Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Zwolnieni z Teorii. Uczniowie jasielskiej szkoły pomagają seniorom [ZDJĘCIA]

Jakub Hap
Jakub Hap
uczestnicy programu / nadesłane
Grupa uczniów II Liceum Ogólnokształcącego im. ppłk. Józefa Modrzejewskiego w Jaśle przystąpiła do olimpiady Zwolnieni z Teorii. Realizując podjęty projekt, młodzież prowadzi działania ukierunkowane na pomoc starszym mieszkańcom regionu.

Miejscem, które licealiści odwiedzają najczęściej w ramach powziętych działań jest Dom Pomocy Społecznej w Kołaczycach.

- Staramy się urozmaicać czas przebywającym tam paniom. Podczas pierwszego spotkania zakupiliśmy puzzle i gry, w które później wspólnie graliśmy. W grudniu panie wysłuchały koncertu bożonarodzeniowego i otrzymamy od nas personalizowane prezenty. W styczniu odwiedziliśmy panie z okazji Dnia Babci i podarowaliśmy im kwiatki - relacjonują uczestnicy olimpiady z II LO w Jaśle.

Aby pozyskać pieniądze na sfinansowanie wartościowych inicjatyw, uczniowie zorganizowali w swojej szkole m.in. jarmark świąteczny.

- Również dzięki współpracy z Jasielskim Domem Kultury udało nam się zorganizować koncert kolęd, całość zebranych środków z wejściówek przeznaczyliśmy na prezenty. Pozyskaliśmy też kilku sponsorów. Nawiązaliśmy współpracę z Klubem Seniora w Dębowcu, planujemy także pomoc pojedynczym, potrzebującym osobą z naszego powiatu - podsumowują licealiści.

Program "Zwolnieni z Teorii" powstał w 2014 r. Jego uczestnicy realizują własne projekty społeczne przy wsparciu platformy zwolnienizteorii.pl.

- Po rejestracji użytkownik uzyskuje dostęp do praktycznych informacji z dziedziny zarządzania projektami i pokrewnych, które umożliwiają skuteczne działanie na rzecz rozwiązania wybranego problemu społecznego. Za zrealizowany w praktyce projekt uczestnicy uzyskują międzynarodowe certyfikaty biznesowe, sygnowane m.in. przez Project Management Institute ATP. W ciągu pierwszych dwóch lat działania programu skorzystało z niego 18 tysięcy osób, których działania dotarły do 5 milionów beneficjentów - podaje Encyklopedia Wikipedia.

Liczba uczestników wyjątkowej, cyklicznej olimpiady z roku na rok sukcesywnie się zwiększa. Do pierwszej edycji "Zwolnionych z Teorii" przystąpiło 7149 młodych ludzi. 1443 osoby ukończyły swoje projekty i zostały finalistami. W kolejnym roku szkolnym i akademickim (2015/2016) uczniów, którzy podjęli wyzwanie było już 11 144, a finalistów - 2316.

Przed rokiem, w dziewiątym finale przedsięwzięcia wzięło udział 6226 osób, które zrealizowały łącznie 1243 projekty.

Główną nagrodą za wygranie olimpiady Zwolnieni z Teorii jest Złoty Wilk.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

2024 Omówienie próbnej matury z matematyki z Pi-stacją

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Dołącz do nas na X!

Codziennie informujemy o ciekawostkach i aktualnych wydarzeniach.

Obserwuj nas na X!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na nowiny24.pl Nowiny 24