Start Rzeszów zrobił krok w stronę mistrzostwa

Rzeszowianie dobrze rozpoczęli finał play offu. Nz. w akcji Sławomir Gorzkowicz. Krzysztof Kapica
W pierwszym meczu finału play off koszykarze Startu Rzeszów wygrali u siebie ze Startem Rzeszów 75:55. W niedzielę o 10 mecz nr 2.

Nasz zespół broni tytułu, ale w turnieju Pucharu Polski przegrał z warszawianami na ich boisku 51:63 i nie był pewny swego.

- Rywal nas wtedy rozpracował, ale teraz co nieco zmieniliśmy w swojej grze i udało nam się dobrze wejść w mecz - mówi Jan Cyrul, kapitan naszej drużyny.

Rzeczywiście, w I kwarcie rzeszowianie świetnie bronili, w ataku też nie próżnowali (skuteczna gra Sławomira Gorzkowicza) i prowadzili po 10 minutach 19:4. Po I połowie było jeszcze lepiej bo 37:18. Ekipa ze stolicy nie dawała za wygraną (zmniejszyła straty do 9 punktów). Po zmianie stron szalał Piotr Pawełko, wychowanek naszego Startu, ale gospodarze nie pokpili sprawy i w czwartej odsłonie znowu kontrolowali sytuację.
W niedzielę mecz nr 2. Gra się do trzech zwycięstw. Trzeci mecz i, w razie konieczności, czwarty i piąty odbędą się w stolicy.

- Jeden mecz to dopiero mały kroczek, ale jeśli będziemy prowadzić dwa zero, kolejne mistrzostwo bardzo się przybliży - dodał Cyrul.

Wynik: Rzeszów - Warszawa 75:55 (19:4, 18:14, 15:22, 23:15). Punkty: Rzeszów, Sujdak 2, Szulc 19, Cyrul 20, Gorzkowicz 10, Garbacz 2, Garstka 0, Szmuc 22. najwięcej dla Warszawy; Księżopolski 20, Stańczuk 7, Pawełko 17.