Jacek Czaplewski
Patryk Peda po meczu z Wyspami Owczymi
Patryk Peda po meczu z Wyspami Owczymi TVP Sport
Patryk Peda przebojem wdarł się do reprezentacji Polski, choć pochodzi z włoskiego trzecioligowca. W debiucie przeciw Wyspom Owczym (2:0) stoper został uznany zawodnikiem meczu przez Zbigniewa Bońka. - Najbardziej cieszy to zero z tyłu - stwierdził sam bohater w rozmowie z TVP Sport.

Patryk Peda o debiucie w reprezentacji Polski

Decyzją Michała Probierza młody obrońca "awansowany" z kadry U-21 utworzył blok obronny razem z Jakubem Kiwiorem i Tomaszem Kędziorą. Kibice i eksperci, że debiutant okazał się najlepszy ze wszystkich. - Inteligentny, umie grać w piłkę, dobra technika, asekuracja na dużym poziomie - opisał jego występ sam Zbigniew Boniek.

- Przeciwnik może i był z niższej półki, ale graliśmy na ciężkim terenie. Możemy być zadowoleni. Ja jestem. To wielkie wyróżnienie grać w pierwszej reprezentacji. Czuję dumę z tego powodu - to z kolei słowa Patryka Pedy dla TVP Sport.

21-latek raz uratował Polskę przed utratą bramki, kiedy zaasekurował Wojciecha Szczęsnego. Później wykazał się w drugiej szesnastce. - Gdy jesteś przed samą bramką to piłka wydaje się "cięższa". Wybicie sprzed linii i to podanie diagonalne na pewno mnie ucieszyło, skoro mógł paść gol. Jestem zadowolony z debiutu, ale patrzę do przodu. Nie można zachwycać się z samego zagrania meczu - podkreślił Peda.

- Podobało mi się to, że szybko weszliśmy w mecz dzięki zdobytej bramce. Z takimi drużynami im dłużej czas płynie, tym jest większa presja, bardziej się wkurzasz. Mówi się, że pierwszy kwadrans jest najcięższy, a my po przerwie ugraliśmy czerwoną kartkę dla przeciwników, co uspokoiło mecz. Potem udało się strzelić drugiego gola - zauważył Peda.

REPREZENTACJA w GOL24

Oto najlepsze MEMY o meczu Wyspy Owcze - Polska. Zadebiutował w nim selekcjoner Michał Probierz, któremu nerwów oszczędził Sebastian Szymański, zdobywając bramkę na 1:0 już w 4 minucie. W drugiej połowie wynik ustalił Adam Buksa.