„Przemyska Dycha” zgromadziła na starcie setki osób. Biegacze z Rzeszowa i Krościenka Wyżnego najlepsi

W Przemyślu startowali biegacze nie tylko biegacze z Podkarpacia, ale także z innych rejonów Polski. Nie brakło zawodników z Ukrainy przemyskadycha.pl
Ponad pół tysiąca osób wzięło udział w XI Przemyskim Biegu Ulicznym – Przemyska Dycha. Na mecie jako pierwsi zameldowali się faworyci - Patryk Marszałek (Rzeszów) i Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne).

Zawodnik Resovii wygrał pewnie, a dystans 10 kilometrów pokonał w czasie 31:38,81. Wyprzedził Serhija Okseniuka z Ukrainy (ML Luczesk, 32:56,14) i Damiana Nogę z Kłody k. Staszowa (32:59,66).

Katarzyna Albrycht (Krościenko Wyżne) uzyskała czas 38:38,43. Pozostałe miejsca na podium wywalczyły: Oksana Okseniuk (MK Luchesk 38:46,99) i Marta Prajzner, krajanka Katarzyny, której na mecie zmierzono wynik 39:12,93.

Warto nadmienić, że pani Katarzyna wygrała w Przemyślu drugi raz z kolei, a rzeszowianin triumfował już po raz trzeci z rzędu. Oboje przed rokiem uzyskali lepsze czasy, ale wtedy temperatura w mieście nad Sanem była niższa.