Zaplanuj objazd, nie stój w korku

Bartosz Gubernat
Udostępnij:
Jeśli wybierasz się na wakacje zapoznaj się z mapą utrudnień na drogach w regionie.

Na większości dróg krajowych i wojewódzkich trwają remonty nawierzchni. Drogowcy pracują też w wielu miastach. Dlatego przed wakacyjną podróżą warto zapoznać się z mapą remontów i zaplanować objazdy.

Noga z gazu

Na krajowej 9 -tce między Zarębkami a Kolbuszową trwa remont jezdni. Ruch odbywa się wahadłowo. Obowiązuje jednostronne zwężenie jezdni, dozwolona prędkość to 40 km/h.

W Nagnajowie, również na 9 - tce, trwa remont mostu. Tu aż do września kierowcy będą kierowani na tymczasową przeprawę.

Na drodze nr 19 między Zdziarami a Zarzeczem jezdnia jest zwężona do 3,5 m. Obowiązuje tu ograniczenie prędkości do 50 km/h a ruch odbywa się wahadłowo. Utrudnienia potrwają do końca października.

Droga nr 28. Przebudowa jezdni na odcinku Jasło - Warzyce. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Do końca lipca potrwa modernizacja skrzyżowania w Warzycach. Do tego czasu nie wolno tu jeździć szybciej niż 50 km/h.

Droga nr 73. W Jaworzu, ze względu na zły stan mostu na Wisłoce, wprowadzono zakaz ruchu samochodów cięższych niż 30 ton. Ograniczenie prędkości do 40 km/h. Ruch kierowany jest przy pomocy sygnalizacji świetlnej i odbywa się wahadłowo.

Droga nr 73. Na odcinku Kołaczyce - Krajowice trwa przebudowa jezdni. Jeździmy wahadłowo i zgodnie ze wskazaniami sygnalizacji świetlnej. Zwężenie jezdni do 3,5 metra, ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prace zakończą się w połowie października.

Droga nr 77. W miejscowości Przędzel, na trasie Rudnik - Nisko, remont mostu. Obowiązuje zakaz ruchu pojazdów szerszych niż 5 m oraz ograniczenie prędkości do 40 km/h. Prace potrwają do 20 lipca.

Droga nr 77. W Zadąbrowiu trwa przebudowa jezdni. Z ruchu wyłączone są dwa pasy ruchu. Szerokość przejazdu na pozostałych dwóch wynosi 3,5 m. Ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prace zakończa się 31 grudnia.

Droga nr 77. Przebudowywana jest także w Orłach. Na czas prac wyłączono tu z użytku dwa pasy jezdni. Ruch odbywa się po dwóch pozostałych. Ograniczenie prędkości do 50 km/h. Prace potrwają do grudnia.

Droga nr 84. Czynne osuwisko pomiędzy Leskiem a Uhercami. Ograniczenie prędkości do 60 km/h oraz zwężenie ulicy.

W miastach też kopią

Remonty trwają także w większych miastach regionu.

Na obwodnicy Sanoka będącej częścią drogi krajowej nr 28 trwa przebudowa skrzyżowania. Jezdnia jest zwężona i obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h. Takie utrudnienia potrwają do grudnia.

W Jarosławiu na ul. Kruhel Pełkiński trwa remont jezdni. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h, ruch wahadłowy i zwężenie jezdni. Drogowcy prace skończą we wrześniu.

W Stalowej Woli na ul. Energetyków drogowcy remontują chodniki. Tu kierowcy powinni zachować szczególną ostrożność. Utrudnienia potrwają do 16 lipca. Obowiązuje ograniczenie prędkości do 50 km/h i zakaz ruchu samochodów szerszych niż 5 metrów.

W Rzeszowie z utrudnieniami trzeba się liczyć na ul. Nowowiejskiej, Granicznej, Ustrzyckiej, Borowej, Słocińskiej, Św. Rocha, Strażackiej, Sikorskiego, Akacjowej, bocznej Jazowej, Konopnickiej, skrzyżowaniu Lubelskiej, Maczka i Wyzwolenia, Zofii Chrzanowskiej, Armii Krajowej, Dębickiej i Siemiradzkiego.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na Twitterze!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na Twiterze!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Wideo

Komentarze

Komentowanie zostało tymczasowo wyłączone.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Przejdź na stronę główną Nowiny 24
Dodaj ogłoszenie