MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Patronat Nowin. Nowe zasady w płatnościach bezpośrednich i obszarowych 2024, które dotyczą też małych gospodarstw - weź udział w konferencji

Józef Lonczak
Józef Lonczak
Podkarpacki Oddział Regionalny w Rzeszowie Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Podkarpacka Izba Rolnicza zapraszają na Konferencję: „Nowe zasady w Płatnościach Bezpośrednich i Obszarowych 2024: Ekoschematy, Płatności do Małych Gospodarstw i Warunkowość”.

Organizatorem konferencji szkoleniowych jest Podkarpacki Oddział Regionalny ARiMR w Rzeszowie przy współudziale Podkarpackiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Boguchwale oraz Podkarpackiej Izby Rolniczej w Trzebownisku.

Konferencje te odbędą się w następujących terminach i miejscach:

  • 24 maja 2024 r. - Podkarpacki Ośrodek Doradztwa Rolniczego w Boguchwale, Aula A, godz. 10:00
  • 4 czerwca 2024 r. - Gminny Ośrodek Kultury w Gorzycach, Plac Erazma Mieszczańskiego 10, 39-432 Gorzyce, godz. 10:00

Celem tych konferencji będzie zapoznanie uczestników z najnowszymi zmianami w systemie płatności bezpośrednich i obszarowych, które będą obowiązywać od 2024 roku. W szczególności konferencje będą skupiać się na następujących zagadnieniach:

Ekoschematy

  • Przedstawienie i omówienie nowych zasad i wymogów dotyczących ekoschematów, które promują zrównoważone praktyki rolnicze i ochronę środowiska. Uczestnicy dowiedzą się, jakie działania będą kwalifikować się do ekoschematów i jak skutecznie spełniać te wymagania.
  • Płatności do Małych Gospodarstw: Omówienie kryteriów kwalifikacyjnych oraz procedur aplikacyjnych, które uproszczą proces i zwiększą dostępność funduszy dla najmniejszych podmiotów rolniczych.

Płatności do Małych Gospodarstw

  • Zaprezentujemy nowe regulacje i wsparcie dedykowane małym gospodarstwom rolnym. Omówimy kryteria kwalifikacyjne oraz procedury aplikacyjne, które uproszczą proces i zwiększą dostępność funduszy dla najmniejszych podmiotów rolniczych.

Warunkowość

  • Wyjaśnimy koncepcję warunkowości i jej wpływ na dostęp do płatności bezpośrednich. Omówimy wymagania dotyczące zgodności z zasadami ochrony środowiska, dobrostanu zwierząt oraz standardami produkcji rolniczej, które będą warunkować otrzymanie wsparcia finansowego.

Wydarzenie ma na celu nie tylko dostarczenie wiedzy teoretycznej, ale również praktycznych wskazówek i narzędzi, które pomogą rolnikom i doradcom rolniczym w dostosowaniu się do nowych przepisów. Spotkania będą także okazją do wymiany doświadczeń oraz dyskusji na temat wyzwań i możliwości wynikających z wprowadzanych zmian.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Jak kupić dobry miód? 7 kroków

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24