Tenis stołowy. Trwa zwycięski marsz Politechniki Rzeszów. Udany debiut Chińczyka z Jarosławia [FOTY]

Waldemar Mazgaj
Gracze Fibrain AZS Politechniki Rzeszów wygrali czwarty mecz z rzędu i zasłużenie prowadzą w tabeli Lotto Superligi. Waldemar Mazgaj
Fibrain AZS Politechnika Rzeszów wciąż liderem pingpongowej LOTTO Superligi. W barwach Kolpinga Frac Jarosław debiutował Hou Yingchao i od razu dało to wygrana na stołach uczestnika Ligi Mistrzów.

„Akademicy” z Rzeszowa ograli za dwa „oczka" beniaminka z Warszawy. Wśród miejscowych każdy z graczy wywalczył po punkcie.

U gości bezbłędny był Patryk Chojnowski. Medalista igrzysk paraolimpijskich w pojedynku z Vasilym Lakeevem od połowy drugiego seta pokazał niemal bezbłędną grę.

Chińczyk Hou Yingchao w działdowskiej hali czuł się znakomicie. Ograł Wang Yanga i... dziesiątą rakietę świata, największą gwiazdę LOTTO Superligi - Wong Chun Tinga. Obu bez straty seta!

Politechnika ma 11 punktów i pozostaje liderem Superligi. Kolping, z 6 „oczkami”, awansował do górnej połówki tabeli. Oba nasze teamy zapowiadają zaciętą walkę o play-off.

Fibrain AZS Politechnika Rzeszów - Spójnia Warszawa 3:21:0 Vasily Lakeev - Krzysztof Stępień 3-0 (11:3, 11:2, 11:6)
1:1 Gustavo Tsuboi - Patryk Chojnowski 1-3 (9:11, 5:11, 11:7, 5:11)
2:1 Tomasz Lewadowski - Piotr Chodorski 3-2 (11:13, 13:11, 10:12, 11:4, 11:9)
2:2 Lakeev - Chojnowski 1-2 (11:8, 6:11, 7:11)
3:2 Tsuboi - Stępień 2-0 (11:1, 11:7)

Dekorglass Działdowo - Kolping Frac Jarosław 1:31:0 Wong Chun Ting - Paul Drinkhall 3-0 (11:9, 11:8, 11:7)
1:1 Wang Yang - Hou Yingchao 0-3 (3:11, 7:11, 9:11)
1:2 Paweł Fertikowski - Patryk Zatówka 0-3 (10:12, 11:13, 12:14)
1:3 Wong Chun Ting - Hou Yingchao 0:2 (11:13, 4:11)

POZOSTAŁE WYNIKI:Dartom Bogoria Grodzisk Maz. - 3S Polonia Bytom 3:0
Unia AZS AWFiS Gdańsk - Palmiarnia Zielona Góra 0:3
Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz - Morliny Ostróda 3:1