MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Wojewódzcy radni PiS chcą kontynuacji budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego

Wojciech Tatara
Wojciech Tatara
Marszałek Władysław Ortyl oraz Marcin Fijołek obaj z PiS widzą szansę wsparcia UE na kontynuację budowy CPK.
Marszałek Władysław Ortyl oraz Marcin Fijołek obaj z PiS widzą szansę wsparcia UE na kontynuację budowy CPK. Barbara Galas
Na najbliższej sesji sejmiku radni Prawa i Sprawiedliwości złożą projekt oficjalnego stanowiska w sprawie budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. Według nich to ambitny projekt inwestycyjny na, który czekają mieszkańcy naszego regionu.

Podczas konferencji zorganizowanej przy dworcu głównym PKP w Rzeszowie, marszałek województwa podkarpackiego Władysław Ortyl oraz przewodniczący klubu PiS w sejmiku Marcin Fijołek przekonywali jak ważna i kluczowa jest inwestycja związana z budową CPK.

- Ten projekt CPK jest przełomowy w historii naszego kraju. W historii Polski jest, to największa inwestycja, która może zmienić kierunek rozwoju i mieć wpływ na inne dziedziny życia gospodarczego. Więc opowiadamy się za tym, aby nie spowalniać budowy tego wielkiego projektu i nie odkładać go na nie wiadomo jak długą perspektywę czasową prac nad jego uruchomieniem. Na takie projekty czeka społeczeństwo, czeka także gospodarka, i które także są wspierane przez Komisję Europejską -mówił marszałek Władysław Ortyl.

Podkreślił również, że inwestycja powinna być prowadzona w taki sposób, aby nie stwarzać problemów dla lokalnej społeczności. Dodał także, że CPK nie jest zagrożeniem dla lotniska w Jasionce, a Podkarpacie na całej inwestycji może tylko zyskać.

od 16 lat

Z kolei Marcin Fijołek przewodniczący klubu PiS w sejmiku zauważył, że od wielu miesięcy w debacie publicznej panuje bardzo duże poruszenie związane ze wsparciem budowy CPK i liczne środowiska oraz wiele osób jasno komunikuje, że CPK powinno powstać. Zapowiedział on, że na najbliższej sesji klub przestawi projekt stanowiska klubu PiS w sprawie kontynuacji budowy CPK.

- Ten projekt w sposób jednoznaczny wyraża takie głębokie poparcie i przekonanie o konieczności budowy Centralnego Portu Komunikacyjnego. My dzisiaj jako klub radnych Prawa i Sprawiedliwości jako pewnego rodzaju delegacja wybrana w demokratycznych wyborach przez mieszkańców Podkarpacia. Chcemy również wesprzeć ten projekt. Chcemy jasno pokazać obecnemu rządowi, że społeczność Podkarpacia, i mieszkańcy województwa podkarpackiego oczekują tego przedsięwzięcia jako wielkiej szansy rozwojowej koła zamachowego polskiej gospodarki, i również gospodarki naszego regionu - mówił Marcin Fijołek.

Politycy zauważyli, że CPK pozwoli między innymi skracać czasy przejazdu z Podkarpacia do centralnej Polski o połowę. Takie rozwiązanie przełoży się na dużo lepszą jakość transportu kolejowego, co zredukuje wykluczenie komunikacyjne, które niestety ciągle obejmuje dość dużą liczbę mieszkańców naszego kraju, oraz naszego regionu.

Marszałek Władysław Ortyl oraz Marcin Fijołek obaj z PiS widzą szansę wsparcia UE na kontynuację budowy CPK.

Wojewódzcy radni PiS chcą kontynuacji budowy Centralnego Por...

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wideo
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24