Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) nie dał zgarnąć całej puli.
Eurobud JKS Jarosław (czarne stroje) nie dał zgarnąć całej puli. PAP/Darek Delmanowicz
Słaba gra w drugiej połowie i nieskuteczność w rzutach karnych zabrały dwa punkty Eurobudowi JKS, a trzy oczka były bardzo bliskie

Dla obu drużyn był to mecz o przysłowiowe sześć punktów. Przed meczem zawodniczki z Jarosławia świadome były wagi tego spotkania

- Nie widzę innego scenariusza jak tylko nasza wygrana w niedzielę z koszalińskim zespołem. Wiemy jak ważny jest dla nas ten mecz. Zrobimy wszystko by cieszyć się z 3 pkt

- mówiła rozgrywająca Karolina Mokrzka.

Początek należał do przyjezdnych, które po 4 min. prowadziły 3:0. Eurobud JKS pierwszą bramkę zdobył w 5 min. Gospodynie jak już zaczęły trafiać to w 13 minucie prowadziły już 8:4, a w 22 13:8. W drugą połowę zdecydowanie lepiej weszły przyjezdne, które po 9 minutach gry doprowadziły do remisu. Od tej pory mecz toczył się na styku. Na prowadzeniu były obie drużyny. Przy stanie 20:21 obie ekipy dopadła nie moc w ataku. Przez trzy minuty żadnej ze stron nie udało się zdobyć bramki. Nie moc strzelecką przerwała Wiktoria Gliwińska doprowadzając do remisu. Młyny odpowiedziały trafieniem Anny Mączki. Na szczęście dla Eurobudu szybko bramkę zdobyła Katarzyna Kozimur. W kolejnych akcjach obie ekipy zmarnowały swoje szanse i do rozstrzygnięcia meczy potrzebne były rzuty karne. W rzutach karnych zawodniczki z Koszalina wykorzystały wszystkie swoje rzuty, Eurobud karnego nie wykorzystał w pierwszej i czwartej serii i został mu tylko jeden punkt za remis w regulaminowym czasie gry.

Eurobud JKS Jarosław - Młyny Stoisław Koszalin 22:22 (15:11) k.2:4

Eurobud JKS: Kukharchyk, Kordowiecka – Gadzina 3, Dorsz, Trawczyńska 1, Matuszczyk 4, Volovnyk, Gliwińska 1, Nestsiaruk 6, Mokrzka, A. Zimny 1, Smolinh 3, Strózik, Kozimur 3. Trener Michał Kubisztal.

Młyny Stoisław: K. Zimny, Filończuk, Nowicka - Bayrak, Jura, Reichel, Urbaniak 3, Mączka 6, Zaleśny 4, Choromańska 1, Kowalik 1, Żmijewska 1, Rycharska 2, Kubisova 4. Trener Jarosław Knopik.

Sędziowały Dupli i Pobedrina (Ukraina). Kary: 6 i 2 min. Widzów: 230