luci
Zuzanna Kustra i Bartosz Ludera, para Stali Rzeszów.
Zuzanna Kustra i Bartosz Ludera, para Stali Rzeszów. Łukasz Pado
Akrobaci z Rzeszowa nie zawiedli swojej publiczności i zanotowali bardzo dobry występ podczas Grand Prix Polski im. Stanisława Geronia.

Najbardziej prestiżowe zawody rozgrywane na Podkarpaciu po raz trzeci z rzędu zorganizowano w Łańcucie. Zarówno w akrobatyce, jak i na trampolinie Stal Rzeszów zajmowała drużynowo drugie miejsce.

W akrobatyce sportowej w konkurencjach zespołowych najlepiej zaprezentowały się nasze pary mieszane. Klasę mistrzowską wygrali Zuzanna Kustra i Bartosz Ludera ze Stali, w kat. 13-19 srebro i brąz wywalczyli odpowiednio zawodnicy AZS UR Rzeszów (Aleksander Szczerbaty, Wanessa Kamińska) i Greinplastu Sokoła Rzeszów (Wiktoria Kloc, Mateusz Dudek). Ciekawy zespół stworzyły rzeszowianki z różnych klubów: Patrycja Kloc z Sokoła, Alicja Sokołowska z Piramidy i Izabela Matias ze Stali. Dziewczyny zajęły 2. miejsce w kl. mistrz. Ponadto w kat. 13-19 lat 2. była para KAS-AZS UR (Sylwia Brożek, Wiktoria Żółkiewicz), a 1. miejsce zajęła para chłopców AZS (Michał Wróbel, Dominik Poźniak).

Na batucie rzeszowianie wywalczyli 10 medali. Wśród seniorów brylowali Kamil i Krystian Kłeczkowie. Błysnęły też nasze 10-latki Malwina Wyskiel i Klaudia Kozak, które wygrały klasę II. Indywidualnie zwyciężali Maciej Wyskiel (kl. II) i Katarzyna Bosek (kl. I). Drugie miejsca zdobyły para seniorek Michalina Kliś, Katarzyna Bosek i juniorki Natalia Kozak i Wiktoria Jedlińska. Indywidualnie 3. miejsca wśród seniorów zajęli Krystian Kłeczek i Michalina Kliś. Zadowolona ze swoich zawodników była Małgorzata Bilska, która odebrała puchar za 2. miejsce drużynowo.

Pechowo zawody zakończyły się dla eksportowej pary - Igi Klesyk i Jakuba Troniny - wyeliminowała ich kontuzja.