Żurawianka Żurawica zremisowała z Sokołem Nisko

Wacław Burzmiński
Żurawianka (białe stroje) na własnym boisku tylko zremisowała z Sokołem Nisko.
Żurawianka (białe stroje) na własnym boisku tylko zremisowała z Sokołem Nisko. Marcin Jastrzębski
- Ładnie się zaczął mecz - powiedział kibic "Żurawki", gdy w 3. minucie Krzysztof Gawłowski z bliska sprawdził bramkarza, a minutę wcześniej gola mógł zdobyć Damian Wojtak, trafiąc z kilku metrów w boczną siatkę.

Do przerwy częściej atakowali goście, wśród których wyróżniała się trójka: Paweł Kaczmarczyk, Marcin Szeser i Damian Wojtak.

Ten pierwszy wykorzystał podanie Andrzeja Pławiaka, uderzył z "szesnastki", a piłka po drodze zahaczyła o słupek i wpadła do siatki. - Gramy, jakby było 0:0 - temperowano radość w boksie Sokoła, która trwała zaledwie kilkadziesiąt sekund, bo "Żurawka" wyrównała z kontry.

A uczynił to Krystian Biały, który do wyjściowego składu wskoczył w miejsce Łukasza Tyrawskiego na kilka... minut przed meczem.

Po przerwie, gdy Łukasz Bąk został przesunięty do drugiej linii, miejscowi zaatakowali śmielej. W efekcie wyszli na prowadzenie, chociaż beznadziejną sytuację jeszcze ratował Damian Wojtak, próbując wybić piłkę będącą już prawie w bramce.

Za chwilę gratulacje zbierał świeżo wprowadzony Mateusz Nowak, wpychając futbolówkę do siatki. Zmienić wynik próbowali jeszcze Piotr Niemiec i Paweł Duński.

- Nie jesteśmy zadowoleni z remisu - zwierzył się Paweł Pstrąg, asystent grającego trenera "Żurawki" Gorczycy, który w dniu meczu skończył 31 lat. - Zwycięstwo miało być prezentem dla Rajmunda, ale się nie udało.

ŻURAWIANKA ŻURAWICA - SOKÓŁ NISKO 2-2 (1-1)
0-1 Kaczmarczyk (15, po dośrodkowaniu Pławiaka), 1-1 Biały (16, podanie Gawłowskiego), 2-1 Gierczak (63, uderzenie z pola karnego), 2-2 M. Nowak (68, zamieszanie podbramkowe).

ŻURAWIANKA: Cisek - Gręda, M. Bąk, Ł. Bąk, Gorczyca - Biały (46. Tyrawski), Harłacz (46. Mach), Pilawa, Gawłowski (84. R. Olcha) - Gierczak (72. Duński), M. Olcha.

SOKÓŁ: Furtak - Wołoszyn, A. Nowak, Lebioda, R. Wojtak (79. Woźniak) - Pławiak (56. Niemiec), Mrzygłód (65. M, Nowak), Skiba, D. Wojtak - Kaczmarczyk, Szeser (83. Frankiewicz).

SĘDZIOWALI Piotr Chudy oraz Gabriel Czapla i Mateusz Mastaj (Dębica). ŻÓŁTE KARTKI: Ł. Bąk, Mach - Kaczmarczyk. WIDZÓW 250.