Resovia zlała Skrę Bełchatów do zera!

Marek Bluj
Na Mikko Oivanena bełchatowski team nie potrafił znaleźć recepty. potrafił
Na Mikko Oivanena bełchatowski team nie potrafił znaleźć recepty. potrafił Fot. Krzysztof Łokaj
To jest wspaniały świąteczny prezent. Siatkarze Asseco Resovii rozegrali świetną partię i pokonali Skrę Bełchatów 3:0. Tego nikt się nie spodziewał. To pierwsze zwycięstwo resoviaków nad zespołem z Bełchatowa.

Asseco Resovia - PGE Skra Bełchatów 3:0 (25:21, 25:22, 25:23)

Resovia: Redwitz, Oivanen, Grzyb, Perłowski, Akhrem, Wika, Ignaczak (libero) oraz Papke, Gierczyński. Trener Ljubo Travica.

Skra: Falasca, Kurek, Możdżonek, Pliński, Antiga, Bąkiewicz, Gacek (libero) oraz Novotny, Dobrowolski, Wlazły. Trener Jacek Nawrocki.
Sędziowali: Sylwester Strzylak i Janusz Soból (obaj Radom). Widzów 4700.

Przebieg meczu:
I set: 5:4, 8:5, 10:6, 16:13, 20:14, 25:21
II set: 3:5, 5:8, 9:10, 14:15, 20:17, 25:22
III set: 4:5, 5:8, 8:12, 12:15, 19:20, 25:23

"Resovia tylko zwycięstwo"! - śpiewali się kibice naszej drużyny. Przeczuwali pismo nosem?...

Obiecujący początek

Początek był wyrównany i nerwowy. Obie drużyny szukały atutów na zagrywce, z różnym skutkiem. Resovia po atakach Mikko Oivanena prowadziła 8:5. Kiedy Bartosz Kurek posłał piłkę w aut, notowano 10:6.

Brawa rozległy się po ataku z krótkiej Wojciech Grzyba (11:7). Skra odpowiedziała akcjami Bartosza Kurka, który wyrównał (13:13). Na drugiej przerwie technicznej nasza ekipa przeważała 16:13. Marcin Wika poprawił na 18:14. Resoviacy byli lepsi. Po bombie Aleha Akhrema i ataku Grzyba notowano 22:16. Skra zdobyła trzy punkty z rzędu (22:19). Travica zatrzymał tę bełchatowską ofensywę, prosząc o przerwę.

Marcin Możdżonek zaskoczył serwem Wikę i było tylko 2 punkty różnicy, ale od czego jest Oivanen, który w dwóch pierwszych partiach zdobył 10 punktów? Mikko palnął jak z katapulty, a chwilę Grzyb zatrzymał blokiem Daniela Plińskiego i było po secie.

Koncert Oivanena

II seta Skra rozpoczęła z determinacją (8:3). Resoviacy odpowiedzieli dwoma kapitalnymi zbiciami Grzyba. Po ataku Oivanena, na którego team z Bełchatowa nie mógł znaleźć recepty, notowano 8:8. Rozpoczęła się twarda licytacja, punkt za punkt (13:13). Były świetne zagrania i błędy na zagrywce z obu stron. Grały nerwy. Kurek, najskuteczniejszy w zespole gości, nie wytrzymał, walnął w aut i na drugiej przerwie technicznej punkt zapasu mieli resoviacy (16:15).

Za moment były już dwa (17:15), a po akcji Oivanena trzy (18:15). Nawrocki zmienił rozgrywającego - na boisko wszedł Maciej Dobrowolski. Szkoda, że Fin się podpalił, bo byłoby już 4 punkty, a tak dystans zmniejszył się do jednego (19:18). Oivanen naprawił błąd i na tablicy widniał wynik 20:18.

Zdegustowany Marcin Możdżonek posłał piłkę w aut i Resovia prowadziła 20:17 i 22:19. Skra wykorzystała jej błędy i "zrobiło" się 22:21. Oivanen zdobył 23. punkt. Kolejny wywalczył blokiem na Novotnym Wika. Ostatni dodał kapitan Krzysztof Gierczyński.

Resovia prowadziła 2-0 w setach. Pierwszy sukces w bojach ze Skrą znajdował się na odległość seta. Na boisku lepsza była Resovia, na trybunach rządzili jej kibice. Fanów Skry praktycznie nie było słychać.

Udany pościg

W III secie Skra uciekła Resovii na 4 punkty (8:12). Nasi nie zwątpili. Po bloku na Kurku notowano 10:13. Po udanych akcjach gospodarzy i błędach Skry tylko 13:15 i 17:18. Po zastawieniu Antigi było 20:19 dla Skry. Świetnie dysponowany Grzyb zmniejszył dystans do punktu.

Za moment był już remis (21:21). Gdy Novotny posłał piłkę w aut 22:21 prowadziła Resovia. Gierczyński uderzył na 23:22. Wyrównał Antiga. Piłkę setową wywalczył Perłowski. Kropkę nad "i" postawił kapitan Gierczyński. Brawo. Podpromie eksplodowało z radości.

Drugi mecz ćwierćfinałowy PP miedzy tymi zespołami rozegrany zostanie 2 stycznia w Bełchatowie.