SPR Stal Mielec nie dała rady Łomży Vive Kielce. Pierwszy mecz z kibicami [ZDJĘCIA, OPINIE]

W Mielcu wreszcie można było zagrać z kibicami. SPR Stal jednak uległa u siebie Łomży Vive Kielce 24:33. Mat. Prasowe SPR Stal Mielec/ Anna Jajkiewicz
- Wynik jest za wysoki. Nie odzwierciedla tego, co działo się boisku – mówi Dawid Nilsson, trener SPR-u Stali Mielec. Jego zespół uległ u siebie mistrzom Polski Łomży Vive Kielce 24:33.

Taki wynik zapewnił drużynie z Kielc tytuł mistrza Polski na kolejkę przed końcem sezonu. Z kolei Stal po tym, jak Piotrkowianin wygrał u siebie z Grupą Azoty Tarnów, spadła na ostatnie miejsce w tabeli i tylko wygrywając w sobotę w Szczecinie z Pogonią, może zachować szanse na utrzymanie się w PGNiG Superlidze.

Oto co mieli po tym meczu do powiedzenia zawodnicy i trenerzy obu ekip.

Sebastian Kaczor, Łomża Vive Kielce
Fajnie, że tylu zawodników z naszej drużyny dostało szansę gry, bo każdy młody pograł. Bardzo się cieszę, że ja też mogłem pograć. Błędy, które robię w meczach, są inne niż te, które robię na treningach. To jest inne doświadczenie, inne wnioski, inna lekcja. Poza tym mecz na plus i... jesteśmy mistrzami Polski. Radości może na razie po nas nie widać, ale teraz szykujemy się na bardzo ważny mecz z Płockiem. Damy z siebie wszystko i po nim dopiero będzie czas na świętowanie.

Krzysztof Lijewski, II trener Łomży Vive Kielce
Początek nie był taki, jaki założyliśmy sobie. Okazuje się, że przygotowanie, analiza, plan to jedno, a praktyka pokazała coś innego. Uważam, że zabrakło energii, twardości agresywności w obronie. Dlatego ten mecz był tak długo na styku, bramkarz Stali odbił też kilka fajnych piłek. Druga połowa zwłaszcza ostatnie 15 minut pokazało, że jesteśmy lepszym zespołem. Cieszę się, że pomimo nie najlepszego meczu, wygraliśmy i zapewniliśmy sobie mistrzostwo Polski. Stal potrafi pokazać różne swoje twarze i ta twarz w meczu z nami u siebie, była inna niż choćby ta w meczu w Płocku. Szkoda, że w tabeli nie wygląda to dla Mielca najlepiej, bo potencjał w drużynie jest duży.

Tomasz Mochocki, SPR Stal Mielec
Do 50. minuty można powiedzieć, że był to wyrównany mecz. Dopiero w ostatnich 10 minutach wyjaśnił się. Kielce wrzuciły wyższy bieg i odjechały nam na 9 bramek. Plan na Szczecin? Zdobyć trzy punkty, plan oczywisty, wygrać.

Dawid Nilssona, trener SPR-u Stali Mielec
Na początku chciałem podziękować za dwa lata wspólnej pracy tutaj, za danie mi możliwości pracy (trener Nilsson po sezonie odchodzi ze Stali Mielec – przyp. red.). Dzięki dla chłopaków, wszystkich sponsorów, którzy byli zawsze z nami. Dla kibiców, którzy nas dopingowali. Mecz? Mógł się podobać. Do 50. minuty graliśmy z rywalem z dużo wyżej klasyfikowanym od nas, jak równy z równym . Walki z naszej strony było dużo, chłopaki zostawili wiele serducha, ale końcowy wynik nie odzwierciedla tego, co się działo w trakcie meczu. Wyszedł „Andy” (Andreas Wolff – przyp. red.) zamurował im bramkę i stało się. Myślę, że przewaga czterema, może pięcioma bramkami byłaby bardziej adekwatna do obrazu tego meczu.

Ja cieszę się, że po bardzo ciężkim meczu w Płocku, udało się nam odbudować. Jedziemy teraz do Szczecina i tam będziemy musieli się bić o życie. Nie mamy marginesu błędu, musimy jechać tam i bić się o punkty. Tylko to pozwoli zwiększyć szanse na utrzymanie się w Superlidze.