Piłka ręczna. Rzeszowskie uczelnie zagrały na Akademickich Mistrzostwach Polski

Rzeszowianki zajęły 12 miejsce  w Mistrzostwach Polski.
Rzeszowianki zajęły 12 miejsce w Mistrzostwach Polski. AMP/fb
Rzeszowskie uczelnie pokazały się z dobrej strony na Akademickich Mistrzostwa Polski w piłce ręcznej.

W Opolu rozegrano finały Akademickich Mistrzostw Polski w piłce ręcznej. Z naszego województwa wystąpiły drużyny: Uniwersytet Rzeszowski (kobiety i mężczyźni), Politechnika Rzeszowska (mężczyźni). W rywalizacji grupowej kobieca drużyna Uniwersytetu Rzeszowskiego zgromadziła 4 punkty, zaś męski zespół mimo ambitnej walki punktów nie zdobył. Z kolei Politechnika Rzeszowska wygrała jeden mecz.

W ostatecznej klasyfikacji łącznej żeński UR zajął 12 miejsce i 6 wśród Uniwersytetów, a najlepszą strzelczynią drużyny była Julia Jamrozik z dorobkiem 17 bramek. W drużynie AZS Uniwersytetu Rzeszowskiego zagrały piłkarki ręczne, które reprezentowały SPR Handball V LO Rzeszów w sezonie 2023/2024: Julia Tereszak, Julia Ginalska, Antonina Szczęsna, Anna Tomaszewska, Oliwia Zielonka, Dagmara Kulpa, Anna Stapińska, Julia Płocica, Julia Łukasiak, Angelika Skoczeń, Julia Jamrozik.

Wśród panów Politechnika Rzeszowska sklasyfikowana została na 11 miejscu w klasyfikacji ogólnej i 4 wśród uczelni technicznych. Z kolei Uniwersytet sklasyfikowano na miejscach 13-16 i zajął 4 miejsce wśród Uniwersytetów. Dla Politechnika najwięcej bramek rzucił Kacper Kielar - 27, a dla Uniwersytetu Kacper Bednarz - 22. W rzeszowskich męskich drużynach m.in. wystąpili zawodnicy na co dzień reprezentujący pierwszoligowe klubu SPR Orzeł Przeworsk i Orlen Upstream SRS Przemyśl.