Uniwersytet Rzeszowski drugą drużyną Akademickich Mistrzostw Polski w futsalu

mawa
Srebrna drużyna z Leszna z medalami - w górnym rzędzie od lewej: Damian Skała, Mateusz Jędryas, trener Jacenty Binkowski, Miłosz Lewandowski, Piotr Kukulski, Damian Jędryas, Sebastian Fedan; w dolnym rzędzie: Paweł Kmuk, Jaromir Skiba, Arkadiusz Kaszowski, Arkadiusz Dąbek, Dariusz Róg, Mateusz Skała. ARCHIWUM PRYWATNE ZAWODNIKÓW
Zespół Uniwersytetu Rzeszowskiego zajął drugie miejsce w finale Akademickich Mistrzostw Polski rozgrywanych w Lesznie.

W finale turnieju podopieczni Jacentego Binkowskiego ulegli 2-4 PWSZ Tarnów.

- Wracaliśmy z ogromnym niedosytem. Byliśmy lepsi, prowadziliśmy grę i chyba cztery razy trafialiśmy w słupki - mówił Jaromir Skiba, jeden z czołowych zawodników naszej drużyny.

Rzeszowianie przegrali jeszcze tylko z AGH Kraków 3-4 (choć prowadzili już 3-1), ale z Leszna przywieźli też złote medale dla najlepszej drużyny wśród uniwersytetów.

Futsal na UR to ciągle wiodąca dyscyplina - rzeszowianie (najwięcej kłopotów mieli w turnieju półfinałowym) przed rokiem zajęli trzecie miejsce, zaś w 2009 roku wygrali i w nagrodę pojechali na mistrzostwa Europy do Pogoricy.

Wyniki UR w Lesznie

w eliminacyjnej grupie C: UWM Olsztyn 2-0, AJD Częstochowa 10-1, UE Poznań 6-2;

w półfinałowej grupie F: AGH Kraków 3-4, PWSZ Leszno 6-1, zaliczono też 2-0 z UWM Olsztyn;

finał: PWZS Tarnów 2-4.

Skład UR: Miłosz Lewandowski 1 bramka w turnieju, Piotr Kukulski 1 - Arkadiusz Dąbek 2, Sebastian Fedan 4, Mateusz Jędryas 3, Damian Jędryas 6, Arkadiusz Kaszowski 4, Damian Skała 4, Jaromir Skiba 4, Dariusz Róg, Mateusz Skała, Paweł Kmuk. Trener Jacenty Binkowski.