaliczyło double-double, dwóch po stronie Niedźwiadków.

Niedźwiadki Chemart II Przemyśl – Ragor Tarnowskie Góry 80:84 (25:21, 18:18, 19:23, 13:13 – dogrywka 5:9)

Niedźwiadki Chemart II: Uberna 19 (4x3, 11 zb., 7 as., 2 bl.), Chrabota 12 (1x3, 7 as., 5 str.), Janczak 23 (2x3, 2 bl.), Rompa 17 (10 zb., 4 str., 3 bl.), Chalicki 8 (1x3, 6 as., 6 str., 2 prz.) oraz Skubiński 0, W. Majka 1 (5 prz.), Kindlik 0. Trener: Daniel Puchalski.

Ragor: Wróblewski 18 (6x3, 12 zb.,7 as., 6 str., 4 prz.), Podgórski 11 (1x3), Józefowski 6, Kowalski 13 (2x3, 8 zb., 2 bl.), Czyż 10 (12 zb., 2 bl.) oraz Maślanka 14 (2x3), Majcherek 12 (1x3, 11 zb., 3 bl.), Skrabek 0. Trener: Radosław Kuciński.