Pierwsza ofiara śmiertelna koronawirusa na Podkarpaciu! To 67-latek z Leżajska

Waldemar Trawka
Waldemar Trawka
Pierwsza na Podkarpaciu śmiertelna ofiara koronawirusa. Jak poinformowało właśnie Ministerstwo Zdrowia (poniedziałek, 16 marca) w szpitalu w Łańcucie zmarł 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące.

- W szpitalu w Łańcucie zmarł pacjent zakażony koronawirusem. To 67-letni mężczyzna, który od początku był w stanie ciężkim i miał choroby współistniejące

- potwierdza Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik prasowy ​wojewody podkarpackiego.

Według naszych nieoficjalnych ustaleń. Mężczyna, który zmarł, był wcześniej hospitalizowany w Leżajsku. Dziś w godzinach popołudniowych został przetransportowany do szpitala w Łańcucie, gdzie zmarł.

Po godz. 23 na stronie internetowej Centrum Medycznego w Łańcucie i szpitalnym profilu na FB pojawił się następujący komunikat:

"67 letni chory zakażony SARS-CoV2, od 10 marca leczony początkowo w Oddziale Chorób Wewnętrznych w Leżajsku, a następnie z powodu niewydolności oddechowej z koniecznością prowadzenia oddechu zastępczego w Oddziale Intensywnej Terapii tamtejszego Szpitala.
Pacjent po kilkukrotnym zatrzymaniu krążenia, wymagający farmakologicznego wsparcia układu krążenia, z niewydolnością nerek, zdyskwalifikowany z procedury pozaustrojowej wymiany gazów oddechowych ECMO.
W krótkim czasie po przyjęciu do tutejszego Oddziału zgon pacjenta w następstwie ponownego zatrzymania krążenia z brakiem skuteczności podjętych prób resuscytacji."

Jak informują służby wojewody, obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 2808 osób, dla 1621 osób wydano decyzje o poddaniu się kwarantannie domowej. Hospitalizowanych jest 45 osób.

Od początku wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 521 testów. Badaniami laboratoryjnymi potwierdzono 11 przypadków zakażenia koronawirusem SARS-COS-2.

11 przypadek to kobieta w sile wieku z powiatu leżajskiego. Jest w stan dobrym, przebywa pod ścisłą kwarantanną domową.

Przed szpitalem zakaźnym w Łańcucie rozstawiono namiot - pol...

Ozdrowieńcy odporni przez rok?

Wideo

Dodaj ogłoszenie