Planowe zwycięstwo rzeszowianek. PGE Rysice wygrały w Tarnowie z Akademią 3:0

bell
Rzeszowianki odniosły w Tarnowie 16 zwycięstwo w tym sezonie
Rzeszowianki odniosły w Tarnowie 16 zwycięstwo w tym sezonie PGE Rysice Rzeszów
W meczu 20. kolejki Tauron Ligi PGE Rysice Rzeszów wygrały 3:0 z zajmującą ostatnie miejsce w tabeli Grupa Azoty Akademią Tarnów. Spotkanie miało jednostronny przebieg, a MVP wybrana została atakująca Wiktoria Kowalska, która przed przyjściem do rzeszowskiego klubu broniła barw zespołu z Tarnowa.

84 minuty potrzebowały rzeszowianki, aby pokonać zajmujące ostatnie miejsce i mające tylko iluzoryczne szanse na utrzymanie się w ekstraklasie tarnowianki. Trener Stephane Antiga dał odpocząć Gabrieli Orvosovej, Amandzie Coneo i Magdalenie Jurczyk, a Ann Kalandadze i Katarzyna Wenerska grały tylko dwa sety.

Rzeszowianki miały zdecydowaną przewagę w każdym elemencie. Ofensywne zapędy rywalek studziły blokiem. Pierwszego seta wicemistrzynie Polski zaczęły od 4:1, po chwili było 11:5 i 16:7. Przewaga tylko rosła. Przy zagrywkach Kowalskiej było 23:10. Seta zakończyły błędy miejscowych.

Także druga partia przebiegała przy inicjatywie rzeszowianek, które po udanej akcji miały serię piłek setowych (24:16). Ostatni punkt zdobyły po błędzie rywalek.

W trzeciej odsłonie, najbardziej wyrównanej, przyjezdne uciekły miejscowym od stanu 12:12. Siatkarski z Tarnowa zmniejszyły starty do trzech punktów (19:22). Julia De Paula atakowała na 24:20, mecz w Arenie Jaskółka zakończyła również atakiem Weronika Szlagowska.

Rzeszowianki nadal zajmują trzecią lokatę w tabeli.

Grupa Azoty Akademia Tarnów – PGE Rysice Rzeszów 0:3 (11:25, 19:25, 21:25)

Akademia: Chmielewska, Gawlak 6, Zakościelna 9, Moscickaya 5, Calkins 2, Molenda 7, Żurawska (libero) oraz Marcyniuk, Szczygieł-Głód, Szumera 5. Trener Błażej Krzyształowicz.

PGE Rysice: Wenerska 1, Szlagowska 13, Kalandadze 8, Centka 6, Obiała 2, Kowalska 13, Szczygłowska (libero) oraz Makarowska-Kulej 3, De Paula 7, Kubas (libero) Trener Stephane Antiga.

Sędziowali: Marek Krupski i Janusz Cyran. MVP: Wiktoria Kowalska. Widzów: 434