Niedźwiadki Chemart Przemyśl były blisko, ale przegrały dziewiąty mecz z kolei. Robi się bardzo groźnie

Jak nie idzie, to nie idzie - Michał Chrabota i jego koledzy przegrali dziewiąty raz i sytuacja w tabeli staje się coraz bardziej niebezpieczna NiedźwiadkiChemart/facebook
Trwa czarna seria Niedźwiadków Chemart - w 25. kolejce Pekao SA 1 ligi przemyślanie przegrali w swej hali z Żakiem Koszalin 85:88. Zespołowi znad Sanu brakło szerszej kadry i lepszej defensywy

Niedźwiadkom nie przestaje wiać w oczy. W meczu, który zdawał się odpowiedni do przełamania czarnej serii, przemyślan, a konkretnie Rafała Serwańskiego, znów dopadł pech. Playmaker znad Sanu pograł nieco ponad 5 minut, bo podczas rzutu dostał uderzenie w dłoń, które skończyło się kontuzją.

W okrojonym składzie (rehabilitują się też Maciej Puchalski i Kacper Majka) beniaminek walczył dzielnie i nie był daleki od postawienia na swoim. Pierwszą kwartę rozpoczął od 6:15, potem odrobił straty, ale wynik ćwiartki rzutem za trzy ustalił Pawlak.
Po 3 minutach II kwarty przemyślanie byli do przodu (27:26), potem na plus wyszli goście, trzy razy notowano remis (33:33, 36:36, 41:41), ale Żak znów miał ostatnie słowo w „ćwiartce” (45:41).

Po dużej przerwie zespól znad Sanu ponownie odzyskał i stracił prowadzenie, ale kiedy Janczak wykorzystał dwa z trzech osobistych, zapas gospodarzy wynosił 6 „oczek” (61:55 w 27. min). Koszalinianie nie pękali jednak, w końcówce kwarty na tablicy zaświecił się kolejny stan (64:64), a wynik tej części rzutami wolnymi ustalił Wilson Jr.

W IV kwarcie mecz nadal dostarczał emocji. Na tablicy pojawiały się kolejne remisy i zmiany prowadzenia (jednych i drugich było w sumie po 12).

38 sekund przed syreną wolne Wilsona zmniejszyły straty Niedźwiadków do minimum (82:83). Potem była „trójka” Szewczyka, Janczaka i przerwa na żądanie trenera z Koszalina. Zostały 22 sekundy. Po wznowieniu gry faulowany Rajewicz nie zawiódł na linii rzutów osobistych, Wilson Jr nie trafił za dwa i dziewiąta z kolei porażka naszej drużyna stała się faktem.

W następnych kolejkach Niedźwiadki czekają mecze z Hydro Truckiem Radom, AZS-em Politechniką Opolską i Kotwicą Kołobrzeg. Terminarz nie do pozazdroszczenia w obecnej sytuacji kadrowej przemyślan.

Niedźwiadki Chemart Przemyśl - MKKS Żak Koszalin 85:88 (20:23, 21:22, 25:19, 19:24)

Niedźwiadki Chemart: Wilson Jr 21 (2x3, 8 zb., 13 as., 3 prz.), Serwański 2, Janczak 11 (1x3, 3 bl.), Rompa 11 (4 bl.), Egner 13 (1x3) oraz Chrabota 16 (1x3, 7 zb., 5 as.), Uberna 5 (1x3), Mboya Kotieno 8, W. Majka 0. Trener: Daniel Puchalski.

Żak: Krajewski 6 (6 zb.), Tomaszewski 14 (4x3, 7 as.), Rajewicz 11 (1x3, 4 as.), Pawlak 23 (5x3), Rosiński 7 oraz Szewczyk 6 (2x3, 4 as.), Barton Kondrat 4, Skiba 0, Czerniewicz 14 (1x3, 3 str., 2 prz.), Życzkowski 3. Trener: Rafał Knap.