Puchar Polski. Niespodzianki nie było, Handball JKS Jarosław przegrał z Zagłębiem Lubin

Handball JKS Jarosław (czarne stroje) nie miał wiele do powiedzenia w meczu z Zagłębiem Lubin. Mat prasowe Superligi
Na ćwierćfinale zakończyły udział w tegorocznej edycji Pucharu Polski zawodniczki z Jarosławia. Czarno-niebieskie w meczu z Zagłębiem starały się jak mogły, ale Mistrzynie Polski okazały się zdecydowanie za mocne.

Od pierwszych minut przyjezdne szybko rozgrywały piłkę i kończyły celnymi rzutami. Jarosławianki miały problemy z kończeniem akcji rzutami, a przechwyty Zagłębia kończyły się szybkimi kontrami i po 12 minutach goście prowadzili 10:2. Kolejne minuty były już bardziej wyrównane, ale i tak przyjezdne dorzuciły jeszcze kilka bramek do swojej przewagi, która w 30 minucie wynosiła dwanaście trafień.

Początek drugiej połowy przyniósł dwie bramki Hanny Szczotki. Z czasem Zagłębie znów przyśpieszyło grę i ponownie powiększało swoją przewagę. Jarosławianki w 58 minucie za sprawą celnego rzutu Aleksandry Leśniak zdobył siedemnastą bramkę, tym samym poprawiły po prawiły się o jedno trafienie w porównaniu do meczu ligowego z lutego tego roku, kiedy to Zagłębiu rzuciły szesnaście goli.

Handball JKS Jarosław - Zagłębie Lubin 17:37 (9:21)

Handball JKS: Kordowiecka, Kubisztal, Musakova – Szczotka 4, Guziewicz 3, Dmytrenko, Leśniak 2, Galas, Matuszczyk 1, Hawryluk, Kostuch, Byzdra 4, Luberecka, Skubacz, Struzik 3, K. Kozimur. Trener Michał Kubisztal.

Zagłębie: Zima, Maliczkiewicz – Pankowska 3, Grzyb 4, Przywara, Zych, Górna 8, Szarkova 1, Drabik 1, Michalak 8, Bujnochova 2, Kochaniak-Sala 1, Matieli 5, Milojević 1, Jureńczyk 3. Trener Bożena Karkut.