Sędziowie z Rzeszowa wicemistrzem Polski

Rozkoszni byli blisko złota, ale ostatecznie tytułu nie obronili.
Rozkoszni byli blisko złota, ale ostatecznie tytułu nie obronili. Tomasz Jefimow
Drużyna Rozkosznych Rzeszów zdobyła 2 miejsce, w rozegranych w Krośnie XV Mistrzostwach Polski Sędziów w koszykówce. W finale nasz team uległ 46:51 Starowi Szczecin.

Rzeszowski zespół, dowodzony przez Łukasza Lewkowicza, potwierdził swoją siłę, ale po finale jego zawodnicy mieli niedosyt. Nic dziwnego, wszak mieli apetyt na powtórzenie wyczynu sprzed roku, gdy w Kołobrzegu zdobyli tytuł mistrza. W finale nasz zespół przegrał I kwartę 8:16, potem zaciekle gonił przeciwnika i w IV kwarcie przez chwilę był na plusie (41:40). Końcówka należała jednak do szczecinian. Możliwe, że Rozkoszni byliby po finale w... rozkosznych nastrojach, gdyby mógł grać Michał Szybisty. Niestety, zawodnik ten już w drugim spotkaniu złapał kontuzje stawu skokowego.

- Minutę przed końcem finału przegrywaliśmy trzema oczkami, ale wtedy zdarzył się błąd sędziowski na naszą niekorzyść. Tragedii z tego wyniku nie robimy, ale niedosyt jest. Brakło trochę sił, a ja nie mogłem pomóc kolegom. Sama impreza została bardzo wysoko oceniona. Zawodnicy zgodnie twierdzili, że takich mistrzostw jeszcze nie było - powiedział Szybisty

5. miejsce w zawodach zajęły Gorące Cykacze Tarnobrzeg, które w decydującym meczu pokonały 3023 Przemyskie Niedźwiadki. Na ostatnich pozycjach (21 i 22) wylądował Rzeszów 2, który w ostatnim meczu walkowerem ograł Stalówkę Stalowa Wola.

Wyniki: finał, Rozkoszni - Star 46:51 (8:16, 12:8, 11;10, 15;17) Punkty dla rzeszowian zdobyli: Marcin Michalski 6, Grzegorz Żyradzki 2, Marek Osiniak 14, Tomasz Frankiewicz 24, Katarzyna Marcinik, Piotr Leja, Łukasz Lewkowicz, Marcin Wajgiel, Jacek Szwarczak, Wioleta Mach; o 3 miejsce, Opolskie Gwizdki - Stawiam Na Tolka Banana Warszawa 10:37, o 5 miejsce, Gorące Cykacze Tarnobrzeg - Przemyskie Niedźwiadki 30:23 (13:6, 6:4, 5:3, 6:10) Żuraw Michał 4, Wawrzkiewicz Andrzej 2, Ordyk Mateusz 7, Ordyk Bartłomiej 2, Mortka Michał 8, Kwaśniak Filip 4, Baska Patryk 3 - Gudzio Łukasz 2, Dratwa Damian 3, Kołodziej Tomasz 2, Kuniec Mariusz 6, Młot Witold 3, Mykita Wojciech 5, Rowiński Karol 2.