Środowe mecze 4 ligi [RELACJE, ZDJĘCIA]

mił
Stal Gorzyce po porażce w Nisku straciła szanse na utrzymanie w 4 lidze.
Stal Gorzyce po porażce w Nisku straciła szanse na utrzymanie w 4 lidze. KRZYSZTOF NOWALIŃSKI
Dzisiaj odbyło się siedem meczów podkarpackiej 4 ligi. Poznaliśmy kolejnych dwóch spadkowiczów, którymi są Stal Gorzyce i Czarni Jasło.
Piast Tuczempy przegrał u siebie z Błękitnymi Ropczyce 0:1. Bramkę dla gości w 69. minucie z rzutu karnego strzelił Mariusz Wiktor.Decydująca dla losów pojedynku sytuacja miała miejsce w 69. minucie meczu. Wówczas Arkadiusz Wielgosz starł się w narożniku pola karnego z Vasylem Hirką. Zawodnik gości upadł i arbiter wskazał na „wapno” z którego nie pomylił się Mariusz Wiktor. Drużyna gości nastawiła się na obronę. Nie potrafiła stworzyć zagrożenia pod bramką Patryka Strawy. Dopiero śmielej atakowali po strzeleniu gola. Piast mógł na prowadzenie wyjść w 15. minucie. Hubert Wiącek lobował niepewnie wychodzącego bramkarza gości i futbolówka trafiła w słupek. W pierwszej połowie dobre okazje mieli jeszcze Sylwester Tarnawski i  Wielgosz, lecz ich strzały mijały bramkę gości.W 50. minucie z rzutu wolnego w pole karne dogrywał Damian Demski, jeden z zawodników Piasta uderzył głową i piłka kolejny raz wylądowała na słupku bramki Pociaska. W końcowych fragmentach kilka razy kotłowało się w polu karnym Ropczyc, raz zawędrował w nie nawet Strawa, jednak gospodarze nic nie wskórali i goście mogli się cieszyć z trzech punktów.Piast Tuczempy - Błękitni Ropczyce 0:1 (0:0)Bramka: 0:1 Wiktor 69-karny.Piast: Strawa 5 – Stopyra 5, Demski 5, Kubas 5, Czub 5 – Wielgosz 5, Noga 5, Tarnawski 5 (77 Bawoł), Zając 4 (46 Kloc 4), Wota 5 – Wiącek 5. Trener Marek Strawa.  Błękitni: Pociask 5 – Waszczuk 5, Bonowicz 5, Świętoń 5, Cieśla 5 – Orzech 5, Hirka 5, Wiktor 5, Piwowar 5 (56 Zawiślak), Kukla 5 - Darłak 5 (90+3 Starzyk). Trener Maciej Biliński.Sędziował Ptak 4 (Krosno). Widzów 200.

Piast Tuczempy - Błękitni Ropczyce 0:1 [RELACJA, ZDJĘCIA]

Igloopol Dębica - Wisłok Wiśniowa 3:0 (1:0) - RELACJA
1:0 Stefanik 38-karny; 2:0 Syguła 54; 3:0 P. Nalepka 60

Orzeł Przeworsk - Stal Nowa Dęba 6:1 (3:0) - RELACJA, ZDJĘCIA
1:0 Świst 16; 2:0 Boratyn 19; 3:0 Pigan 43; 4:0 Świst 52; 5:0 Stępień 59; 5:1 Rębisz 77; 6:1 Struś 85

Stal już jest w 5 lidze, a Orzeł wciąż walczy o utrzymanie.

0:1 Sokolenko 17; 1:1 Dudek 25; 1:2 Daniel 45; 2:2 Kłak 56

Mecze Izolator Boguchwała - Wólczanka Wólka Pełkińska i Polonia Przemyśl - Sokół Sieniawa zostały przełożone na 31 maja.