Pierwsza porażka Młodej Resovii

mbluj
Młodzi Resoviacy przegrali pierwszy mecz w sezonie, ale nie robią z tej porażki tragedii. Archiwum
Siatkarze Asseco Resovii w ósmej kolejce stracili status niepokonanych w rozgrywkach Młodej Ligi. W sobotę po siedmiu zwycięstwach z rzędu przegrali u siebie z Delectą Bydgoszcz 2:3.

Asseco Resovia - Delecta Bydgoszcz 2:3 (25:19, 18:25, 28:26, 21:25, 11:15)

Resovia: Kowalski, Świst, Długosz, Nożewski, Kalandyk, Peszko, Głód (libero) oraz Durski.

Delecta: Sieńko, Waliński, Konieczny, Obermeler, Owczarz, Kozłowski, Bonisławski (libero) oraz Zieliński, Szwemin, Wiese.

Sędziowali: Robert Nowicki (Bielsko-Biała) i Piotr Król (Katowice). Widzów 350.

Rzeszowska młodzież rozpoczęła mecz w hali ROSiR bardzo obiecująco. W pierwszym secie dobrze zagrywała i przyjmowała, pewnie wygrywając tę partię. W drugiej odsłonie resoviacy mieli duże problemy z przyjęciem zagrywki i wyprowadzeniem ataków. Delecta wyrównała.

Trzeci set był emocjonujący i nerwowy, zawodnicy po obu stronach siatki popisywali się ambitnymi obronami. Na przewagi wygrali go podopieczni trenera Artura Łozy. Na początku czwartej partii wydawało się, że wszystko ułoży się po myśli Resovii, która przeważała 4:1. Do stanu 17:17 sprawa wygranej była otwarta, ale od tego momentu zespół trenera Krzysztofa Kowalczyka "włączył" ponownie bardzo trudną zagrywkę, w której celowali zwłaszcza Łukasz Owczarz i Wojciech Kozłowski, i wyrównał stan pojedynku.

W tie-breaku drużyna z Bydgoszczy nadal ryzykowała na zagrywce, która sprawiała Resovii duże kłopoty, a skoro nie było przyjęcia, nie można było stosować najgroźniejszej broni - ataku środkiem, brakowało skutecznego bloku. Pierwsza porażka w sezonie stała się faktem.

W innych meczach: Jastrzębski Węgiel - Indykpol AZS Olsztyn 1:3 (25:18, 13:25, 15:25,23:25), Fart Kielce - AZS Politechnika Warszawska 0:3 (15:25,21:25,23:25).