W ofercie firmy znajdują się m.in. bębny tekturowe o pojemnościach od kilku do kilkuset litrów. Począwszy od małych pojemników zamykanych wieczkami z tworzywa sztucznego, poprzez bębny transportowe wzmacniane obręczami stalowymi, a skończywszy na dużych pojemnikach przystosowanych do bezpośredniego transportu wózkami widłowymi.
Odpowiednią wytrzymałość opakowań bębnowych zapewnia zastosowanie wytrzymałych materiałów na dna i wieka, w tym płyty pilśniowej, sklejki, blachy stalowej. Możliwe jest też wykonanie den i wiek z tektury litej.
- Produkujemy również bębny i hoboki metalowe o pojemnościach do 60 litrów. Bębny te mogą być malowane na zewnątrz, jak i wewnątrz metodą proszkową. Wykonywane są w opcjach ze zdejmowanym wiekiem, tj. hoboki lub korkiem z tworzywa sztucznego - informuje Wiesław Lubojemski, prezes ZPO TARNOPAK w Jaśle.
Bębny tekturowe i metalowe są przystosowane do transportu materiałów niebezpiecznych i posiadają odpowiednie certyfikaty. - W naszej ofercie znajdują się tuleje tekturowe konstrukcyjne i nawojowe o średnicach od 18 do 800 mm. Zwijane spiralnie lub równolegle, o grubości ścianki od kilku do kilkudziesięciu milimetrów - dodaje prezes Lubojemski.
To firma TARNOPAK rozpowszechniła w Polsce tuleje o specjalnej konstrukcji, służące jako formy szalunkowe do wykonywania słupów, kolumn i podpór betonowych, które są niezastąpione przy budowie domów i posiadłości w stylu dworków szlacheckich.
Na bazie tulei tekturowych firma wykonuje szpule nawojowe o różnych konstrukcjach: od szpul lekkich, z bocznymi tarczami wykonanymi z tektury i łączonymi pierścieniami z tworzywa sztucznego, poprzez szpule skręcane śrubami, z tarczami bocznymi z płyty pilśniowej, sklejki lub płyty OSB, skończywszy na szpulach ciężkich z rdzeniem stalowym.
- Wykonujemy także opakowania specjalne, w tym pojemniki metalowe i tekturowo-metalowe wraz z tzw. wyposażeniem wewnętrznym dopasowanym do kształtu przedmiotu pakowanego - wylicza Lubojemski.
Na uwagę zasługują pojemniki na drut na bazie bębna tekturowego z umieszczoną wewnątrz tuleją tekturową i dodatkowym wyposażeniem. Pojemnik ten stanowi doskonałą ochronę drutu w czasie transportu i magazynowania. Z uwagi na to, że drut jest wyciągany z nieruchomego pojemnika i masa drutu nie jest wprawiana w ruch obrotowy, można go wyciągać z dużo większymi prędkościami niż przy tradycyjnym odwijaniu drutu ze szpuli. Za ten wyrób firma z Jasła otrzymała Złoty Medal Targów Poznańskich.
Potwierdzeniem wysokiej jakości wyrobów i pozycji rynkowej firmy TARNOPAK są liczne nagrody, m. in.:
- Srebrny Kask - nagroda Polskiej Izby Przemysłowo-Handlowej Budownictwa,
- wyróżnienie na XIII Międzynarodowych Targach Budownictwa TARBUD 2001 r.,
- ZŁOTA SYRENKA Warszawskich Targów Budowlanych i Nieruchomości 2001 r., Nagroda Podkarpackiego Klubu Biznesu – III m. za aktywność eksportową 2005 r.,
- wyróżnienia Gepardy Biznesu w 2007 r. i 2012 r. w kat. najdynamiczniejsza firma
- Gepardy Biznesu w kat. dynamika rozwoju 2006 – 2008,
- Panteon Polskiej Ekologii, wyróżnienia Gazele Biznesu: 2012, 2013, 2017 i 2018 r.,
- Certyfikat Wiarygodności Biznesowej za najwyższą ocenę stabilności firmy za rok 2016.
Wyrazem dbałości o zadowolenie klienta są działające w zakładzie certyfikowane systemy zarządzania jakością wg ISO 9001 oraz certyfikat spełniania wymagań NATO wg normy AQAP 2110.
- Wieloletnie doświadczenie oraz indywidualne podejście umożliwiają nam wykonywanie produktów ściśle dopasowanych do potrzeb i wymagań naszych klientów - podsumowuje Wiesław Lubojemski.
Plotki, sensacje i ciekawostki z życia gwiazd - czytaj dalej na ShowNews.pl
- Wyciekły stare zdjęcia 74-letniej gwiazdy "Klanu". Wyglądała jak inna osoba!
- Stopy Cichopek skrępowane monstrualnymi szpilkami. Boli od samego patrzenia | ZDJĘCIA
- Daniel Martyniuk NADAL to robi. Do sieci trafiło nagranie, tego NIE DA SIĘ słuchać!
- Kwaśniewska "oszałamia runo leśne" z kiełbasą na kiju. Wszyscy patrzyli na jej stopy