PGE Stal Mielec lepsza od Śląska Wrocław. Kluczem dobra obrona

luci
archiwum
Zwycięstwem nad Śląskiem Wrocław zakończyli pierwszą rundę szczypiorniści Stali Mielec. To trzecia wygrana z rzędu "Czeczeńców".

Mielczanie od początku meczu zagrali skoncentrowani i zdominowali przeciwnika. Po kilku minutach prowadzili już 6:2. Spora w tym zasługa dobrej obrony Stali i skutecznych kontrataków. Im dalej w las,tym przewaga "Czeczeńców" robiła się wyższa.

Podobnie jak tydzień wcześniej z Nielbą, tak i teraz w podwrocławskich Kobierzycach, gdzie rozgrywano mecz, losy spotkania rozstrzygnęły się tuż po przerwie. Dwie szybkie akcje mielczan sprawiły, że nasz zespół wrócił do pięciobramkowego prowadzenia.

Gospodarze bardzo często gubili się w ataku, notowali liczne straty, obrona Stali była dla nich zaporą niemal nie do przejścia. W kontrach bezlitośni byli Paweł Wilk i Michał Chodara.

W 42. minucie Stal prowadziła już 19:11 po bramkach Wilka i Łukasza Janysta. Trener Stali Paweł Noch dał odpocząć Rafałowi Glińskiemu, którego zastąpił Michał Obiała, na parkiecie pojawili się też Marcin Basiak i Piotr Krępa.

Śląsk Wrocław - PGE Stal Mielec 17-27 (9-12)

Śląsk: Cudić - Krupa, Herudziński, Koprowski, Garbacz, Jarowicz 2, Wróblewski, Radojević, Telepnev 1, Białaszek 2, Krupa 2, Kryński 5, Ścigaj 5. trener Piotr Przybecki.

PGE Stal: Lipka, Nikolić - Wilk 5, Szpera 1, Gliński, Adamuszek 1, Sobut 2, Chodara 3, Krzysztofik 5, Krieger 1, Janyst 6, Gudz, Basiak 1, Krępa 1, Obiała 1. Trener Paweł Noch.

Sędziowali: Kopiec i Zubek (Katowice). Czerwona kartka: Janyst (rzut z karnego w głowę bramkarza rywali); Widzów 200.