Wyniki: piłka nożna, klasy O, A i B Dębica: Igloopol goni Start

tley, mj, ck, puch
Piłkarze Igloopolu zdecydowanie ograli Ikarusa.
Piłkarze Igloopolu zdecydowanie ograli Ikarusa. FOT DARIUSZ DANEK
Piłkarze Igloopolu wygrali zdecydowanie ze Ikarusem, a Start zgubił punkty z niewygodnym Sokołem. Zryw nie dał szans Chemikowi. W czołówce robi się ciasno.

IGLOOPOL DĘBICA - IKARUS TUSZÓW NARODOWY 3-1 (0-0)
BRAMKI: Pisarek (50), Hendzel 2 (55, 77-głową) - Szady (73).

IGLOOPOL: Psioda - Socha, Brzostowski, Machnik, Saletnik, Hendzel, Dzięgiel (81. Mitan), Pisarek, Więcek (89. Skarbek), Książek, Mitręga.

IKARUS: Polak - Gruszka, Szady (84. Korpanty), Kardyś, Bajorek, Kaczmarczyk, Gera, Tułacz (49. Szmagała), Witkowski, Hadam, Wójciak.

SĘDZIOWALI Łukasz Strzępek oraz Kamil Krzywonos i Tomasz Pyziak (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Brzostowski, Machnik; CZERWONA: Socha (64, faul na Witkowskim). WIDZÓW 100.

Przez cały praktycznie mecz przeważali dębiczanie. Długo jednak szukali sposobu na rozmontowanie defensywy rywala. W 12. minucie na 1-0 powinien trafić Machnik, ale przegrał pojedynek z Polakiem. Sekundy później bramkową okazję z niczego stworzyli goście.

Po ni to strzale, ni to dośrodkowaniu Arkadiusza Gery Psioda źle obliczył lot piłki, na szczęście dla Igloopolu futbolówka trafiła w słupek. Potem do głosu znów doszły "Morsy". Polaka niepokoili Hendzel, Saletnik, Pisarek i jeszcze raz Hendzel. Po ich strzałach piłka albo mijała cel, albo padała łupem bramkarza. Jeden z nielicznych wypadów Ikarusa mógł zwieńczyć golem Hadam, ale świetnie tym razem interweniował Łukasz Psioda.

Dominacja gospodarzy zaowocowała dopiero po przerwie. Atak zainicjował Więcek, a na raty wykończył Pisarek. Pięć minut później znowu Więcek szarżował lewym skrzydłem, precyzyjnie dograł do Hendzla i na stadionowym zegarze wyświetlił się wynik 2-0. Akcja była przednia, inna sprawa, że lepiej mógł zachować się Dawid Polak, który futbolówkę puścił pod brzuchem.

Od 64. minuty miejscowi grali w dziesiątkę, po tym jak "czerwień" otrzymał Damian Socha. Przewinienie popełnił, choć można dyskutować, czy zasługiwało ono na czerwoną kartkę. Socha długo nie miał ochoty schodzić z boiska, w końcu uległ "prośbie" arbitra.

Kiedy przyjezdni zdobyli kontaktową bramkę, wydawało się, że wszystko w tym meczu jest jeszcze możliwe. Nadzieje piłkarzy z Tuszowa rozwiał Hendzel. Już w doliczonym czasie gry Ikarus mógł zmniejszyć rozmiary porażki, Psioda jednak obronił rzut karny, którego niefortunnym egzekutorem był Wójciak.

SOKÓŁ KOLBUSZOWA DOLNA - START WOLA MIELECKA 2-2 (2-0)
BRAMKI: Serafin (10), Frankiewicz (14) - G. Bierzyński (55), Pancerz (75).

SOKÓŁ: Antos - Urban (70. P. Karkut), Wilk, Terlaga, Lorenc - Michałek, Frankiewicz, Hodor, Weryński (62. Cebula) - Serafin, Chmielowiec (85. Wróblewski).

START: Foltak - Muryjas, Pancerz, Radoń, Cisło - Pająk (46. Siembab), Gozdek, Wcisło, K. Bierzyński (75. Szrom) - G. Bierzyński, Abramowicz.

SĘDZIOWALI Grzegorz Chudy oraz Angelika Rakoczy i Mateusz Mastaj (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Hodor, Serafin - Pancerz. CZERWONA: Hodor (86, druga żółta). WIDZÓW 200.

Mecz miał dwa oblicza, w pierwszej połowie Sokół dyktował warunki i już po kwadransie gry prowadził dwoma bramkami. Przed przerwą miejscowi mieli jeszcze sytuację bramkowe, ale zabrakło im skuteczności.

Po zmianie stron Start się przebudził i miał więcej z gry oraz stworzył sobie więcej bramkowych sytuacji.

- Można mieć mieszane uczucia co do ostatecznego rezultatu tego meczu. Z jednej strony Sokół mógł nas poskromić przed przerwą, ale po zmianie stron to my graliśmy lepiej i mogliśmy nawet wygrać. Jak się nie da wygrać, trzeba zremisować - podsumował Jacek Cyganowski, trener ciągle prowadzącego w tabeli Startu.

STAL II MIELEC - PIAST WADOWICE GÓRNE 1-0 (1-0)
BRAMKA: Szuba (7-głową).

STAL II: Galary - Ryś, Kochanik (84. Ciemięga), Trela, Horodeński - J. Radłowski, Łącz, Wilk, Szuba (60. B. Krzystyniak) - Rynio (75. Buława), P. Krzystyniak (70. Florek)

PIAST: Czaja - Kukla, Kurek, Błaź (58. Kozioł), Pisarz (46. Sypek) - Pietras, Kapinos, Miazga, Czech (75. M. Kiełbasa) - Murdza (58. Padykuła), T. Kiełbasa.

SĘDZIOWALI Bartosz Barć oraz Michał Ziemba i Sebastian Antosiewicz (Rzeszów). ŻÓŁTE KARTKI: Szuba - Miazga, Pietras. WIDZÓW: 100.

Już w 7. minucie wynik otworzył Patryk Szuba. W pierwszej połowie Stal miała jeszcze jedną dogodną sytuację, w której goście zdołali wybić piłkę z linii bramkowej.

W drugiej połowie gra się wyrównała. Piast mógł doprowadzić do wyrównania, ale strzał głową Grzegorza Miazgi sparował Adrian Galary. W końcówce gospodarze oddali kilka groźnych strzałów, lecz zawsze na posterunku był Radosław Czaja.

KS DZIKOWIEC - CHEMIK PUSTKÓW 3-0 (1-0)
BRAMKI: Żur (32), Grabiec (65), Krystel (82)

DZIKOWIEC: Król - Mokrzycki, Mazurek, Siębor, Zalewski - Grądzki, Grabiec (75. Hopek), Krystel (83. Reguła), Bździkot - Serafin (66. Opaliński), Żur (69. Tęcza)

CHEMIK: Magdoń - Janeczko, Balasa, Frys, Ł. Kucharski - Kulig, Kura, Czerkies (70. K. Hamala), Michałek (70. Gawęda) - Wicher, M. Hamala (65. M. Kucharski)

SĘDZIOWAŁ: Marek Głowacki (Sędziszów Młp.) ŻÓŁTE KARTKI: Zalewski - Michałek, Balasa.

Po I połowie prowadzili doświadczeni i konsekwentni gospodarze. Piłkę przechwycił Krystel, dokładnie zagrał do Żura, a ten bez problemów pokonał Magdonia.

Goście powinni strzelić gola "do szatni", ale Kulig z bliska trafił w słupek. Po przerwie wciąż skutecznością błyszczeli dzikowianie. Najpierw po centrze Serafina, Grabiec strzałem głową umieścił piłkę w siatce, a w końcówce Krystel wykończył swoją indywidualną akcję.

Goście też mieli swoje szanse, ale Łukasz i Marcin Kucharscy wyjątkowo mieli słaby dzień.

POZOSTAŁE WYNIKI:Wisłok Wiśniowa - Raniżovia Raniżów 1-1 (0-0) Niemiec (78) - Omiotek (66), Kaskada Kamionka - Jutrzenka Ławnica 2-2 (1-2) Świątek (16), Laska (74) - Szot (27), Świst (43); Pogórze Wielopole Skrzyńskie - Strzelec Frysztak 2-2 (0-2) S. Padan (65), Bieszczad (67) - Lorenc 2 (13, 44), Czarnovia Czarna - Błękitni Ropczyce 2-1 (1-1) Falasz 2 (40, 80) - Sulisz (38).

KLASA A:

Po ostatnim dobrze rozegranym meczu, tym razem słabo zagrali zawodnicy z Brzeźnicy. Sytuację wykorzystała drużyna z Brzostka, wygrywając na swoim boisku 2-0.

W o wiele lepszej formie, okazała się być także Łopuchowa, której uległ, znacznie wyżej notowany Pustków. To najlepsze spotkanie, jakie udało się rozegrać gospodarzom w tej rundzie.

Wyrównane spotkanie w Korzeniowie, gdzie jednak o jedną bramkę lepsi okazali się przyjezdni z Lubziny.
Trzy punkty na swoim koncie zapisali także zawodnicy z Ocieki, po tym jak pokonali Borową 2-1.

BRZOSTOWIANKA BRZOSTEK - LKS BRZEŹNICA 2-0 (1-0)
BRAMKI: Juszkiewicz (23), M. Krajewski (87).

BRZOSTEK: Mroczek - Stawarz, S. Krajewski, Wójcik, Wojdyła - M. Krajewski, Juszkiewicz, Kurcz (70. D. Krajewski), Porębski - Czekaj (78. Staniszewski), Furman (89. Pezda).

BRZEŹNICA: Miś - Dybowski, Porzuczek, A. Żarnowski, M. Bielatowicz - Jaskot (58. Kubik), Kulig (65. Pęcak), Słąbak, Wołowiec (85. Giełbaga) - Sala, Bielański (78. T. Żarnowski).

ŻÓŁTE KARTKI: Juszkiewicz, Czekaj, Wojdyła.
SĘDZIOWAŁ: Tomasz Szewczyk (Dębica)
WIDZÓW: 300

POZOSTAŁE MECZE: LKS Żyraków - Ostra Gumniska 0-1 (0-0) Ryba (43); Progres Kawęczyn - LKS Nagoszyn 2-3 (2-1); Viktoria Ocieka - Orły Borowa 2-1 (0-0) Proczek (54), Pasko (74) - Waśko (59 - wolny); Dragon Korzeniów - Strażak Lubzina 3-4 (2-1) Mazur 2, Szostak - Kurgan, Rybski, Węgrzynowicz 2; Sokół Krzywa - Łęki Górne 1-4; LKS Łopuchowa - LKS Pustków 6-1 (3-1) dla gospodarzy: M. Pociask 2 (15, 50), Chmura 2 (25, 80 - karny), Sypień (30); Borowiec Straszęcin - Monis Bielowy Strzegocice 2-1.

KLASA B: GRUPA I:

Gnojnica potwierdziła swoją wyższość nad Stasiówką. Mimo ciężkich warunków, jakie panowały na boisku Inter wyszedł z tej rywalizacji zwycięsko.

W starciu liderów lepsza okazała się Zawada, która "z wiatrem" rozegrała I połowę. W II to Borkovia była w lepszej sytuacji, nie potrafiła jednak tego wykorzystać.

W meczu do jednej bramki Paszczyna pokonała Małą. Po wyrównanym początku, goście z Paszczyny przystąpili do ataku. Ładnym golem popisał się Szajna, strzelając sponad 20 metrów.

LKS STASIÓWKA - INTER GNOJNICA 0-2 (0-1)
BRAMKI: M. Bieś (7), Świerad (55).

STASIÓWKA: Ciebień - Mat. Pociask, Mar. Pociask, Świstak, Matłok, Sop, Ślusarski, Śliwa (85. Kędzior), Kania - Strzałka, Krasoń (65. Wolak).

GNOJNICA: Ziobro - M. Jeliński, Bartosz, Piątek, Gdowik - T. Bieś, M. Rogala, Klocek, Dziewit (75. K. Misiak) - M. Bieś (82. S. Jeliński) Świerad.

ŻÓŁTA KARTKA: M. Matłok
SĘDZIOWALI: J. Pazdan oraz Paweł Bieszczad i Dawid Pluta (Dębica).
WIDZÓW 300

POZOSTAŁE WYNIKI: Baszta Zawada - Borkovia Borek Wielki 3-1 (3-1) Stasicki (2), Pociask (11), Świtlik (35) - Wiktor (31); LKS Ostrów - Olimpia Nockowa 0-0; Gród Będziemyśl - Olchovia Olchowa 3-0 (0-0); Huragan Przedbórz - Korona Góra Ropczycka 0-1 (0-0); LZS Mała - Paszczyniak Paszczyna 0-3 (0-2) W. Kozioł (20), S. Wolak (38), Szajna (60).

GRUPA II
Wyrównane spotkanie rozegrały drużyny z Bobrowej i Dulczy Wielkiej. Zwycięskiego gola strzelili zawodnicy Bobrowej dopiero w 75. minucie, którzy po udanej akcji uspokoili grę i do końca utrzymali wynik.

Kolejną porażkę odniosła Góra Motyczna, tym razem pokonana przez Starą Jastrząbkę 1-4.
Ciekawy i szybki mecz w Żdżarach, gdzie miejscowi pokonali przyjezdnych z Podgrodzia 3-2. Chociaż spotkanie rozpoczęło się prowadzeniem gości, w II połowie lepsi okazali się gospodarze.

LKS BOBROWA - JAMNICA DULCZA WIELKA 1-0 (0-0).
BRAMKI: Gładowski (75).

BOBROWA: Jaszcz - Cetera, Bugaj, Ryng, A. Kmiecik - Gładowski, G. Jarosz, T. Kmiecik (89. Rączka) Kramarz - Serafin (89, Mądro), Bonarek.

DULCZA WIELKA: D. Skrzyniarz - Szumny, M. Skrzyniarz, Barłóg - Wolak, Czapiga, Frankowicz, Wolak - tabor, Pawełczak.

WIDZÓW 200

POZOSTAŁE WYNIKI: Korona Góra Motyczna - Dąbrówka Stara Jastrząbka 1-4 (0-2) dla gospodarzy: Bieszczad (52); Dąb Żdżary - Bodzos Podgrodzie 3-2 (0-2) dla gości: Jasica 2 (7, 20); Zasów-Mokre - LKS Wiewiórka 0-1 (0-0); LKS Głowaczowa - LKS Jodłowa 2-1 (1-0) Knych 2 (26, 73) - Bałucki (50).
Pauzował: Kamieniarz Golemki