Resovia ma płotkarza z talentem i sportowym charakterem. Zrobił niespodziankę na Śląsku

Damian Haehne należy do najlepszych juniorów młodszych w Polsce
Damian Haehne należy do najlepszych juniorów młodszych w Polsce pozla.pl
Rok temu nie był typowany do podium w mistrzostwach Polski, ale zdobył medal w biegu na 110 m przez płotki. W 2024 roku Damian Haehne ma już ambitne plany.

Rok temu najpierw wystartował w rzeszowskich, Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów. W hali UCL zajął piątą lokatę. Przez pół roku zrobił konkretny postęp i latem zdobył wspomniany wyżej krążek, brązowy. Junior młodszy Resovii (rocznik 2007) wywalczył go w Mistrzostwach Polski na otwartym obiekcie, które odbyły się na stadionie w Chorzowie. 16-letni zawodnik pobił przy okazji na Śląskim rekord życiowy - uzyskał rezultat 14.20.

- Wiedziałem, że Damian idzie w górę, że powalczy w finałowym biegu, ale medal mnie trochę zaskoczył. Było tak, ponieważ Damian rywalizował w większości z przeciwnikami o rok starszymi, a płotki to konkurencja techniczna, gdzie potrzeba jednak czasu na doszlifowanie szczegółów - wyjaśnia Janusz Mazur, szkoleniowiec nastoletniego lekkoatlety.

Talent rzeszowskiego nastolatka został zauważony cztery lata temu podczas zawodów szkolnych z cyklu „Lekkoatletyka dla każdego”. Dziś Damian uczęszcza do IV Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie i nadal udanie łączy naukę z treningami.

O Damianie mogę mówić tylko dobrze. Z pewnością ma odpowiedni charakter do sportu. Jest typowym walczakiem, nie spala się psychicznie przed ważnymi zawodami. A przy tym to sympatyczny, otwarty chłopak, który chętnie pomaga innym zawodnikom.

zapewnia trener lekkoatlety Resovii

Sezon halowy rzeszowski płotkarz rozpoczął w Mielcu, gdzie odbył Memoriał im. Piotra Surowca. Wygrał z czasem 8.13, ale jeszcze lepiej mu poszło w sobotę, podczas mityngu w Rzeszowie. W hali UCL lekkoatleta znad Wisłoka triumfował z wynikiem 8.06. - To w tej chwili najlepszy w Polsce wynik w gronie juniorów młodszych - podkreśla Janusz Mazur.

Damian należy w tym roku do starszej grupy w swej kategorii, więc stanie się oczywistym faworytem do medali. W lutym w Bydgoszczy odbędą się HMP. Rzeszowianin celuje bardzo wysoko...