Polonia Przemyśl wraca na fotel wicelidera

Wacław Burzmiński
Polonia (niebiesko-czerwone stroje) gładko ograła jarosławian.
Polonia (niebiesko-czerwone stroje) gładko ograła jarosławian. DARIUSZ DELMANOWICZ
Polonia Holted Przemyśl wygrała z JKS-em Jarosław 3-1 i przedłużyła nadzieje kibiców na upragniony awans do III ligi.

Do przerwy ręce same składały się do oklasków. Polonia rozegrała najlepszą połówkę w tej rundzie na swoim boisku. Była szybsza od rywala, przeprowadzała szybkie akcje, pewnie interweniowała przed polem karnym.

W 18. min z wolnego z ok. 25 metrów przymierzył Paweł Załoga, lecz Marcinowi Gorylowi udało się wybić piłkę na róg. Jednak już w następnej minucie był on bezradny wobec uderzenia z bliska Mateusza Wanata.

W 24. min. z gola mógł się cieszyć Arkadiusz Gosa, gdyby na drodze nie stanął słupek. Zrobił to za niego "Waldi".

Po przerwie gra nieco siadła. Gospodarze nadal atakowali, jarosławianie im przeszkadzali, ale i tak stracili kolejnego gola. W 67. min rajd Grzegorza Kubasa zastopował Goryl. W końcówce, gdy losy meczu były już rozstrzygnięte, 19-letni Bartłomiej Raba zdobył honorową bramkę.

POLONIA - HOLTED PRZEMYŚL - JKS 1909 JAROSŁAW 3-1 (2-0)

1-0 Wanat (19, asysta Jarocha), 2-0 Jaroch (28-głową, dośrodkowanie Kota), 3-0 Wanat (55, indywidualna akcja), 3-1 Raba (84, podanie Żelaznego).

POLONIA: Szramowiat - Harłacz, Jurkowski, Załoga, Strzałkowski - Gwóźdź, Kot (64. G. Kubas), Jaroch (72. Chlastawa), Kazek (68. Bańka) - Gosa (61. Hajduk), Wanat.
JKS: Goryl - Noga, Perczyk, Rogowski, Syty - Raba (85. Krzeptoń), Klymak, Żelazny (89. Kwaśny), Jurczak (72. Fedor) - Soczek, Hołub (46. Goetz).
SĘDZIOWALI Andrzej Zwierzchowski oraz Paweł Charchut i Sebastian Petela (Rzeszów). ŻÓŁTA KARTKA: Gosa. WIDZÓW 400.