Siarka Tarnobrzeg wygrała z Karpatami Krosno

pmarkocki
Siarka Tarnobrzeg pokonała Karpaty Krosno 1-0 i zaksięgowała kolejne ważne 3 punkty.

Nieprzyjemna aura, porywisty wiatr i dość niska temperatura spowodowała, że ostatni mecz w Tarnobrzegu obserwowała garstka najwierniejszych fanów.
Udany powrót

W wyjściowym składzie tarnobrzeżan pojawił się powracający po kontuzji Bartosz Madeja. Swoją obecności zaznaczył już w 2. minucie, kiedy to groźne uderzał z rzutu wolnego, jednak futbolówka nieznacznie minęła słupek bramki gości. Przewaga miejscowych od początku nie podległa dyskusji.

Siarka cały czas dyktowała tempo gry. Bliski otwarcia wyniku był Jacek Rożek, który w 11 minucie będąc oko w oko z Marcinem Korbeckim, trafił wprost w jego nogi. Szczęścia brakowało również 8 minut później, kiedy to na dobrej pozycji znajdował się Jakub Kwieciński, ale zabrakło dokładnego podania od Janusza Hynowskiego.

Za moment z czterech metrów spudłował Wojciech Jakubiec. W kolejnych minutach gra zawęziła się w obrębie środka boiska, gdzie bezpardonowa gra obu ekip nie mogła się podobać, a raczej tonowała emocje z początku spotkania. Pod koniec I "Siarkowcy" przeprowadzili jeszcze jedną składną akcję, po indywidualny rajdzie Jacka Kurantego, który minął dwóch graczy z Krosna i podał do Tomasza Walata na 16 metr, napastnik Siarki uderzył po ziemi, jednak na posterunku był golkiper gości.
Po przerwie tarnobrzeżanie zdominowali grę. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 49 minucie rzut wolny z 25 metrów wykonywał Bartosz Madeja, dośrodkował on w pole karne, a tam do piłki doszedł Jacek Rożek, który przedłużając jej lot sprytnym muśnięciem głową. Bramkarz gości jeszcze zdołał dotknąć piłki, jednak ta zatrzepotała w siatce.

W 61 minucie w dogodniej sytuacji był Tomasz Walat, jednak jego strzał został zablokowany przez obrońcę Karpat. Pięć minut później swoją okazję mieli również piłkarze Karpat, którzy po szybki kontrataku niecelnie uderzali na bramkę Łukasza Ćwiczaka.

Na kwadrans przed zakończeniem spotkania kolejną dogodną sytuacje zmarnował Jakub Kwieciński, który w pojedynku sam na sam z Marcinem Korbeckim, posłał piłkę obok bramki. Przykład z młodszego kolegi wziął niestety Piotr Mazurkiewicz.

Siarka Tarnobrzeg - Karpaty Krosno 1-0 (0-0)
1-0 Jacek Rożek (49).

SIARKA: Ćwiczak - Łuczakowski, Beszczyński, Jakubiec, Jakubowski - Madeja (69. Łukawski), Hynowski, Kuranty - Rożek (78. Bażant), Kwieciński (90+2 Duda) - Walat (83. Mazurkiewicz).
KARPATY: Korbecki - Śliwiński, Meier (62. Koncewicz), Łukaczyński, Włodarski - Fydrych, Zieliński (80. Jarząb), Mazur, Buczek - Szymański (62. Zima), Radulj.
SĘDZIOWAŁ: Mariusz Śledź (Biała-Podlaska); ŻÓŁTE KARTKI: Rożek, Hynowski, Kwieciński - Meier, Zieliński, Buczek, Koncewicz WIDZÓW 250