Udana inauguracja Izolatora Boguchwała - Sokół pokonany! [ZDJĘCIA Z MECZU I TRYBUN]

Izolator wygrał na inaugurację z Sokołem Kamień 3:0
Izolator wygrał na inaugurację z Sokołem Kamień 3:0 Michał Czajka
Izolator Boguchwała pokazał się z bardzo dobrej strony w pierwszym meczu rundy wiosennej i pewnie pokonał Sokoła Kamień.

Oba zespoły zaczęły z dużą ochotą do gry i próbowały szybkich ataków. Wydawało się, że pierwsi prowadzenie obejmą goście (świetną sytuację miał m. in. Piotr Piechniak), ale zabrakło mu trochę dokładności. Sokół uwierzył, że może szybko objąć prowadzenie, ale wtedy, trochę niespodziewanie, gola zdobyli miejscowi – po wrzuceniu piłki w pole karne nieszczęśliwie trącił ją Zbyradowski i było 1:0. Mimo zmiany wyniku obraz gry specjalnie się nie zmienił – atakować próbowali i jedni, i drudzy. Klarownych sytuacji do końca pierwszej połowy może nie było, ale trzeba przyznać, że piłkarze obu drużyn nie pozwalali przybyłym kibicom się nudzić.

O lepszy otwarciu drugiej połowy Izolator chyba nie marzył – w polu karnym faulowany przez Siudaka był Olejarka, a „jedenastkę” na gola zamienił Aleksander Gajdek. To zdecydowanie napędziło miejscowych, którzy uzyskali wyraźną przewagę. W 54. minucie mogli w zasadzie zamknąć mecz, bo ponownie karnego strzelał Gajdek (i ponownie po faulu na Olejarce), ale tym razem jego intencje wyczuł Siudak. To dodało trochę ochoty do gry przyjezdnym, którzy przypomnieli sobie o działaniach ofensywnych. „Izolacja” jednak czujnie grała w obronie i nie pozwalała Sokołowi dochodzić do sytuacji bramkowych. W szybkim ataku czuła się natomiast w sobotę bardzo dobrze i po świetnym szybkim wyjściu Frydrycha zdobyła trzeciego gola – świetną piłkę na 5. metr dostał Krajewski, który nie mógł po prostu tego zmarnować.

Izolator Boguchwała – Sokół Kamień 3:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Zbyradowski 10-samob., 2:0 Gajdek 47-karny, 3:0 Krajewski 75.

Izolator: Dybski – Lusiusz, Kasprzyk, Gajdek ż – Walas (70 Rembisz), M. Wilk (86 Matuszczak), K. Wilk, Kowal, Olejarka ż – Frydrych (76 Kontrabecki), Krajewski. Trener Tomasz Głąb.

Sokół: Siudak – Gdowik, Zbyradowski, Piekut, Synoś (62 Rychel cz [87-faul]) – Stępniowski ż, Podstawek, Marut (54 Rurak)– Jędryas żżcz [60-na ławce za dyskusje] (54 Wydra), Piechniak (84 Wąsik), Majka. Trener Łukasz Chmura.

Sędziował Kozner (Krosno). Widzów ok. 100.