2 liga siatkarzy. Przełamanie MOSiR-u Jasło, niespodziewana porażka AVII Solar Sędziszów

Tomasz Paryś
MOSiR Jasło przełamał swoją niemoc na hali w Rogoźniku.
MOSiR Jasło przełamał swoją niemoc na hali w Rogoźniku. Marek Dybaś
Po dziewięciu przegranych spotkaniach z rzędu siatkarze MOSiR-u Jasło wreszcie wygrali. Bolesnej porażki doznała Avia Solar Sędziszów Małopolski.

Bardzo emocjonujące i wyrównane spotkanie zafundowali zgromadzonym kibicom siatkarze Tyskiego Klubu Sportowego i AVII Solar Sędziszów Małopolski. Każdy set rozstrzygał się na przewagi i w każdym z nich więcej zimnej krwi w końcówce zachowali gospodarze ze Śląska. Dla naszego zespołu porażka w Tychach oznacza spadek z drugiego miejsca na trzecie, jednak sędziszowianie mają jeszcze jeden mecz do rozegrania więcej od aktualnego wicelidera.

Tyski Klub Sportowy - AVIA Solar Sędziszów Małopolski 3:0

Sety: 25:23, 27:25, 28:26

Avia: Soboń, Szymanik, Warzocha, Krztoń, Perłowski, Lasocki - Szytuła (libero) oraz Szczęch, Polek, Kotyla. Trener Tomasz Józefacki.

Wicelider MKS Andrychów wykorzystał potknięcie Avii Solar i pokonał na swoim parkiecie Błękitnych Ropczyce. Podkarpacki zespół przeciwstawił się wyżej notowanemu rywalowi w trzeciej odsłonie. Niestety było to wszystko, na co pozwolili im gospodarze tego pojedynku. Błękitni muszą szukać punktów w kolejnym spotkaniu, które odbędzie się dopiero za dwa tygodnie.

MKS Andrychów - Błękitni Ropczyce 3:1

Sety: 25:17, 25:18, 25:27, 25:18

Błękitni: Białorudzki, Kłoda, Paszek, Opiela, Szabat, Polański - Dereń (libero) oraz Libucha, Rudzki, Kozek, Armata, Bodziak. Trener Michał Betleja.

Na to zwycięstwo siatkarze MOSiR-u czekali bardzo długo. Seria dziewięciu porażek z rzędu została przerwana na hali w Rogoźniku, gdzie swoje mecze rozgrywa Alukoncept Bobrowniki. Wygrana daje nadzieję na utrzymanie ligowego bytu w Jaśle, ale do tego jeszcze bardzo daleka droga. Jaślanie w najbliższych kolejkach zmierzą się z liderem Hutnikiem Kraków czy trzecią w tabeli Avią Solar.

KS VT Alukoncept Bobrowniki - MKS Gamrat MOSiR Jasło 2:3

Sety: 21:25, 32:20, 25:21, 20:25, 10:15

MOSiR: Pichla, Kałucki, Poręba, Witek, Czaja, Wrona - Kulikowski (libero) oraz Soboń, Olechowski, Pezda, Redyk. Trener Bartosz Kilar.

Ważne wyjazdowe zwycięstwo w odnieśli podopieczni trenera Jakuba Heimrotha. Dzięki tej wygranej krośnieński zespół włącza się w walkę o turniej półfinałowy o 1 ligę poprzez rundę play-off. Karpaty z wyjątkiem jednego przegranego na przewagi seta, nie miały większych problemów z pokonaniem Sparty Kraków.

Sparta Kraków - Karpaty Krosno 1:3

Sety: 19:25, 20:25, 27:25, 19:25.

Karpaty: Kundera, Baran, Krzystanek, Iszczuk, Stawiarz, Kufel - Grajper (libero) oraz Gębarzewski, Giża, Ogonowski, Mazurkiewicz, Strzymszok. Trener Jakub Heimroth.

POZOSTAŁE WYNIKI: Kęczanin Kęty - Hutnik Kraków 0:3 (18:25, 22:25, 22:25), AT Jastrzębski Węgiel - Volley Rybnik 3:2 (20:25, 25:21, 27:25, 21:25, 15:13)