Skoczkini wzwyż Resovii zdobyła brązowy medal mistrzostw Europy. Pierwszy taki sukces

Wiktoria Miąso w Finalndii pokazała klasę i po raz pierwszy stanęła na podium w międzynarodowej, mistrzowskiej imprezie pzla.pl
Wiktoria Miąso (Resovia) zdobyła w Espoo brązowy medal Młodzieżowych Mistrzostw Europy U’23 w skoku wzwyż. Tym samym Polska kończy start w Finladii z dwoma brązowymi krążkami (także męska sztafeta 4x100)

Podopieczna Michała Tittingera w pierwszych skokach zaliczyła 1.75 oraz 1.80. Dużo nerwów towarzyszyło skokom na 1.84. Wiktoria uporała się z tą wysokością dopiero w trzecim podejściu. Medal zawodniczka ze stolicy Podkarpacia zapewniła sobie pokonując w pierwszym skoku 1.87.

Skoki na 1.89 nie były już udane, ale „Wika” mogła cieszyć się z pierwszego w karierze medalu międzynarodowej imprezy mistrzowskiej. Złoto wywalczyła Rosjanka w barwach Cypru Elena Kulichenko (1.91).

W niedzielę biało-czerwoni wywalczyli szereg czwartych miejsc. Tuż za podium rywalizację zakończyły obie sztafety 4 x 400 metrów. Panie w składzie Kinga Gacka, Aleksandra Formella, Nikola Horowska i Wiktoria Drozd finiszowały z czasem 3:31.38, tracąc do brązu 0.27 sekundy.

Także na czwartym miejscu do mety dotarła męska sztafeta w składzie Igor Bogaczyński, Jan Wawrzkowicz, Patryk Grzegorzewski, Daniel Sołtysiak. Panowie uzyskali czas 3:03.79.

Klaudia Kazimierska przez większość dystansu biegła na medalowej pozycji, ale ostatecznie w rywalizacji na 1500 metrów była czwarta. Polka uzyskała czas 4:10.71, a wygrała – kontynuująca znakomite rodzinne tradycje biegowe – Irlandka Sophie O'Sullivan.

Na szóstym miejscu w biegu na 200 metrów plasował się Łukasz Żok (21.05). W rywalizacji pań tą samą lokatę zajęła Nikola Horowska (23.53), która wyprzedziła w finale koleżankę z reprezentacji Monikę Romaszko (23.77).

W rzucie oszczepem czwarta z rezultatem 56.48 była Małgorzata Maślak, która przez moment plasowała na się na medalowej pozycji. Szóste miejsce zajęła Gabriela Andrukonis (55.04). Złoto zdobyła zdecydowana faworytka, mistrzyni Europy z Monachium, Greczynka Elina Dzenggo (60.73).

Siódme miejsce w finale rzutu dyskiem zajęła Weronika Muszyńska (52.76). W biegu na 10 000 metrów bardzo długi liderem był Mateusz Gos, ale ostatecznie finiszował siódmy (29:37.65). W biegu na 3000 metrów z przeszkodami Maciej Megier był jedenasty (8:53.70), a Adam Kołodziej trzynasty (8:57.38).

Polska kończy mistrzostwa Europy z dwoma brązowymi medalami. W klasyfikacji punktowej biało-czerwoni zgromadzili 91 oczek i zajęli siódme miejsce. Punktowali reprezentanci 34. krajów. Za dwa lata 15. edycję mistrzostw Europy do lat 23 zorganizuje Bergen.