W meczu 13. kolejki 2. ligi Ruch Chorzów rozgromił u siebie Resovię aż 5:1. Mecz obejrzało blisko 5 tysięcy kibiców

Resovia dostała na Cichej tęgie lanie.
Resovia dostała na Cichej tęgie lanie. Lucyna Nenow
Historyczny, bo pierwszy ligowy mecz Resovii z Ruchem Chorzów, zakończył się wysoką wygraną 14-krotnego mistrza Polski. "Pasiaki" wspierała na Śląsku spora rzesza kibiców, którzy pojechali na mecz specjalnym pociągiem.

Chorzowianie otworzyli wynik już w 13. minucie po trafieniu Mateusza Bartolewskiego, ale „pasiaki błyskawicznie, bo już kilkadziesiąt sekund później wyrównały. Zrobił to nastoletni Szymon Feret.

Podopieczni Dariusza Fornalaka nie przejęli się jednak tym za bardzo i jeszcze przed przerwą ustawili sobie mecz. Najpierw do siatki trafił słowacki pomocnik, Lukas Duriska, a potem Mateusz Bogusz.

W drugiej połowie Ruch dobił nasz team, a mogło być jeszcze gorzej, gdyby nie Wojciech Daniel; bramkarz Resovii w 78. minucie obronił rzut karny, który wykonywał Podgórski.

W rzeszowskim zespole po absencji kartkowej zagrał Bartłomiej Buczek, ale brakło w tyłach chorego Konrada Domonia

Ruch Chorzów - Apklan Resovia 5:1 (3:1)
Bramki
: 1:0 Bartolewski (13), 1:1 Feret (14), 2:1 Duriska (23), 3:1 Bogusz (33), 4:1 Bogusz (52), 5:1 Podgórski (56-karny)

Ruch: Lech - Duriska (46 Kowalski), Kulejewski, Małkowski, Bartolewski - Mandrysz (74 Walski), Obst, Podgórski (90 Nowakowski), Bogusz, Wdowik - Giel (69 Balicki).

Resovia: Daniel - Kantor, Makowski, Pawlak, Mikulec (42 Geniec) - Pyrdek (76 Twardowski), Frankiewicz, Kaliniec, Antonik, Feret (57 Ogrodnik) - Buczek (57 Hass).
**Sędziował: Kukla (Kraków).

Żółte kartki: Duriska, Wdowik, Walski, Bartolewski - Pawlak, Buczek, Kaliniec.

Widzów: 4767.