Strumyk Malawa przegrał u siebie z Sokołem Nisko. Zobacz zdjęcia

Ewelina Nycz
Nie tak wyobrażali sobie ten mecz piłkarze Strumyka Malawa. Sokół Nisko potwierdził, że potrafi grać w każdych warunkach, również na zabłoconym boisku w Malawie i wygrał 3-1.
Strumyk Malawa - Sokól Nisko 1-2Ewelina Nycz

Strumyk Malawa - Sokół Nisko 1-2

Na boisku sporo było błota, przez co gra była bardzo utrudniona, a tym samym mniej ciekawa. - Melioracja na naszym boisku musi być niezwłocznie zrobiona, prosimy o wsparcie osoby, którym zależy na dobru Strumyka - mówił z budki spikera jeden z działaczy miejscowego klubu w przerwie.

Pojedynek od początku był bardzo wyrównany częściej przy piłce przebywali gospodarze, grali atakiem pozycyjnym, ale musieli jednocześnie uważać na kontrataki gości. Już na początku mocno nad poprzeczką huknął Piotr Śnios, w rewanżu próbował Paweł Sienko, celnie, ale zbyt słaby by zaskoczyć Tomasza Osipę. Nieoceniony ponownie okazał się w zespole Sokoła grający trener Artur Lebioda. Po nieudanej akcji Strumyka uruchomił on szybkiego Grzegorza Dybę, który popędził i zdobył prowadzenie dla przyjezdnych.

Strumyk próbował i próbował, ale strzelenie bramki okazało się bardzo trudne. Często pod bramką Sokoła gościł Bartosz Kozicki, ale to nie był jego dzień. Gdy w końcu miejscowi wyrównali, trener Rafał Domarski krzyczał z ławki. - Fajnie jest, ale gramy, jeszcze nie koniec!

No i... zapomnieli o tym piłkarze, bo chwilę potem nie upilnowali Śniosa. Strumyk atakował, ale bez skutku. Tuż przed końcowym gwizdkiem powtórzyła się sytuacja z 32. minuty i znów z gola cieszył się Dyba.

STRUMYK MALAWA - SOKÓŁ NISKO 1-3 (0-1)

0-1 Dyba (32, podanie Lebiody),
1-1 Skała (74-karny, po faulu na Boratynie),
1-2 Śnios (75-głową, dośrodkowanie z rogu Lebiody),
1-3 Dyba (90+3, zagranie Lebiody).

Zobacz zdjęcia z meczu Strumyk Malawa - Sokół Nisko

STRUMYK: Konrad Migut 5 - Brusik 5, Skała 5, Gaca 5, Kosztyła 5 - Siciarz 5 (89. Rzeźnik), Brudek 7 (74. Solarz), Sienko 6 (82. Bieda), Skupień 6 - Boratyn 6, Kozicki 5 (56. Jandziś).

SOKÓŁ: Osipa 6 - Wlizło 5 (46. Wdowik 5), Piasecki 6, Drabik 6, Szpyra 6 - Woźniak 6, Śnios 7 (65. Nowak), Lebioda 9, Skiba 5 (74. Laskowski), Wójcik 6 - Dyba 7.

SĘDZIOWALI: Witold Kwaśny - 6 oraz Leszek Żegleń i Rafał Zabawski (Sędziszów).
ŻÓŁTE KARTKI: Kosztyła - Osipa, Woźniak.