Przedszkole Bł. E. Bojanowskiego w Domaradzu

Materiał promocyjny

Przedszkole bł. E. Bojanowskiego w Domaradzu prowadzone jest przez Zgromadzenie Sióstr Służebniczek NMP NP.
W myśl naszego założyciela misją ochronki jest pomoc rodzinie w sprawowaniu opieki nad dzieckiem i jego wychowaniu. Niezwykle ważne jest wspomaganie wszechstronnego rozwoju dziecka (w sferze fizycznej, umysłowej, społecznej, kulturowej, moralnej i religijnej), z uwzględnieniem jego potrzeb, możliwości i predyspozycji.

Zwracamy też uwagę na kształtowanie osobowości dziecka oraz postaw: miłości do Boga i do każdego człowieka, szacunku wobec przyrody oraz patriotyzmu.

Zadaniem naszego przedszkola jest:

●integralne wychowanie dzieci w wieku przedszkolnym w odniesieniu do chrześcijańskiej hierarchii wartości z uwzględnieniem możliwości i potrzeb miejsca i czasu,
●nauczanie oraz kształcenie umiejętności istotnych dla wychowania osobowości ukierunkowanych na wartości najwyższe – prawda, dobro, piękno, zatroskanych o dobro wspólne i gotowych podjąć wysiłek odpowiedzialności za siebie i innych bazując na konkretnych ideałach i wzorach osobowych czerpanych z Biblii, historii, tradycji i współczesności,
●współpraca z rodziną w procesie wychowania dziecka oraz wsparcie rodziców w pełnieniu ich funkcji opiekuńczych i wychowawczych,
●propagowanie narodowych, rodzinnych i kulturowych w środowisku i wdrażanie do ich urzeczywistniania wartości społecznych, moralnych, religijnych,
●współpraca ochronki z innymi instytucjami i organizacjami.

Zależy nam na tym by każde dziecko uczęszczające do naszego przedszkola było:

●zdrowe, pogodne, aktywne ruchowo;
●naturalnie wrażliwe na piękno, dobro, prawdę;
●otwarte, nastawione na poznawanie samego siebie, Boga Stwórcy oraz otaczającej go rzeczywistości społecznej, kulturowej i przyrodniczej;
●wrażliwe, dostrzegające potrzeby innych;
●wspierające drugiego człowieka, towarzyskie, opiekuńcze;
●miało wykształtowane pozytywne przyzwyczajenia, poczucie obowiązku i odpowiedzialności;
●kulturalne, uprzejme, dobrze wychowane;
●kreatywne, twórcze, wrażliwe na piękno tkwiące w człowieku, przyrodzie, sztuce.

Przedszkole bł. E. Bojanowskiego znajduje się w otoczonym zielenią miejscu w malowniczej miejscowości Domaradz.
Mieści się w stosunkowo nowym i wolnostojącym budynku. Zabudowa przedszkolna prawnie spełnia wszystkie normy budowlane, sanitarne i przeciwpożarowe i jest bezpieczna. Przy budynku znajdują się dwa przedszkolne place zabaw. Pierwszy plac zabaw dostępny jest dla najmłodszych przedszkolaków. Znajdują się tutaj certyfikowane urządzenia, zabawki. Pozostała część placu pokryta jest nawierzchnią trawiastą. Z kolei 2 plac przeznaczony jest dla starszych grup wiekowych, również i tutaj jest on niezwykle bogato wyposażony. W trosce o bezpieczeństwo place są ogrodzone i zamykane.

W naszym przedszkolu sale są przestronne, jasne i każda z nich dostosowana jest do grupy wiekowej, która tam przebywa. Znajduje się tu również kaplica, w której przeżywając święta liturgiczne gromadzimy się na wspólnej modlitwie i celebracji. Należy nadmienić, że dysponujemy wysokiej klasy sprzętem elektronicznym takim jak: tablice interaktywne, telewizory, komputery. Sale są bogato wyposażone w różnego rodzaju pomoce dydaktyczne i zabawki. Przy każdej z sal znajdują się toalety przystosowane do potrzeb dzieci. Posiadamy własną kuchnię, którą wyposażyliśmy w pełni profesjonalny sprzęt.
O zdrowe żywienie naszych pociech dba osoba, która sporządza przepisy według tradycyjnych, zdrowych dań kuchni polskiej.

Naszą placówkę stanowi również wysoce wykwalifikowana kadra. Nauczyciele naszego przedszkola wyróżniają się ogromną kreatywnością, serdecznością i indywidualnym podejściem do każdego dziecka, które jest niezwykle ważne.
Pracujemy według programu wychowania przedszkolnego według koncepcji pedagogicznej bł. E. Bojanowskiego zatwierdzonego prze MEN realizując podstawę programową wychowania przedszkolnego. Dodatkowo korzystamy z wielu programów wspomagających, by ubogacić naszym wychowankom ofertę edukacyjną. W naszej placówce dzieci korzystają z zajęć języka angielskiego, religii, zajęć tańca towarzyskiego i rytmiki. Cyklicznie co miesiąc w całym roku przedszkolnym naszą placówkę odwiedzają profesjonalni muzycy z filharmonii rzeszowskiej.

Organizujemy wyjazdy do:

●Albigowej – Sady Drzew Owocowych,
●Zamku w Łańcucie - zapoznania z dziedzictwem kulturowym,
●Gminnych Bibliotek – promowanie czytelnictwa wśród dzieci,
●Centrum Dziedzictwa Szkła w Krośnie – zapoznanie dzieci z procesem powstawania szkła, udział w warsztatach,
●Jednostki Wojskowej w Rzeszowie – udział w Uroczystości I Batalionu Strzelców Podhalańskich,
●Wioski św. Mikołaja w Bałtowie – spotkanie ze św. Mikołajem,
●Filharmonii w Rzeszowie – udział w cyklicznych spektaklach,
●Muzeum Bombki Choinkowej w Nowej Dębie – udział w warsztatach tworzenia baniek.

Na bieżąco uczestniczymy w różnego rodzaju konkursach w środowisku lokalnym i poza nim:

●Na Nutę Kantyczek w Jaśle,
●Bosco kolędować Jezusowi w Przemyślu,
●V Międzynarodowy Festiwal Kolęd i Pastorałek w Kalwarii Pacławskiej,
●XII Przegląd Kolęd i Pastorałek w Sanoku,
●Mój Patron i wiele innych.

Obchodzimy święta religijne i państwowe angażując się w ogólnopolskie akcje

:

●Dzień Edukacji Narodowej,
●Milion dzieci modli się na różańcu,
●Dzień Papieski,
●Nabożeństwo Fatimskie w naszej Parafii,
●Patronalne Święto Przedszkola,
●Pamiętamy…
●Dzień Niepodległości,
●Szkoła do hymnu,
●Boże Narodzenie,
●Razem na Święta,
●Światowy Dzień Chorych,
●Adoracja przy Bożym Grobie
●Wielkanoc,
●Święto Konstytucji 3 maja.

Przez cały rok przedszkolny przygotowujemy uroczystości zgodne z harmonogramem imprez i uroczystości przedszkolnych:

●Comiesięczna msza św. z czynnym udziałem dzieci i rodziców,
●Pasowanie na przedszkolaka,
●Bal Wszystkich Świętych
●Spotkanie ze św. Mikołajem,
●Jasełka,
●Spotkanie z książką
●Urodziny Kubusia Puchatka,
●Dzień Pluszowego Misia,
●Dzień Babci i Dziadka,
●Urodzinki Dzieci,
●Dzień Dziecka,
●Dzień Matki i Ojca,
●Pikniki rodzinne i inne.

W naszym przedszkolu organizujemy również spotkania z ciekawymi ludźmi oraz warsztaty dla dzieci. W bieżącym roku przedszkolnych odwiedzili nas już:

●Pszczelarz,
●Lekarz i pielęgniarka,
●Policjant,
●Pracownicy Banku PKO,
●Pracownicy Poczty Polskiej,
●Żołnierz Wojska Polskiego,
●Górnik,
●Planetarium,
●Polska – Moja Ojczyzna.

Nieustannie dbamy o zdrowie naszych przedszkolaków organizując częste spacery i wycieczki, a także wyjazdy na zielone przedszkole nad polskie morze zaspokajając tym samy ciekawość świata naszych dzieci. Nasi absolwenci są doskonale przygotowani do rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej.
Mając na uwadze najwyższe dobro dzieci współpracujemy z rodzicami, którzy angażują się we wszystkie działania zaproponowane przez nasze przedszkole.

Należy wspomnieć, że nasze Przedszkole bł. E. Bojanowskiego w Domaradzu wygrało Plebiscyt „Przedszkole Roku 2019” zorganizowany przez gazetę codzienną Nowiny otrzymując tym samym cenne nagrody. To dla nas ogromne wyróżnienie. Niewątpliwie tak duża liczba głosów poparcia świadczy o tym, że zarówno rodzice, jak i sympatycy naszego przedszkola doceniają całokształt naszej pracy.
Na łamach gazety Nowiny jeszcze raz wzruszeni i jednocześnie szczęśliwi pragniemy podziękować z całego serca w pierwszej kolejności za nominację, a następnie za każdy oddany głos na nasze przedszkole.
Dziękujemy również za ogrom życzliwości, sympatii i zaangażowania ze strony wszystkich rodziców i przyjaciół przedszkola. Dzisiaj czujemy się docenieni i utwierdzamy się w przekonaniu, że nasza praca polegająca na wychowaniu i kształtowaniu małych przedszkolaków ma głęboki sens.
To pasja oraz zaangażowanie, a przede wszystkim ciepło, jakim obdarzamy swoich wychowanków sprawia, iż zyskaliśmy tak duże zaufanie i poparcie. Zdajemy sobie sprawę z tego, że tytuł „Przedszkole roku 2019” zobowiązuje i dlatego obiecujemy, iż dołożymy wszelkich starań, aby w myśl bł. Edmunda Bojanowskiego – patrona naszego przedszkola „Dzieci jako najdroższy skarb Jezusa Pana, starannie i w miłości pielęgnować, aby stając się maluczkimi przed Bogiem, przysługiwały się Jezusowi Panu, który nie tylko sam stał się Dzieciątkiem, ale też w dzieciach chciał być uwielbionym”.

Więcej informacji o działaniach prowadzonych przez nasze przedszkole można uzyskać odwiedzając naszą stronę www.ochronkadomaradz.pl

Przedszkole Bł. E. Bojanowskiego w Domaradzu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24