Superliga mężczyzn. Punkt Politechniki Rzeszowskiej w Ostródzie

mj
Nz. Tomasz Lewandowski.
Nz. Tomasz Lewandowski. Krzysztof Kapica
W meczu 4. kolejki II rundy team z Rzeszowa wywalczył punkt w zaciętym meczu w Ostródzie.

W pierwszym pojedynku Filip Szymański wytrzymał nerwy w starciu z Pawłem Płatonowem, choć starcie to kosztowało go sporo sił. Wydawało się, że Tomasz Lewandowski poradzi sobie z Karolem Szarmachem, ale zarówno w końcówce czwartej, jak i piątek odsłony więcej zimnej krwi zachował Szarmach.

Paweł Chmiel źle rozpoczął starcie z czarnoskórym Amalarajem Anthony'm. Gdy wydawało się, że znalazł sposób na żywiołowo grającego rywala, ten pokazał charakter w grze na przewagi czwartego seta i w decydującej piątej odsłonie.

Dobrze bój z Płatonowem rozpoczął "Lewy", który w drugim secie wygrywał 10:7, by... ostatecznie przegrać 10:12. Trzecia partia padła łupem rzeszowianina, który wręcz zmiażdżył rywala. Niestety, w czwartej role się odwróciły i to Płatonow dominował.

Piąte starcie wygrał po nerwowej końcówce grający trener Politechniki. O wszystkim zadecydował pojedynek Szarmacha z Szymańskim. Pierwsza dwa sety były jednostronne, w trzecim było ciekawiej, ale zwycięsko ten mecz zakończyli gospodarze.

Condohotels Morliny Ostróda - SPAR extramerket.pl AZS Politechnika Rzeszów 3:2
0:1 Płatonow - Szymański 2:3 (9:11, 11:6, 8:11, 11:6, 8:11), 1:1 Szarmach -Lewandowski 3:2 (11:6, 12:14, 9:11, 15:13, 11:9), 2:1 Anthony - Chmiel 3:2 (11:8, 9:11, 7:11, 16:14, 11:9), 2:2 Płatonow - Lewandowski 2:3 (9:11, 12:10, 6:11, 11:5, 8:11, 3:2 Szarmach - Szymański 3:1 (11:8, 11:3, 8:11, 11:9).

Pozostałe wyniki: Bytom - Grodzisk Mazowiecki 3:1; Lębork - Grudziądz 0:3; Zielona Góra - Działdowo 1:3. Mecz Toruń - Jarosław rozegrano awansem (0:3).

1. Grodzisk M. 13 31 37:16
2. Jarosław 13 31 36:15
3. Grudziądz 11 26 30:12
4. Działdowo 13 20 27:29
5. Bytom 12 20 25:23
6. Rzeszów 13 19 27:29
7. Ostróda 13 18 26:28
8. Zielona G. 13 9 18:34