Start Rzeszów krok od finału play off.

Rzeszowscy wózkarze są blisko finału play off.
Rzeszowscy wózkarze są blisko finału play off. Krzysztof Kapica
Jeden zwycięski mecz dzieli koszykarzy Startu Rzeszów od finału play off. W półfinale nasz teram wygrał z IKS-emw Konstancinie 67:53 i 82:62.

W pierwszym meczu gospodarze wygrali pierwszą kwartę, po trochę szczęśliwych rzutach prowadzili 19:12. W Starcie dało się zauważyć brak zgrania z Karolem Szulcem (powrót po kontuzji) i Mariuszem Szmucem (absencja treningowa - praca). Jednak już w II kwarcie rzeszowianie uporządkowali szyki, zacieśnili obronę, a w 3 minucie III kwarty wyszli na prowadzenie, którego nie oddali już do końca..
W meczu nr 2 IKS znów był na plusie po I kwarcie, ale później na parkiecie rządzili mistrzowie Polski; zmuszali rywali do strat, błędów, które bez litości zamieniali na punkty Cyrul, Gorzkowicz i Szulc. W IV kwarcie, gdy zwycięstwo już nie było zagrożone trener Mariusz Michalczyk dał pograć zawodnikom rezerwowym.
Zespołowi rzeszowskiemu wystarczy jedno zwycięstwo by awansować do finału (teoretycznie w Rzeszowie możliwe są nawet 3 mecze, 19/20.11).

- Liczymy, że skończymy serię w trzecim meczu, 19 listopada. Zapraszamy do hali Podpromie wszystkich naszych kibiców - - mówi Jan Cyrul, kapitan Startu.
WYNIKI: IKS - Start 53:67 (19:12, 10:14, 12:18, 12:23) i 62:82 (16:15, 10:22, 18:29, 18:16). Punkty dla Rzeszowa: Szkopik 6, 3 Szulc 23, 20 (1x3), Cyrul 10, 26 Gorzkowicz 2, 12, Garstka 12, 4, Szmuc 14, 17, Sujdak 0, 0, Garbacz 0, 0, Woźniak -, 0.
Najwięcej dla Konstancina: Tyburowski 22 (1x3), 18. W drugiej parze zespół warszawski zgodnie z planem dwa razy pewnie pokonał drużynę łódzką.