Wyniki: klasa B Rzeszów (17 kwietnia)

luci, tsz, arko, tley, mj
Błękitni Siedlanka (na niebiesko) choć przegrywali 0-2 pokonali Strażaka Rzemień. fot. Tomasz Leyko
Staroniwa Rzeszów w pierwszych meczach pokonała wiosną m.in. takie zespoły jak Junak Rzeszów, Limblach II Zaczernie i KP Zabajka, za co uznano ją za groźny zespół.

Teraz jednak ledwie wyratowała remis w Mrowli.

Grupa I
Mrowlanka w przeciwieństwie do wspomnianych zespołów nie jest ligowym tuzem, a na dodatek w tej rundzie jeszcze nie punktowała. Gospodarze prowadzili już 3-1, ale nie zdołali dowieźć korzystnego wyniku do końca.

Tym razem nie zawiedli liderzy. Ostre strzelanie urządzili sobie piłkarze Bud Głogowskich. I to oni i Zabajka są najbliżej awansu.

Mrowlanka Mrowla - Staroniwa Rzeszów 3-3 (2-1)
BRAMKI: Krawiec 2 (27-głową, 55), Baran (23-karny) - Mikołajczyk (17), Mazur (67, 73-karny).

MROWLA: Lis - Panek, Baran (75. Komorek), Warzybok, Leszczak, Bachórz, Marcin Surowiec (65. Wach), Kubicz, Sieradzki, Rymarz, Krawiec.

STARONIWA: Pipała - Kukułka, Mazur, Błażej, Czernicki - Prucnal, Pelczar, Juda, Lubas - Potok, Mikołajczak.

SĘDZIOWAŁ: Bartosz Barć (Rzeszów). WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Dąb Dąbrowa - Rudnianka Rudna Wielka 6-0; Biała Rzeszów - Rudzik Rudna Mała 2-2; Plon Klęczany - Iskra Zgłobień 3-2; Trzcianka Trzciana - Grunwald Rzeszów 0-1; Victoria Budy Głogowskie - Junak Rzeszów 8-0; Limblach II Zaczernie - KP Zabajka 0-3

GRUPA II
Wydarzeniem kolejki było zwycięstwo Sokoła Grodzisko nad Orłem w Lubli. Katem gospodarzy okazał się Arkadiusz Plezia, który strzelił wszystkie 3 gole. Orzeł przegrał u siebie pierwszy raz od 15 sierpnia i stracił pozycję lidera. Ciekawie było też w Szufnarowej. Zawodnik Albatrosa Paweł Petka trafił do siatki już w 16 sekundzie!

ORZEŁ LUBLA - SOKÓŁ GRODZISKO 1-3 (0-2)
BRAMKI: Szot (86-głową) - Plezia 3 (15-karny, 32, 70).

LUBLA: Bober - Szopa, Cyrulik (80. Frodyma), Szot, Macek - Binkowicz (85. Ziobrowski), Błoniarz (46. M.Ochałek), Borowski, Długosz (46. Żurowski), Dziok - Czernicki.

GRODZISKO: Kut - Wójtowicz, Strzępek, Szlachta, Pilch - Bieniek, Mucha, Podsiadło, Wawrzonek - Kozioł, Plezia.

POZOSTAŁE WYNIKI: Albatros Szufnarowa - Herman II Hermanowa 5-2; Płomień Zagorzyce - Aramix Niebylec 1-0; Start Lubenia - Grom Mogielnica 1-5; Huragan Kozłówek - Czarni Czudec 1-3; Korona Dobrzechów - Skarbek Gogołów 4-1. Pauzował Diament Pstrągowa.

Grupa III
Drużyna Galicji po raz kolejny pokazała charakter. Gospodarze przegrywali po pierwszej połowie 0-1. W dodatku od 40 minuty grali w osłabieniu, bowiem Tomasz Sroka po wejściu na boisko w 30. minucie w ciągu dziesięciu minut otrzymał dwie żółte kartki i tym samym osłabił swój zespół. Paradoksalnie zmobilizowało to Galicję, która zdobyła w drugiej połowie cztery gole. Obydwa zespoły miały spore zastrzeżenia do pracy głównego sędziego.

W swoim debiucie pierwszego gola dla Markovii zdobył junior Tomasz Bartman.
W Głuchowie świetne zawody rozegrali obydwaj bramkarze, którzy kilkakrotnie uchronili swoje zespoły od utraty gola.

Iskra dwukrotnie przegrała w lidze i to dwa razy za sprawą Szarotki Rogóżno.

GŁUCHOWIANKA GŁUCHÓW - POGÓRZE HUSÓW 0-0

GŁUCHÓW: Garczyński - P. Rak (60. Wanowicz), Wierzbiński, Cisek, Kolek, Trojnar (78. Dejnaka), Wilk, Hanulak, Szupernak (80. Rosół), Kłapsa, Szczepański (46. Ł. Rak).

HUSÓW: Styś - Podolec, Tytoń, Dulęba, Bożek, Łyszczarz, Kucha, Kuźniar, Szylar, Bembenik, Krupiński.

SĘDZIOWALI Damian Golema oraz Mieszko Sobczak i Wojciech Węglowski (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Wilk - Krupiński. CZERWONA: Krupiński (65, druga żółta). WIDZÓW 150.

POZOSTAŁE WYNIKI: Galicja Chmielnik - Zimovit II Rzeszów 4-1; Iskra Jawornik Polski - Szarotka Rogóżno 1-3; Markovia Markowa - Wenecjanka Lecka 2-1; Orzeł Harta - Szarotka Nowy Borek 5-1; Orzeł Wysoka Łańcucka - Pogórze Bachórz 2-1; SZIK Wola Rafałowska - Błażowianka II Błażowa 2-4. Zaległy mecz Wenecjanka Lecka - Orzeł Harta odbędzie się 20 kwietnia o godz. 17.00.

GRUPA IV
Pierwszą porażkę wiosną ponieśli piłkarze Wisłoka Czarna. W ich meczu sprawdziło się piłkarskie porzekadło, że niewykorzystane sytuacje się mszczą. Gospodarze w pierwszej połowie mieli trzy "setki", ale żadnej nie zdołali zamienić na bramkę. Później było już im niezwykle trudno gonić wynik. Ciężkie chwile przeżywał w Czarnej młody stażem sędzia, któremu trudno było zapanować nad temperamentami piłkarzy.

Zorza Trzeboś, mimo że od 70 minuty kończyła mecz w osłabieniu w wyniku czerwonej kartki dla Daniela Gnatka zdołała pokonać lidera.
Czwarte z rzędu zwycięstwo odnieśli piłkarze Korony Rzeszów.

WISŁOK CZARNA - ORZEŁ WYSOKA GŁOGOWSKA 2-3 (0-2)
BRAMKI: Kubiak (63), Jurek (86) - Drzał (14), Widomski (26), Siłka (78).

CZARNA: Pietraszek - Kamil Majchrowicz, Krystian Majchrowicz, Jurek, Haładyj, Daraż, Piekarz, Rejman, Rączka, Płoszaj, Kubiak.
WYSOKA G.: Koza - Pietrucha, K. Drzał, Rogala, Cyrek, D. Drzał, Siłka, Bułaś (65. Orzech), Sołtys (70. Woliński), Duda, Widomski.
SĘDZIOWAŁ Bartłomiej Kozyra (Łętownia). CZERWONA KARTKA: Daraż (70, druga żółta). WIDZÓW 50.

POZOSTAŁE WYNIKI: Herkules Trzebuska - ŁKS Łukawiec 4-0; Las Zalesie - Korona II Rzeszów 3-4; Rzemieślnik Strażów - Jawor Krzemienica 3-0; Stobierna/Krzywe - Jedność Hucisko 4-1; Zorza Trzeboś - Sitownianka Budy Łańcuckie 1-0; Wola Dalsza - LKS II Łąka 3-0 (vo). arko

Grupa V
Niedzielna kolejka zatrzęsła czołówką tabeli. Murowany kandydat do awansu, mielecki Gryf przegrał w Padwi. Mecz jak na tę klasę rozgrywek mógł się podobać. O jedyną bramkę lepsi byli gospodarze, ale gdyby Dawid Ogiba trafił z karnego byłby remis.

W bramce Grunwaldu popisał się Michał Burghardt.
Przy remisie mielczanie i tak musieliby opuścić pozycję lidera, bo od wygranej do wygranej kroczą piłkarze z Podleszan. Tym razem nie strzelali bracia Zawieruchowie, ale były piłkarz Startu Wola Mielecka Tomasz Siembab.

Barka Breń Osuchowski - Wisłoka Borowa 3-0 (1-0)
BRAMKI: Wnuk (10), Ł. Krzyżek (60-karny), A. Krzyżek (63).

BARKA: Baran - Peret, Sikora, Lasota, Pisarczyk, Kulig, A. Krzyżek (82. Kierys), Galary (55. Sajek), Wnuk, Świerk, Ł. Krzyżek.
BOROWA: Rusek - Borowiec, Ujas, Surgota, Kozioł, Szeliga, Szymuś, Trzpis, S. Stachura (60. Małecki), D. Stachura (72. Szybisty), Kilian.

POZOSTAŁE WYNIKI: Błysk Górki - Tęcza Orłów 1-0; Wisła Gliny Małe - Dromader Chrząstów 0-2; Błękitni Jaślany - Smoczanka Mielec 3-0; Plon Kawęczyn - LKS Podleszany 1-4; Grunwald Padew Narodowa - Gryf Mielec 1-0; Pitmark Jaślany - LKS Dębiaki 2-1. Pauzowały Rzędzianowice.

GRUPA VI
Florian Ostrowy Tuszowskie do pojedynku z Iskrą Łączki Brzeskie wyszedł w dziewięcioosobowym składzie. Pomimo to dzielnie walczył z aspirującymi do awansu zawodnikami z Łączek Brzeskich. Iskra po remisie rezerw Sokoła w Trześni, umocniła się na pozycji lidera.

Siedlanka po trudnym boju pokonała rywala z Rzemienia, który po pierwszej połowie cieszył z dwubramkowego prowadzenia, lecz po zmianie stron wszystko się zmieniło.

ZACISZE TRZEŚŃ - SOKÓŁ II KOLBUSZOWA DOLNA 2-2 (1-2)
BRAMKI: Bogacz (12), Krupa (90+1) - Kożuchowski (18), Biesiadecki (41).

ZACISZE: K. Mokrzycki - Stępień, Młynek, Wójciki, Krupa - Futyma, Sitko (77. Kluk), Chochrek, Kuźma (72. W. Branas) - Gruszka, Bogacz (67. Krzak).
SOKÓŁ: Wilk - Urban (46. Urbański), Pączek, Makocki, Malinowski (70. Sawuła) - Ł. Karkut, K. Korab, Kozłowski, Kożuchowski (46. D. Korab) - Skowroński, Biesiadecki.
SĘDZIOWALI Henryk Bik oraz Paweł Pilawiecki i Marek Leśniak (Mielec). ŻÓŁTE KARTKI: Kozłowski, Malinowski. WIDZÓW 100.

POZOSTAŁE WYNIKI: Florian Ostrowy Tuszowskie - Iskra Łączki Brzeskie 1-3; Vigor Trzęsówka - Trotyl Zarębki 3-2; Tuszymka Tuszyma - Orzeł Kosowy 3-1; Kolbuszowianka II - Potok Dobrynin 3-0; Błękitni Siedlanka - Strażak Rzemień 3-2; Werynianka Werynia - Wisłoka Podole 0-3 wo.