NOWINY24
  ZDROWIE

  Nowiny na weekend

  Rozwiń
  NOWINY24
  Zwiń

  Nowiny na weekend

  • Osiem ważnych i ciekawych faktów na temat nadwagi i otyłości
  • Zdrowie po polsku, czyli na co chorują Polacy? [RAPORT]
  • Mity i fakty na temat soczewek kontaktowych

  Od niedzieli zostaje przywrócona kontrola na wewnętrznych...

  Od niedzieli zostaje przywrócona kontrola na wewnętrznych granicach, m.in. Polski ze Słowacją. Potrwa do soboty 16 lutego

  Norbert Ziętal, BiOSG

  Nowiny

  Nowiny

  Od niedzieli (10 lutego) do soboty (16 lutego) zostaje przywrócona tymczasowa kontrola graniczna na wewnętrznych granicach Polski Ze Słowacją, Czechami,

  Od niedzieli (10 lutego) do soboty (16 lutego) zostaje przywrócona tymczasowa kontrola graniczna na wewnętrznych granicach Polski Ze Słowacją, Czechami, Litwa i Niemcami. ©Archiwum BiOSG

  Od niedzieli (10 lutego) zostaje przywrócona tymczasowa kontrola na wewnętrzunijnych granicach Polski ze Słowacją, Czechami, Litwą i Niemcami. Ograniczenia potrwają do soboty, 16 lutego.
  Od niedzieli (10 lutego) do soboty (16 lutego) zostaje przywrócona tymczasowa kontrola graniczna na wewnętrznych granicach Polski Ze Słowacją, Czechami,

  Od niedzieli (10 lutego) do soboty (16 lutego) zostaje przywrócona tymczasowa kontrola graniczna na wewnętrznych granicach Polski Ze Słowacją, Czechami, Litwa i Niemcami. ©Archiwum BiOSG

  Powodem przywrócenia kontroli jest odbywające się w przyszłym tygodniu w Warszawie „Spotkanie ministerialne poświęcone budowaniu pokoju i bezpieczeństwa na Bliskim Wschodzie”.

  - Podróżni powinni w tym czasie pamiętać o posiadaniu ważnych dokumentów, paszportu lub dowodu osobistego — przypomina Straż Graniczna.

  Tymczasowa kontrola na wewnętrzunijnych granicach Polski ze Słowacją, Czechami, Litwą i Niemcami zacznie być realizowana od niedzieli, 10 lutego. Ograniczenia potrwają do soboty, 16 lutego.

  Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji granicę z Niemcami, Litwą, Czechami i Słowacją będzie można przekraczać tylko w wyznaczonych miejscach. Takich miejsc łącznie będzie 287, w tym 264 na granicy lądowej. Na granicy z Czechami – 142, ze Słowacją – 62, z Niemcami – 48, z Litwą – 12.

  - Kontrola prowadzona będzie w sposób wyrywkowy, w oparciu o patrole Straży Granicznej z wykorzystaniem specjalistycznego, mobilnego sprzętu - twierdzi mjr SG Elżbieta Pikor, rzecznik Bieszczadzkiego Oddziału Straży Granicznej.

  Wszyscy odwiedzający w tym czasie Polskę powinni być przygotowani na konieczność okazania dokumentów oraz udostępnienia do kontroli pojazdu, którym podróżują.

  Obywatele UE, EOG oraz innych państw, które nie należą do UE, ale na podstawie umów zawartych z UE korzystają z prawa do swobodnego przemieszczania, mogą wjechać na terytorium Polski na podstawie ważnego dowodu osobistego lub paszportu.
  Obywatele państw trzecich muszą spełnić warunki wjazdu określone w przepisach i posiadać paszport oraz wizę, jeśli jest wymagana. Lista państw, których obywatele mogą podróżować do Polski bez wiz, jest dostępna na stronie polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych.

  Kontrola na granicy wewnętrznej była tymczasowo przywracana już czterokrotnie - podczas EURO 2012, szczytu klimatycznego w listopadzie 2013, na Światowe Dni Młodzieży i szczyt NATO w 2016 roku oraz na przełomie listopada i grudnia 2018 z powodu po raz kolejny odbywającego się w Polsce szczytu klimatycznego. Doświadczenie pokazuje, że działania realizowane w ramach tymczasowo przywróconej kontroli granicznej nie wpływają w sposób istotny na utrudnienia w ruchu na drogach przecinających granicę państwową.

  Czytaj treści premium w Nowinach24 Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  Polecamy

  Wideo