Prasówka 14.05.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

N360
N360
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 14.05.2021. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Wszystkie potwierdzone transfery w Ekstraklasie. Oto pierwsze ruchy klubów”?

Prasówka 14.05: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Wszystkie potwierdzone transfery w Ekstraklasie. Oto pierwsze ruchy klubów

Sezon 2020/21 jeszcze nie dobiegł końca, a już trwają przymiarki do kolejnego. Jakie ruchy transferowe zostały już potwierdzone? Oto zestawienie przeprowadzonych transferów oraz przedłużonych i rozwiązanych kontraktów.

Nie przegap promocji!

📢 Po dwóch latach koniec budowy obwodnicy Stalowej Woli i Niska. Otwarcie w sobotę

Już w sobotę 15 maja po południu, Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad udostępni kierowcom ponad 15 kilometrów nowo wybudowanej obwodnicy Stalowej Woli i Niska w ciągu drogi krajowej numer 77. To jedna z dziesięciu obwodnic realizowanych na terenie Podkarpacia.

📢 Na Podkarpaciu najwięcej szczepień przeciwko COVID-19 wykonano w Rzeszowie

Prawie 750 tys. szczepień przeciwko COVID-19 pierwszą dawką wykonano w województwie podkarpackim. To ósmy wynik w kraju wśród województw. W przeliczeniu na liczbę mieszkańców znajdujemy się przy końcu stawki.

Prasówka 14.05: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Aleksandra Rasińska żegna się z Developresem. Wywalczyła dla wicemistrzyń Polski 298 punktów

Aleksandra Rasińska, druga atakująca Developresu SkyRes Rzeszów odchodzi z rzeszowskiego klubu. Grała w nim tylko jeden sezon.

📢 Pożar białego busa pod domem ludowym w Borku Starym. W akcji strażacy i policja [ZDJĘCIA INTERNAUTY]

Od naszego internauty dostaliśmy sygnał o pożarze białego busa w Borku Starym pod domem ludowym. - Na miejscu strażacy, policja i pogotowie.

📢 Prawie miliard złotych ma kosztować budowa Szpitala Uniwersyteckiego. To jedna z największych inwestycji na Podkarpaciu

  • To historyczna chwila dla Uniwersytetu Rzeszowskiego - mówili dziś rektor, wojewoda, marszałek, a także ministrowie edukacji i nauki oraz zdrowia, którzy zapewnili, że będą wspierać budowę klinicznego szpitala uniwersyteckiego w stolicy Podkarpacia. Placówka obejmie nowo zbudowany, olbrzymi kompleks w gminie Świlcza i rozbudowany Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 1. Zwiększana będzie liczba miejsc na kierunku lekarskim, bo kraj potrzebuje świetnie wykształconych medyków.

📢 Podpisanie deklaracji współpracy w sprawie budowy Szpitala Uniwersyteckiego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Podpisanie deklaracji współpracy w sprawie budowy Szpitala Uniwersyteckiego w Rzeszowie.

📢 Z Asseco Resovii Rzeszów odchodzi trener przygotowania fizycznego - Andrzej Zahorski

Andrzej Zahorski, trener przygotowania fizycznego w Asseco Resovii odchodzi. Pracował z rzeszowskimi siatkarzami, kiedy odnosili największe sukcesy. Kto zajmie jego miejsce?

📢 Konrad Fijołek podpisał program na rzecz osób niepełnosprawnych

Piątkową konferencję prasową Konrada Fijołka, kandydata na prezydenta Rzeszowa, poprzedziła blisko dwugodzinna dyskusja z działaczami społecznymi, pracującymi na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Później przedstawiony został szereg przedwyborczych propozycji dla tego środowiska.

📢 Uwaga kierowcy, spore korki w centrum Rzeszowa [ZDJĘCIA INTERNAUTY]

Jeżeli nie musisz jechać w tej chwili do centrum miasta, lepiej odłóż wizytę na później. Główne ulice Rzeszowa są całkowicie zablokowane.

📢 Marcin Warchoł objeżdża rzeszowskie osiedla. Tym razem pojawił się na Słocinie

Od kilkunastu dni Marcin Warchoł wędruje po Rzeszowie w ramach swojego programu "Moje osiedle". W piątek przystanek zrobił na osiedlu Słocina. Razem z przedstawicielami rady Osiedla Słocina, opowiadał m.in. o potrzebie budowy ronda, postawieniu remizy, rewitalizacji parku i instalacji przeciwdeszczowej.

📢 Kolejne produkty z Biedronki, Lidla i Netto wycofane. Parówki, jajka, kurczak. Mogą być niebezpieczne dla zdrowia 14.05.21

W maju 2021 oku kolejne popularne produkty GIS nakazał natychmiast wycofać ze sklepów. Parówki, jajka, kurczak - to produkty, których używa praktycznie każdy z nas na co dzień w swojej kuchni. GIS zareagował błyskawicznie. W niektórych partiach tych produktów znalazły się bakterie lub przedmioty, które zagrażają zdrowi a czasem życiu konsumenta. Główny Inspektorat Sanitarny stoi na straży prawa i co jakiś czas nakazuje wycofanie produktów zagrażających zdrowiu. Które produkty nakazał wycofać GIS w maju 2021?

📢 Adam Niedzielski, minister zdrowia, odwiedził Szpital Miejski w Rzeszowie. Był na odnowionym oddziale ortopedii

Adam Niedzielski odwiedził dziś Szpital Miejski w Rzeszowie. Rozmawiał z dyrektorem i personelem medycznym między innymi o planowanych inwestycjach na oddziale Anestezjologii i Intensywnej Terapii, na które szpital otrzymał wsparcie z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych W planach jest też zakup rezonansu magnetycznego. W sumie z RFIL placówka otrzymała 12,5 mln złł.

📢 Czeki na blisko 20 milionów dla Politechniki Rzeszowskiej i Uniwersytetu Rzeszowskiego z Ministerstwa Edukacji

Ponad 7 milionów dla Uniwersytetu Rzeszowskiego na m.in. mikroskopy i spektrometrów i aż 11 mln zł dla Politechniki Rzeszowskiej na rozbudowę oraz doposażenie serwerowni, przywiózł z Warszawy, minister edukacji Przemysław Czarnek. - Ta kwota pozwoli nam wykonać dwa kroki do przodu, jeżeli chodzi o kwestę informatyzacji naszej uczelni - komentował dr hab. inż. Piotr Koszelnik, rektor Politechniki.

📢 Nareszcie koniec z noszeniem maseczek: 14.05.2021. To już pewne! Mamy ich dość, zakładamy z przymusu i z obawy o zdrowie. Kiedy zdejmujemy

Mamy już serdecznie dość maseczek i z niecierpliwością czekamy na dzień, w którym zniesiony zostanie nakaz ich noszenia i dobrze, że dzielą nas od tego już dni. Ale przynajemniej większość w nas jest przekonana, że ich noszenie podczas pandemii jest niezbędne, bo to minimalny koszt ochrony siebie i bliskich przed COVID-19.

📢 Drożeje praktycznie wszystko. Ekspertka: Inflacja przekracza dopuszczalne poziomy. Wszystko wskazuje na to, że zostanie z nami na dłużej

  • W kwietniu br. inflacja wyniosła 4,3 proc, r/r oraz o 0,8 proc. m/m – podał GUS. Jest to poziom przekraczający dopuszczalny przedział odchyleń od celu inflacyjnego- komentuje dr Sonia Buchholtz, główna ekonomistka Konfederacji Lewiatan.

📢 Dominik Marczuk, piłkarz Stali Rzeszów został powołany do reprezentacji Polski U-19

Dominik Marczuk, prawy obrońca Stali Rzeszów został powołany przez Mariusza Rumaka na zgrupowanie reprezentacji Polski U-19.

📢 6 złotych medali dla Zespołu Akrobatyczno-Tanecznego FLIMERO z Tyczyna na Mistrzostwach Polski w Cheerleadingu Sportowym [RELACJA, ZDJĘCIA]

Trzykrotny tytuł Mistrza Polski w kategorii Dance i kategorii Cheer, w sumie 6 złotych medali wywalczył Zespół Akrobatyczno – Taneczny FLIMERO z Uczniowskiego Klubu Sportowego w Tyczynie.

📢 Vital Heynen ogłosił 18-osobową reprezentację Polski siatkarzy na Ligę Narodów w Rimini

Vital Heynen podał skład reprezentacji Polski na Ligę Narodów, która odbędzie się we włoskim mieście Rimini. Biało-Czerwoni rozpoczną turniej 28 maja meczem z Włochami. Kolejne 14 spotkań rozegrają do 23 czerwca. Półfinały oraz starcia o medale odbędą się 26 i 27 czerwca. Zobacz, którzy siatkarze znaleźli się w 18-osobowej kadrze.

📢 Polska 2050 kontra komisja wyborcza. Spór o rejestrację kandydatki na prezydenta Rzeszowa

Wbrew swoim oczekiwaniom Polska 2050 nie zdołała 10 maja zarejestrować Małgorzaty Grzywy, jako kandydatki w wyborach na prezydenta Rzeszowa. Starania zamierza ponowić 18 maja. Jeśli się nie uda – wejdzie w spór prawny z komisją wyborczą.

📢 Tarnobrzeg. Zdezorientowana seniorka błąkała się po osiedlu. Nie wiedziała jak się nazywa, ale miała przy sobie stare, szkolne świadectwo...

Policjanci pomogli 82-letniej mieszkance Tarnobrzega, która błąkała się przy drodze relacji Sandomierz - Tarnobrzeg. Była zdezorientowana i przestraszona, nie pamiętała, jak się nazywa i co robi w środku nocy na ulicy. Ubrana była tylko w letnią "podomkę" i klapki.

📢 Oto najlepsze zdjęcia porodów. Te fotografie narodzin przełamują tabu. Konkurs Birth Photography 2021 rozstrzygnięty

Jak co roku przyznano nagrody w konkursie na najlepsze zdjęcia porodów. Również jak co roku fotografie budzą liczne kontrowersje. Wychodząc jednak z założenia, że "nic co ludzkie nie jest nam obce" warto zobaczyć, jak wielkim cudem są narodziny. Spośród 26 nagrodzonych fotografii prezentujemy 20. Zobacz je w galerii.

📢 Tak mieszkają Anna i Robert Lewandowscy. Przestrzeń, siłownia i luksusy rezydencji w Monachium. Zobaczcie zdjęcia

Anna i Robert Lewandowscy z córkami od lat mieszkają w Monachium. Za luksusową rezydencję w prestiżowej dzielnicy stolicy Bawarii zapłacili około 10 milionów euro. Do dyspozycji mają prywatną siłownię, basen i piękny ogród. Zobaczcie prywatne zdjęcia domu Roberta i Anny Lewandowskich. Tak się urządzili w Niemczech >>>>

📢 O ten dom Justyna Żyła stoczyła batalię w sądzie z Piotrem Żyłą. Zobaczcie zdjęcia posiadłości w Wiśle

Tak mieszka Justyna Żyła. Jasne wnętrza, duża kuchnia, ogród ze wspaniałymi widokami - posiadłość w Wiśle robi wrażenie! O ten dom Justyna i Piotr spierali się w czasie głośnego rozwodu. Zobaczcie jak mieszka była żona mistrza świata w skokach narciarskich.

📢 Na Podkarpaciu 77 zakażeń i 8 zgonów. W Polsce 3 288 nowych przypadków koronawirusa. Zmarło 289 osób [RAPORT 14.05]

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 3 288 zakażeń, z tego 77 na Podkarpaciu. W kraju zmarło 289 osób. 8 z nich w naszym regionie.

📢 Najgroźniejsi przestępcy w Polsce. Tak wyglądają poszukiwani w związku z zabójstwami. Zobacz ich zdjęcia i nazwiska

Prezentujemy zdjęcia i nazwiska najgroźniejszych przestępców w Polsce. Wszyscy są poszukiwani w związku z zabójstwem. Policja wystawiła za nimi listy gończe i opublikowała wizerunki. Widziałeś któregoś z nich? Wiesz, gdzie mogą może przebywać? Jeżeli masz jakieś informacje na ich temat, to koniecznie skontaktuj się z policją. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl z dnia 8 grudnia 2020 roku. Zobacz zdjęcia i listy gończe poszukiwanych zabójców, którzy są na wolności.

📢 Loteria spisowa - pierwsze wygrane trafiły na Podkarpacie

Jesteśmy już po pierwszym losowaniu kart przedpłaconych o wartości 1000 i 500 zł każda. Pierwszych 15 szczęśliwców w naszym województwie, którzy spisali się przez internet i wzięli udział w loterii już wygrało takie karty. Czy można jeszcze wziąć udział w kolejnych losowaniach, w tym w losowaniu głównym 14 lipca, w którym do wygrania będzie Toyota Yaris? Oczywiście!

📢 Weekend na torach 2 ligi z Motowizją. W sobotę na żywo mecz z Opola, a w niedzielę starcie Kolejarza Rawicz z 7R Stolaro Stalą Rzeszów

To będzie premierowy weekend z polskimi drużynami w 2. Lidze żużlowej. W sobotę widzowie Motowizji zobaczą w akcji faworyzowany zespół z Opola, a w niedzielę drugiego polskiego pretendenta do awansu, czyli ekipę z Rzeszowa.

📢 Wakacje 2021. W tym roku będzie królowało… last minute, a nawet last second. Gdzie pojedziemy? Ile wydamy?

Po wielu miesiącach zamknięcia, w końcu pojawia się wizja wyjazdu na upragniony wakacyjny urlop. - W tegoroczne wakacje Polacy wybiorą się na urlop w większym stopniu, niż w roku ubiegłym tłumaczy w rozmowie z nami ekspert. Jak się okazuje, Polacy są jedną z pięciu europejskich nacji, które szybko chcą powrócić do podróżowania. - Jednak zasadniczym zjawiskiem, które nastąpiło w porównaniu z rokiem 2018 i 2019, to powrót do last minute, a nawet można powiedzieć, że do last second- dodaje drugi ekspert.

📢 Sportowy Rozkład Jazdy. Sportowe wydarzania weekendu na Podkarpaciu (14-16 maja)

Kibice wracają na stadiony po długiej przerwie, a w ten weekend mają co wybierać, bo aż roi się od spotkań piłkarskich. Inauguracji sezonu doczekają się również fani żużlowej 7R Stolaro Stali Rzeszów.

📢 Będzie kryterium dochodowe w Programie Rodzina 500 plus? Minister rodziny odpowiada

Minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg zapewniła w piątek, że nie jest przewidywana zmiana mająca na celu wprowadzenie kryterium dochodowego w programie Rodzina 500 plus. - Program Rodzina 500+ będzie realizowany jako powszechny, kryterium dochodowe nie jest przewidywane - poinformowała na antenie radiowej jedynki.

📢 Awionetka wylądowała na autostradzie A1 pod Częstochową. To było lądowanie awaryjne

Awionetka wylądowała w piątek (14 maja) przed godziną 9 na autostradzie A1 pod Częstochową. Prawdopodobnie było to awaryjne lądowanie, na miejsce jedzie straż pożarna i policja.

📢 Godzina policyjna dla tych, którzy nie chcą się szczepić? To propozycja doradcy premiera do spraw pandemii

Profesor Miłosz Parczewski, jeden z doradców premiera do spraw pandemii przedstawił w rozmowie na antenie radia Zet pomysł, jak zmusić Polaków do zaszczepienia się przeciwko koronawirusowi.

📢 W parku na osiedlu Miłocin mają powstać tężnie solankowe. Ogłoszono przetarg na firmę, która opracuje koncepcję i dokumentację projektową

Tężnie mają zostać wybudowane na terenie zabytkowego parku, w rejonie Zespołu Szkół Agroprzedsiębiorczości. Po wykonaniu dokumentacji projektowej tężni oraz terenu wokół niej miasto ogłosi przetarg na wybór wykonawcy, który inwestycję zrealizuje.

📢 Kolejny raz przesunięta została inauguracja sezonu ligowego na żużlu w Rzeszowie. Winna kolizja terminów

Żużlowcy 7R Stolaro Stali Rzeszów wyjazdowym meczem w niedzielę z Kolejarzem Rawicz zainaugurują sezon 2021 w 2. lidze. Nadal nie wiadomo, kiedy odbędzie się premiera rozgrywek ligowych na Stadionie Miejskim "Stal" w Rzeszowie. Miała się odbyć 23 maja, ale ten termin nie jest już aktualny.

📢 Koronawirus. Informacje, komunikaty, wydarzenia z Podkarpacia. Raport w sprawie epidemii [14.05]

Koronawirus na Podkarpaciu. W jednym miejscu znajdziesz wszystkie informacje i komunikaty dotyczące koronawirusa w regionie, a także najważniejsze informacje na temat pandemii z kraju i ze świata. Raport aktualizujemy na bieżąco.

📢 Najlepsze MEMY o antyszczepionkowcach. Internauci obśmiewają teorie antyszczepionkowców MEMY 14.05.2021

Ruchy antyszczepionkowe przybierają na sile. Ich zwolennicy są przeciwni szczepieniom, bo uważają, że szczepionki mogą być szkodliwe dla organizmu. Wielu z nich poddaje też pod wątpliwość celowość szczepień, skuteczność systemu szczepień. Wielu Internautów żartuje z ruchów antyszczepionkowych tworząc przeróżne memy. Zobaczcie jakie!

📢 Nieprawidłowości w zajeździe Pastewnik w Przeworsku. Zapadł nieprawomocny wyrok w tej sprawie

Na kary od roku do dwóch lat pozbawienia wolności, w zawieszeniu na okres próby, została przez Sąd Okręgowy w Przemyślu skazana czwórka oskarżonych w procesie dotyczącym nieprawidłowości w zajeździe Pastewnik w Przeworsku i innych instytucjach w tym mieście. Wyrok jest nieprawomocny, a do sądu już wpłynęły odwołania stron.

📢 Daniel Obajtek: Jeden duży koncern ma zupełnie inną siłę niż trzy mniejsze firmy

Rozmawiamy z Danielem Obajtkiem, prezesem PKN ORLEN.

📢 Politechnika Rzeszowska będzie wymieniać się wiedzą z rzeszowskim MPWiK. Dziś podpisano porozumienie

Politechnika Rzeszowska podpisała porozumienie o współpracy z Miejskim Przedsiębiorstwem Wodociągów i Kanalizacji. Naukowcy z Politechniki mają pomóc z problemami z jakimi mierzy się spółka. Będą też odbywać się wspólne seminaria, wykłady, konferencje i szkolenia z zakresu gospodarki wodno-ściekowej.

📢 Zwierzęta w łonie matki: niezwykłe zdjęcia. Ludzki wzrok jeszcze nigdy nie dotarł tak głęboko

Kto nie lubi małych piesków, kotków i innych, uroczych zwierzaków? Zastanawialiście się, co by było, gdybyśmy mogli rzucić okiem na te maleńkie istoty, zanim się jeszcze urodziły? "Nadzwyczajne zwierzęta w łonie matki" to dokumentalny cykl National Geographic, który za sprawą najnowocześniejszych efektów specjalnych w połączeniu z technologią 4D, zabiera nas w niezwykłą podróż do tajemniczego świata życia płodowego. Zobacz przełomowe zdjęcia w galerii.

📢 Developres SkyRes pożegnał się z przyjmującą i podpisał nowy kontrakt ze środkową

KS Developres Rzeszów odkrywa kolejne karty. Na razie klub komunikuje zmiany dotyczące siatkarek kadry z niedawno zakończonego sezonu 2020/2021. Z ostatnich komunikatów dowiadujemy się, że z teamem wicemistrzyń Polski żegna się Magdalena Grabka, a z nowym kontraktem na kolejny sezon pozostaje Gabriela Polańska.

📢 Ćwiczenia strażaków-nurków z Przemyśla na stawikach. Zobacz, jak robią to zawodowcy [ZDJĘCIA]

W czwartek nasz fotoreporter towarzyszył strażakom-nurkom z Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Przemyślu w ćwiczeniach wodno-nurkowych z użyciem sonaru. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Terytorialsi i PGE Dystrybucja podpisali list o współpracy w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

W czwartek (13 bm.) w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim podpisano umowę o wzajemnej współpracy między PGE Dystrybucją i 3. Podkarpacką Brygadą Obrony Terytorialnej (3PBOT). Podpisali ją formalnie Jarosław Kwasek, prezes zarządu PGE Dystrybucja i płk Dariusz Słota, dowódca 3 PBOT.

📢 Duże pieniądze z Europejskiego Programu Odbudowy trafią m.in. do służby zdrowia i firm poszkodowanych przez pandemię

  • Postawiliśmy PiS-owi pewne warunki, a gdy otrzymaliśmy zapewnienie, że zostaną spełnione, poparliśmy ratyfikację Europejskiego Planu Odbudowy - podczas czwartkowej konferencji prasowej przed Wojewódzkim Szpitalem w Przemyślu przekonywali działacze Lewicy.

📢 Pijany mężczyzna powybijał szyby w pięciu oknach domu w Przysietnicy. Uciekając z kolegą, z miejsca przestępstwa, spowodowali kolizję

34-letni mężczyzna powybijał szyby w pięciu oknach domu w Przysietnicy, a 18 - letni kolega czekał na niego w samochodzie. Uciekając z miejsca przestępstwa, spowodowali kolizję. Obydwaj mężczyźni byli pijani.

📢 Wolne terminy na szczepienia przeciw koronawirusowi - jak i gdzie je znaleźć? Rząd wprowadził nową wyszukiwarkę.

Wolne terminy na szczepienie - tego ostatnio szukają Polacy. I chociaż rząd wprowadził nowe narzędzie pozwalające na ich wyszukiwanie, to okazuje się ono mniej funkcjonalne, niż to stworzone przez... amatorów.

📢 Wjechali do lasu samochodami terenowymi i dewastowali przyrodę. Zostaną ukarani [ZDJĘCIA]

Policja i straż leśna prowadzą postępowanie w sprawie dewastacji lasu w rejonie Narola. Podczas majówki kierowcy samochodów terenowych demolowali leśne dukty i strumień. Grożą im surowe kary.

📢 Amantadyna hamuje COVID-19! Rozpoczęte w Polsce badania nad lekiem poprowadzą też inne ośrodki wchodzące w skład światowego konsorcjum

Amantadyna to coraz pewniejszy lek na COVID-19! Badanie kliniczne nad jej działaniem ochronnym na wczesnym etapie infekcji prowadzi Uniwersytet Medyczny w Lublinie, a teraz także 11 innych ośrodków naukowych i medycznych na świecie. Powstało właśnie międzynarodowe konsorcjum badające ten antywirusowy lek, stosowany powszechnie w neurologii. Środek pomaga hamować infekcję koronawirusem SARS-CoV-2 i zapobiegać hospitalizacjom i zgonom. Sprawdź, co już wiemy na ten temat!

📢 Obniż rachunki za prąd. Dotacje i dofinansowania na fotowoltaikę w woj. podkarpackim

Czy istnieje sposób na rosnące rachunki za prąd?

📢 Setka biegaczy na Ultramaratonie Podkarpackim. Pandemia tym razem nie zatrzymała uczestników [ZDJĘCIA]

Janusz Gawron i Adrianna Czyrzowska byli najszybsi na trasie tegorocznego Ultramaratonu Podkarpackiego, który rozegrano pod nazwa „Podkarpacki w Borze”.

📢 W zagrodzie pokazowej w Mucznem urodziło się pierwsze w tym roku żubrzątko. Malucha zauważyły turystki [ZDJĘCIA]

U żubrów rozpoczął się okres wycieleń. Pierwszego w tym roki przychówku doczekano się w zagrodzie pokazowej w Mucznem, prowadzonej przez Nadleśnictwo Stuposiany.

📢 Podhalańczycy wyruszyli na 2. Rajd Motocyklowy Weteranów [ZDJĘCIA]

Podhalańczycy wyruszyli na 2. Rajd Motocyklowy Weteranów.

📢 Rozpoczęła się rozbudowa komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu [ZDJĘCIA, WIZUALIZACJE]

Ruszyły prace budowlane związane z długo wyczekiwaną rozbudową, przebudową i nadbudową budynku Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jarosławiu. Zobaczcie zdjęcia i wizualizacje!

📢 Na Podkarpaciu 84 zakażenia i 8 zgonów. W Polsce 3730 nowych przypadków koronawirusa. Zmarły 342 osoby [RAPORT 13.05]

Według najnowszych danych Ministerstwa Zdrowia ostatniej doby w Polsce przybyło 3 730 zakażeń, z tego 84 na Podkarpaciu. W kraju zmarły 342 osoby. 8 z nich w naszym regionie.

📢 Był taki klub - Wenecjanka Lecka. Drużyna wycofała się z rozgrywek w sezonie 2013/2014. Jak obecnie wygląda stadion w Lecce? [ZDJĘCIA]

Był taki klub - Wenecjanka Lecka. Drużyna z gminy Błażowa powstała w 2003 roku jako Prywatna Lecka. Prezesem i głównym sponsorem klubu był Daniel Bator, dla którego klub był "oczkiem w głowie". "Prywatna" następnie przekształciła się w "Wenecjankę". Klub grał 9 sezonów na poziomie rzeszowskich klas B2, a później B3. Wenecjanka, której najbardziej znanym zawodnikiem był bramkarz Mateusz Karnas, wycofała się z rozgrywek w sezonie 2013/2014. Jak obecnie wygląda stadion w Lecce? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Nielegalna fabryka mogła produkować milion papierosów dziennie! Została zlikwidowana przez podkarpackie KAS i CBŚP [ZDJĘCIA, WIDEO]

Funkcjonariusze podkarpackich KAS i CBŚP oraz KMP w Kielcach rozbili zorganizowaną grupę przestępczą i zlikwidowali nielegalną fabrykę papierosów w powiecie kieleckim, w której dziennie można było wyprodukować ok. miliona papierosów. Zatrzymanych i tymczasowo aresztowanych zostało pięć osób.

📢 Trio reprezentantek Polski z Developresu Rzeszów szykuje się do Siatkarskiej Ligi Narodów

25 maja we włoskim Rimini rozpocznie się tegoroczna edycja Siatkarskiej Ligi Narodów. Obecnie w Szczyrku przygotowuje się do niej reprezentacja Polski. Na zgrupowaniu jest m.in. trzy siatkarki Developresu Rzeszów: Zuzanna Efimienko-Młotkowska, Marta Krajewska i Aleksandra Rasińska. Szanse na wyjazd do Włoch mają też Anna Stencel oraz reprezentantka Kanady Kiera Van Ryk i Serbka Jelena Blagojević.

📢 Na Podkarpaciu PGNiG odkryło kolejne zasoby gazu na złożach Przemyśl, Mirocin i Kulno

Znajdujące się na Podkarpaciu pokłady gazu ziemnego są większe niż przypuszczano. Okazuje się, że dodatkowe 50 mln metrów sześc. błękitnego paliwa rocznie będzie można uzyskać z odkrytych w tym roku struktur gazonośnych. Jest to efekt prac wiertniczych, które Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo przeprowadziło na złożach Przemyśl, Mirocin i Kulno, udostępniając nieeksploatowane do tej pory struktury gazonośne.

📢 Staropolskie imiona. Oto pomysły dla rodziców, którzy szukają wyjątkowych imion [lista]

Dobrochna - czyż nie brzmi uroczo? To zdrobnienie słowiańskiego imienia Dobrosława. W naszym współczesnym kalendarzu imieni przypadają 9 lutego. A może Nawojka? Według serwisu polszczyzna.pl to odpowiednik dzisiejszej Natalii. Do staropolskich imion, których właścicieli spotkamy i dziś, należą wśród imion męskich Sambor (25.10) czy Cieszymir (imieniny 24 sierpnia).

📢 W Nienadowej w powiecie przemyskim 57-letnia kobieta najechała renault na swojego męża, który leżał na ziemi [ZDJĘCIA]

Pogotowie ratunkowe przetransportowało do szpitala 56-letniego mieszkańca pow. przemyskiego, na którego w środę w Nienadowej najechał samochód osobowy renault. Autem kierowała żona rannego mężczyzny.

📢 Grzegorz Braun wspiera mieszkańców ul. Lenartowicza w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

W trakcie konferencji prasowej na ul. Lenartowicza kandydat na prezydenta Rzeszowa, Grzegorz Braun, wsparł mieszkańców narzekających na coraz trudniejszy dojazd do swoich domów.

📢 Obchody 86. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie [ZDJĘCIA]

Obchody 86. rocznicy śmierci Marszałka Józefa Piłsudskiego w Rzeszowie. Pod pomnikiem złożono wieńce, a w kościele Świetego Krzyża odbyła się msza w intencji Marszałka.

📢 Konrad Fijołek z prezydent Łodzi Hanną Zdanowską przekonują, że w Rzeszowie będzie się żyło lepiej dzięki woonerfom

  • Dla mnie łódzkie woonerfy stały się inspiracją w tej kampanii. Skwer, park, las i więcej zieleni w mieście, tak, aby każdy mieszkaniec miał do niej dostęp w ciągi 10 minut spacerem – postulował Konrad Fijołek, kandydat na prezydenta Rzeszowa, podczas środowej konferencji prasowej. Towarzyszyła mu Hanna Zdanowskiej, prezydent Łodzi.

📢 Pasażerów przylatujących do podrzeszowskiej Jasionki już wkrótce zbada Covid Detector. To rewolucja technologiczna!

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń koronawirusem. Urządzenie zacznie działać prawdopodobnie już w wakacje. Samo badanie będzie krótkie, trwające około minuty. Covid Detector pojawi się też na lotnisku Chopina w Warszawie.

📢 Lotnisko w Jasionce pierwsze w Polsce otrzyma Covid Detektory firmy ML System

Port Lotniczy Rzeszów - Jasionka jako pierwsze lotnisko regionalne w Polsce przetestuje innowacyjną technologię wykrywania zakażeń koronawirusem. Otrzyma Covid Detektory firmy ML System.

📢 Od 15 maja bez maseczek na świeżym powietrzu. Jednak pod pewnymi warunkami. Sprawdź, gdzie nadal trzeba będzie nosić maseczki

Maj upływa pod znakiem luzowania pandemicznych obostrzeń. Jedną z najbardziej wyczekiwanych zmian jest ta dotycząca obowiązku noszenia maseczek ochronnych. Zgodnie z najnowszym rozporządzeniem rządu od połowy tego miesiąca ust i nosa nie trzeba będzie zasłaniać w miejscach na otwartym powietrzu. Ale nie w każdej sytuacji i nie wszędzie.

📢 Znamy gwiazdy Wschodu Kultury - Europejskiego Stadionu Kultury w Rzeszowie! Roxie Węgiel, Sylwia Grzeszczak, Margaret, Krzysztof Zalewski

  • W Rzeszowie Koncert Główny odbędzie 25 czerwca o godzinie 20, po raz pierwszy w Parku Sybiraków - mówił podczas dzisiejszej konferencji prasowej w Narodowym Centrum Kultury Marek Bajdak, pełniący funkcję prezydenta Rzeszowa. ESK to 35 różnorodnych wydarzeń kulturalnych, 16 projektów, 7 koncertów, 10 warsztatów, 3 wystawy, 2 spektakle. Wśród artystów m.in. Roxie Węgiel, Krzysztof Zalewski, Grubson, Margaret.

📢 Tyle dajemy do koperty na wesele. Takie są prezenty od rodziny i znajomych [stawki]

Najnowsze łagodzenie obostrzeń daje nadzieje młodym parom, że uda im się zorganizować swoje wesele. Już od 15 maja będzie można organizować je na świeżym powietrzu dla 25 osób, a dwa tygodnie później w lokalu na 50 osób. Wraz z weselem wiąże się "problem" prezentu dla pary młodej. Od kilku lat goście decydują się głównie na kopertę z gotówką. Ile powinniśmy dać młodej parze w kopercie? Sprawdzamy aktualne stawki.

📢 Nocny pożar w Korzeńcu w powiecie przemyskim. Spaliła się stodoła, budynek gospodarczy i dom [ZDJĘCIA OSP]

9 zastępów strażaków gasiło pożar w Korzeńcu niedaleko Birczy w powiecie przemyskim. W nocy spłonęły tam drewniane zabudowania na jednej z posesji.

📢 Dzikie wysypisko na cmentarzu w Jaworniku Polskim. Czytelnik narzeka, proboszcz nie widzi problemu. Dlaczego nie ma tam żadnego śmietnika?

Przy ogrodzeniu parafialnego cmentarza w Jaworniku Polskim ma zalegać potężna sterta odpadów. O problemie poinformował nas Czytelnik, który twierdzi, że proboszcz nie chce nic z tym faktem zrobić. Dodał, że nie ma tam żadnego kontenera, a sytuacja jest niezmienna odkąd pamięta. Co na to parafia i władze gminy?

📢 Dziwne, zabawne i specyficzne nazwy klubów piłkarskich. Na pewno się uśmiechniecie

W Polsce nie brakuje klubów piłkarskich o zabawnych czy specyficznych nazwach. Wybraliśmy dla Was najciekawsze i najzabawniejsze
z nich. Sprawdźcie w GALERII. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

📢 Pożar samochodów osobowych w Zadąbrowiu i w Żurawicy koło Przemyśla [ZDJĘCIA]

Do dwóch pożarów doszło we wtorek. Najpierw strażacy z PSP Przemyśl, OSP Orły, i OSP Niziny wyjechali do zdarzenia w Zadąbrowiu, tuż przy zjeździe z autostrady A4. Na pasie w kierunku Przemyśla palił się citroen C2. Z kolei w Żurawicy ogniem zajął się peugeot. W pożarach nikt nie został ranny.

📢 Nie uwierzysz, za co płacą pracodawcy. Na liście są: szczepienia na COVID-19 i urlop na menstruację

Na jakie korzyści może liczyć pracownik podczas pandemii? Które benefity są najbardziej kontrowersyjne? Przedstawiamy listę 10 nietypowych pomysłów na poprawę sytuacji pracownika. Wszystkie doczekały się realizacji.

📢 Oświadczenia majątkowe komendantów placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu za 2020 rok

Tym razem prześwietliliśmy oświadczenia majątkowe komendantów placówek Straży Granicznej na Podkarpaciu za 2020 rok. Sprawdźcie!

📢 Najlepsze kwiaty na słoneczny balkon. Rośliny, które wytrzymają upał i letni skwar. Te kwiaty świetnie znoszą słońce [TOP 8]

Upalne i słoneczne lato wcale nie musi oznaczać, że nasz balkon będzie wyglądał jak pustynia. Polecamy kwiaty, które doskonale znoszą słońce.

📢 Wstrząsające słowa pilotów nagrane tuż przed katastrofą. Zapisy z czarnych skrzynek z ostatnim przesłaniem

Katastrofa lotnicza to ogromna tragedia, która dotyka bezbronnych ludzi i ich bliskich. Ostatnie słowa wypowiedziane przez pilotów chwytają za serce. Dzięki czarnym skrzynkom możemy odtworzyć zapis rozmów z kabiny. Ci, którzy mają świadomość nadchodzącej katastrofy, często żegnają się z bliskimi. W tych kilku słowach zawiera się ogromna miłość i troska o tych, którzy czekali na szczęśliwe lądowanie. Oto jedne z najbardziej wzruszających słów, jakie kiedykolwiek wypowiedział człowiek chwilę przed katastrofą lotniczą.

📢 Wypadek na autostradzie A4 w okolicach Jarosławia. Zderzyły się dwa samochody, są ranni [ZDJĘCIA]

Do zderzenia dwóch samochodów doszło na autostradzie A4 w okolicach Jarosławia. Ranne są dwie osoby.

📢 Tak mieszka obecnie Agnieszka Radwańska. Dom gwiazdy tenisa robi wrażenie [zdjęcia]

Agnieszka Radwańska, najlepsza polska tenisistka w historii, od ponad dwóch lat przebywa na sportowej emeryturze. Popularna „Isia” cieszy się życiem rodzinnym - wyszła za mąż za Dawida Celta, w ubiegłym roku urodziła syna Jakuba. Agnieszka Radwańska, triumfatorka WTA Masters i finalistka Wimbledonu, w mediach społecznościowych regularnie publikuje zdjęcia z życia prywatnego. Zdjęcia domu byłej gwiazdy tenisa znajdziesz w powyższej galerii.

📢 Aktualna sytuacja na budowie S19 na Podkarpaciu [ZDJĘCIA]

Znakomita pogoda sprzyja budowie drogi ekspresowej S19 na Podkarpaciu. Prace szybko postępują na wszystkich odcinkach w kierunku Lublina.

📢 Tarnobrzeg. Kierowca subaru nie zatrzymał się do policyjnej kontroli, bo spanikował. 27-latek ma zapłacić tysiąc złotych

27-letni kierowca subaru na alei Warszawskiej w Tarnobrzegu przekroczył dozwoloną prędkość, nie zatrzymał się do kontroli drogowej i uciekał przed policjantami drogówki. Jak później tłumaczył, wpadł w panikę.

📢 Dzwon z Pustelni św. Jana z Dukli odnaleziony. 80 lat przeleżał zakopany w ziemi na wzgórzu Zaśpit [ZDJĘCIA, WIDEO]

Pasjonatom z Prywatnego Muzeum Podkarpackich Pól Bitewnych i Stowarzyszenia Eksploracyjno-Historycznego "Galicja" udało się odnaleźć miejsce ukrycia dzwonu z dzwonnicy kościółka "na Puszczy". W 1941 roku opiekun pustelni zakopał dzwon, chroniąc go przed konfiskatą przez hitlerowców.

📢 Te 30 gmin w województwie podkarpackim do 2030 roku najbardziej się wyludni [PROGNOZA]

Według najnowszych prognoz demograficznych liczba ludności Polski do 2050 r. ma się zmniejszyć o 4 mln. Na Podkarpaciu w 2030 r. ma być o ponad 100 tys. mieszkańców mniej, czyli o 3 proc. mniej niż obecnie. Są jednak w naszym regionie gminy i miasta, gdzie ten spadek będzie znacznie większy.

📢 Dzwonią do Ciebie nieznane numery - musisz uważać. Oto lista podejrzanych numerów [9.05]

Oszuści opracowują kolejne metody jak "zarobić" pieniądze kosztem niewinnych użytkowników urządzeń. Czasem wystarczy, że odbierzemy połączenie z tych numerów, a stracimy duże pieniądze. Te ataki skierowane są na posiadaczy telefonów. Szczególnie teraz, kiedy wiele osób oczekuje telefonów w sprawie terminu szczepień, powinniśmy uważać. Sprawdźcie połączeń, z jakich numerów nie powinniśmy odbierać, albo przynajmniej przemyśleć ich odbiór.

📢 Tego nie wolno robić na balkonie. Za takie zachowania możesz dostać mandat [lista]

Balkon to szczególne miejsce. To tam możemy relaksować się pijąc kawę, a także złapać trochę oddechu szczególnie w rzeczywistości pandemicznej, gdzie wiele aktywności na świeżym powietrzu było zabronionych. Życie we wspólnocie wymaga przestrzegania jej zasad. Sprawdź w naszej galerii, czego nie można robić na balkonie.

📢 Paragon wrzucasz do pojemnika na papier? Źle! Najczęstsze błędy w segregacji odpadów

Karton po mleku w pojemniku na papier, gruz po drobnym remoncie w odpadach zmieszanych, a rozbite lusterko do szkła? Jeśli tak robisz, bo popełniasz błędy w segregacji odpadów. Zapraszamy na przegląd nieprawidłowości, co pozwoli uniknąć ich w przyszłości. Odpady kwalifikujemy przy pomocy bydgoskiej wyszukiwarki, pomagającej segregować "śmieci".

📢 TOP 20 liderów w kategorii BIZNES | Osobowość Roku 2020

📢 Noc Muzeów w Rzeszowie 2021. Znamy program tegorocznych wydarzeń kulturalnych w mieście

Noc Muzeów w tym roku będzie miała nieco inna formę niż dotychczas. 15 maja na stronach i profilach społecznościowych instytucji kulturalnych zaplanowane są wydarzenia online, m.in. filmy i podcasty. Natomiast od 16 do 23 maja już normalnie będzie można zwiedzać placówki.

📢 TOP 10 trenerek fitnessu na świecie. Najpopularniejsze fit influencerki mają miliony followersów na Instagramie

Najpopularniejsze trenerki fitnessu na świecie mają na Instagramie ponad 12 mln obserwujących. Poznaj najlepsze z najlepszych - 10 najbardziej znanych fit influencerek na świecie. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Krywe. Wieś w Bieszczadach, której już nie ma. Zobaczcie niezwykłe zdjęcia

Krywe lub też Krywe nad Sanem leży w powiecie bieszczadzkim, w gminie Lutowiska. Całą wieś wysiedlono na Ziemie Zachodnie w maju 1947 r. podczas akcji „Wisła”, a wieś spalono. Zobaczcie, jak dziś wygląda Krywe.

📢 Transfery w Tauron Lidze siatkarek. Kto odchodzi? Kto zostaje?

Spore zmiany szykują się w kadrach klubów Tauron Ligi. Chemik Police będzie mieć nowego trenera. Czołowe kluby stracą swoje najlepsze zawodniczki. Zapraszamy do przeglądu wojsk w ekstraklasie siatkarek. Na razie to tylko oficjalne informacje, większość potwierdzone przez kluby. Wkrótce więcej... Szczegóły na kolejnych slajdach galerii zdjęć.

📢 Gdzie jest burza? Radar burzowy online, aktualne mapy burzowe i ostrzeżenia IMGW

IMGW ostrzega przed burzami. Gdzie jest burza dziś? Sprawdź interaktywny radar burzowy online, aktualne mapy burzowe i ostrzeżenia IMGW.

📢 Alimenciarze i alimenciarki poszukiwani przez policję na Podkarpaciu [ZDJĘCIA, KWIECIEŃ 2021]

Podkarpacka policja poszukuje aż 105 osób za niepłacenie od co najmniej 3 miesięcy zasądzonych alimentów. Grozi za to grzywa, kara ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do roku. Oto aktualne dane poszukiwanych na kwiecień 2021 r.

📢 PlusLiga. Tak ma wyglądać skład Asseco Resovii w sezonie 2021/2022. Tylko ośmiu siatkarzy zostanie, kilka gwiazd na celowniku [ZDJĘCIA]

Piąte miejsce Asseco Resovii przyjęto w Rzeszowie z niedosytem, bo zespół z Podpromia co sezon ma grać o medale. Przed nową kampanią włoski trener Alberto Giuliani ma dostać kilku nowych siatkarzy, w tym kilka gwiazd. Na razie jednak nowe kontrakty podpisują tylko dotychczasowi zawodnicy. Zobaczcie, jak może wyglądać zespół w „pasiakach” w sezonie 2021/2022.

📢 Wybieramy Osobowości Roku 2020 w kulturze i nauce, biznesie, samorządności i działalności społecznej.

Doceń osoby, które w minionym roku, bardzo trudnym dla nas wszystkich, wyróżniły się działalnością pełną pasji, zaangażowania i chęci pomagania innym, a także przyczyniły się do walki z pandemią i rozwoju naszego regionu.

📢 12-letni Paweł Kania z Brzózy Królewskiej pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku kostnego

Paweł Kania z Brzózy Królewskiej ma 12 lat i od roku choruje na zaawansowaną anemię aplastyczną z wysokim ryzykiem ostrej białaczki szpikowej. Leczenie immunosupresyjne okazało się nieskuteczne i chłopiec pilnie potrzebuje przeszczepu szpiku. Rodzina prosi o wsparcie finansowe.

📢 Tajemnice różańca świętego: radosne, bolesne, chwalebne, światła. Jak odmawiać różaniec? Zobacz, jak się modlić na różańcu

Tajemnice różańca świętego warto znać, jeśli chce się odmawiać różaniec. To modlitwa, którą w Kościele katolickim odmawia się szczególnie w październiku. Czym są tajemnice różańca? Jak modlić się z użyciem różańca? Podpowiadamy!

📢 Ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie. Zobacz, co można było kupić [ZDJĘCIA]

W sobotę 30 maja ruszyła Giełda Wschód w Skołoszowie w powiecie jarosławskim, tuż obok autostradowego Węzła Przemyśl.

📢 Parda strażaków i wozów strażackich podczas powiatowych obchodów Dnia Strażaka w Przeworsku [ZDJĘCIA]

W niedzielę w Przeworsku odbyły się powiatowe obchody Dnia Strażaka. Jednym z punktów programu była parada strażaków i wozów bojowych. Zobaczcie zdjęcia!

📢 Imiona do bierzmowania: damskie i męskie. Jakie imiona świętych wybrać na bierzmowanie? Zobacz patronki i patronów

Imiona do bierzmowania potrafią sprawić przystępującym do sakramentu wiele trudu, ale jednocześnie są całkiem przyjemną częścią przygotowań do uroczystości. Sakramentu tego udziela się tylko raz w życiu, dlatego imiona na bierzmowanie dla wielu stają się ważną kwestią, bo raz podjęta decyzja nie może być już zmieniona. Z uwagi na religijny charakter bierzmowania, w grę wchodzą tylko imiona świętych. Jest ich jednak spory wybór, ale warto też wiedzieć, czego patronami są święci noszący wybrane przez nas do bierzmowania imię. Sprawdźcie!

ZOBACZ KONIECZNIE

Zwierzęta też potrafią się śmiać

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie