Wisłoka Dębica wreszcie wygrała

Sławomir Oskarbski
Piłkarze czwartoligowej Wisłoki Dębica wygrali z Piastem Tuczempy 2-1.
Piłkarze czwartoligowej Wisłoki Dębica wygrali z Piastem Tuczempy 2-1. Sławomir Oskarbski

- To moja bramka, moja! - drażnił się po meczu z Kamilem Adamczakiem Tomasz Barycza. Chodziło o sytuację z 7 minuty, kiedy po precyzyjnym zagraniu Krzysztofa Orzecha wzdłuż bramki dwaj piłkarze w biało-zielonych koszulkach przejechali wraz z piłką przez linię bramkową.

To jednak nieco korzystniej ustawiony Adamczak wpisał się do statystyk jako zdobywca gola. Trudno powiedzieć, co zaprzątało wtedy głowy bramkarza i defensorów gości, bo raczej nie obrona własnej bramki przed atakiem gospodarzy.

Minął kwadrans, a kolejna niefrasobliwość w defensywie Piasta zakończyła się stratą drugiej bramki. Tomasz Kud wybijając piłkę trafił wprost w Mariusza Wolańskiego, ten posłał futbolówkę w okolice długiego słupka, a Adamczak wcisnął ją głową do siatki. Cztery minuty później napastnik miejscowych powinien podwyższyć na 3-0, ale na piątym metrze nie trafił w piłkę.

Po przerwie na boisku kibice zobaczyli zupełnie odmienioną drużynę Piasta. Nie tylko za sprawą potrójnej zmiany, dokonanej przez trenera, ale także stylu gry. Niemal bezrobotny w pierwszej połowie Grzegorz Flasza raz po raz był w opałach.

Nic jednak nie mógł zaradzić w 64 min., kiedy kapitalnym uderzeniem z ponad 20 metrów w górny róg bramki popisał się rezerwowy Łukasz Walczak. W 78 min. plac gry musiał opuścić Mariusz Cichosz, który zobaczył czerwoną kartkę. Grającym w dziesiątkę dębiczanom udało się jednak przetrwać oblężenie i po ostatnim gwizdku sędziego cieszyli się oni z pierwszego wiosną kompletu punktów.

WISŁOKA DĘBICA - PIAST TUCZEMPY 2-1 (2-0)

1-0 Adamczak (7, asysta Orzecha), 2-0 Adamczak (24 głową, asysta Mariusza Wolańskiego), 2-1 Walczak (64).

WISŁOKA: Flasza - Bielatowicz, Mikulski, Cichosz, Pyskaty - Wolak, Orzech (86. Augusytyn), Barycza (69. Rokita), Michał Wolański, Mariusz Wolański - Adamczak (90. Wyszyński).
PIAST: Karnas - Kud, Jabłoński, Noga, Pasaj - Socha (46. Szuflita), Sas, Kłymak, Czub - Hajduk (46. Kwaśny), Adamarek (46. Walczak).
SĘDZIOWALI Tomasz Mroczek oraz Krzysztof Bomba i Jakub Redwan (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Cichosz, Bielatowicz; CZERWONA: Cichosz (78, druga żółta). WIDZÓW 250.