Wysoka porażka Marma Ciarko STS-u Sanok z JKH GKS-em Jastrzębie

Tomasz Sowa
Mocno osłabiony zespół Marma Ciarko STS-u Sanok nie sprostał w wyjazdowym spotkaniu JKH GKS-owi Jastrzębie.

Sanoczanie przystąpili do meczu w mocno okrojonym składzie - poza bramkarzami było tylko 12 zawodników. Od początku spotkania inicjatywę przejęli gospodarze, ale skutecznie bronił Świderski. Worek z bramkami rozwiązał się w drugich 10 minutach I tercji, kiedy miejscowi zdobyli trzy gole. Mimo to kolejną odsłonę od bramki rozpoczęli sanoczanie. Potem jednak gracze STS-u nie wykorzystali dwóch momentów gry w przewadze, a nawet w jednym z nich stracili gola...Na dodatek w tej tercji z urazem opuścił lód Rybnikar. Do końca spotkania zdecydowanie przeważali gospodarze, którzy pewnie wygrali w całym spotkaniu.

JKH GKS Jastrzębie - Marma Ciarko STS Sanok 8:1

Tercje: 3:0, 2:1, 3:0.

Bramki: 1:0 Zając 13 (asysty: Górny, Ford), 2:0 Pelaczyk 18 (Górny), 3:0 Izacky 19 (Hamilton, Paś), 3:1 Rybnikar 22 (Gnida, Dobosz), 4:1 Rajamaki 31-w osłabieniu, 5:1 Martiska 37 (Urbanowicz, Pelaczyk), 6:1 Hamilton 48 (Kamienieu, Spirko), 7:1 Kiełbicki 51 (Ford), 8:1 Ford 56-w przewadze (Spirko, Arrak).

STS: Świderski - Florczak, Niemczyk, Dulęba, Ceder, Bukowski - Musiał, Miccoli - Dobosz, Rybnikar, Fus, Sienkiewicz, Gnida.

Minuty karne 4-6. Strzały 58-15. Widzów 550.