XXI Krośnieński Bieg Konstytucji i Zawody Nordic Walking z okazji Święta Konstytucji [ZDJĘCIA]

Tomasz Jefimow
Ponad 300 biegaczy stanęło na starcie XXI Krośnieńskiego Biegu Konstytucji. W zawodach Nordic Walking z Okazji Święta Konstytucji wzięło udział 70 miłośników chodu z kijami.

Biegacze mieli do pokonania siedmiokilometrową trasę wytyczoną ulicami Krosna. Pierwsze dwa miejsca zajęli Kenijczycy - Mathek Kosgei (21 min. 6 sek.) i Hillary Maijo Kimaijo (21 min. 9 sek.). Trzeci był Ukrainiec Sergii Okseniuk (21 min. 39 sek.)

Najszybszy z Polaków - Tomasz Pociecha - przybiegł piąty. Na pokonanie dystansu potrzebował 22 min i 30 sek.

Wśród kobiet najszybsze też były Kenijki - Jojline Chemutai (26 min. 11 sek.) i Christine Oigo (26 min. 15 sek.). Trzecia dobiegła Ukrainka Oksana Okseniuk (26 min. 51 sek.), a czwarta Regina Kulka (27 min. 24 sek.).

Zawody nordic walking rozegrane zostały na pięciokilometrowej trasie. Przeszedł ją najszybciej Marcin Michalec z Krosna (30 min. 3 sek.). Drugi na mecie był Radosław Niepokój z Wrocanki (30 min. 52 sek.). Trzeci - Tomasz Wojtowicz z Widacza (32 min. 10 sek.)

Wśród kobiet zwyciężyła Małgorzata Oleksyk z Ustrzyk Dolnych (34 min. 47 sek.), druga była Bożena Kończewska z Ustrzyk Dolnych (35 min. 29 sek.), a trzecia Agnieszka Pasieka z Ustrobnej (35 min. 50 sek.).